ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Online καταστήματα
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Online καταστήματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 10

Nuxtofulakas
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Jan 2014 :  20:55:36  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
κι εγώ για την ποικιλία και τις τιμές τον διάλεξα. Έχει υπερβολικά πολλά field numbers σε e.horizonthalonius που είναι το κόλλημά μου. Ναι ξέρω στα βαθιά κατευθείαν .
Σύντομα (ελπίζω) θα ανεβάσω και το σπορείο που ετοιμάζω. Νuxto o μάστορας.
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Jan 2014 :  17:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Nyxto-μαστορα...καλές επιτυχίες!!
Βασικά, για τα πιο σπάνια μας ενδιαφέρουν οι σπορές, λογικό δεν είναι;
Δεν είχα σκοπό, αλλά επειδή το είχα λιγάκι αφήσει το χόμπι λόγω έλλειψης χρόνου, τώρα που είδα τις τιμές ξεσηκώθηκα!
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jan 2014 :  16:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Νέο e-shop.
Γερμανικό.
Ανήκει στην κόρη του Bobis Sorin ( adaria garden )

http://www.kaktusgarden.de/index.php?id_category=7&controller=category&id_lang=1&id_lang=1&n=50&orderby=name&orderway=asc

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Jan 2014 :  23:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστούμε Ειρήνη για το λινκ! Λίγο τσιμπημένες οι τιμές...ακόμη και για σχετικά "κοινά" είδη... (Βέβαια, οι γερμανοί δε ζουν την κατάσταση που ζούμε εμείς...)

Με κάτι τέτοιες τιμές και με τα των σπορών....σκέφτομαι σοβαρά να κάνω καμιά σπορά... Ο Kactusy.cz φτηνός πολύ αλλά θα τα στείλει έγκαιρα? Τελικά Χρήστο (Νυχτοφύλακα) παρήγγειλες;
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  01:41:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Ναι υπέκυψα στον πειρασμό (και στην μεγάλη ποικιλία που έχει) και παρήγγειλα αρκετούς σπόρους. Echinomastus, sclerocactus και πάααααααααααααααααααααααρα πολλούς echinocactus horizonthalonius και polycephalus που είναι και η αδυναμία μου. Είπαμε στα βαθιά κατευθείαν. Το έχω πάρει ζεστά το θέμα - μέχρι και αποστείρωση το χώμα λέω να κάνω .

Άσε που αν γίνει κανένα θαύμα και φυτρώσει τίποτα μπορεί να κάνω και grafting! Ζούμε μεγάλες στιγμές!
Αρκεί να τα στείλει ο φίλος μας φέτος για να μην μας ξενερώσει.

Εντωμεταξύ, μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω θειικό οξύ?
Ρώτησα σε ηλεκτρολογεία αυτοκινήτων που ασχολούνται με μπαταρίες κτλ αλλά τζίφος.
Για scarification το θέλω για όσους αναρωτιούνται "τι το θέλει το θειικό οξύ ο τρελός". Και πρέπει να είναι και σε συγκέντρωση 95-98%.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  09:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα!

Δύο μήνες να υπολογίζετε για την παραλαβή.

Θεϊκό οξύ ίσως να βρεις εδώ

http://manischemicals.gr/

τι το θέλεις αλήθεια?

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  11:18:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Για σπόρους με πολύ σκληρό & χοντρό περίβλημα (πχ sclerocactus, echinocactus polycephalus κτλ) η χρήση θειικού οξέος θεωρείται ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να το "λεπτύνεις" και να αυξήσεις έτσι τις πιθανότητες να φτάσει υγρασία κτλ στο εσωτερικό του σπόρου και να βλαστήσει.

Επειδή όμως το θειικό οξύ είναι από τα πιο επικίνδυνα χημικά θέλει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ (Γάντια-εργαλεία & δοχεία που δεν αλλοιώνονται από το οξύ (πχ γυάλινα), ανοιχτό χώρο κτλ). Και ποτέ μα ποτέ δεν ρίχνεις νερό σε θειικό οξύ. ΠΟΤΕ!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  13:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Α! γιαυτό μου είχε πει μια κοπέλα να βάζω τους σπόρους πασιφλόρας μέσα σε πορτοκαλάδα?
( παραπλήσια δράση να υποθέσω )
Πήρες τηλέφωνο στο Μάνη να ρωτήσεις?
Πουλάει πρώτες ύλες πιστεύω θα έχει.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2014 :  18:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα.
Η ερώτηση απευθύνεται κυρίως στο Νυχτοφύλακα που είχε ανακαλύψει το μαγαζί αν θυμάμαι καλά.

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ;

http://www.koexflor.cz/semena-c-37.html?language=en

Τι γνώμη έχετε για τον συγκεκριμένο προμηθευτή;

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Feb 2014 :  17:42:40  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Ειρήνη όλα οκ με τον http://www.koexflor.cz/ - τουλάχιστον βάση της δικής μου εμπειρίας.
Τα στέλνει γρήγορα και οι σπόροι είναι σε σακουλάκια με zip με το ονοματάκι τους.
Για την βλαστικότητα των σπόρων δεν μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά μιας και όπως είχα πει ήταν η πιο χύμα σπορά που έγινε ποτέ και μάλιστα μήνα φεβρουάριο χωρίς θερμαινόμενο σπορείο και για είδη όπως πχ adansonia & adenium που θέλουν 20+ για να βλαστήσουν.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Feb 2014 :  19:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Nuxtofulakas

Ειρήνη όλα οκ με τον http://www.koexflor.cz/ - τουλάχιστον βάση της δικής μου εμπειρίας.
Τα στέλνει γρήγορα και οι σπόροι είναι σε σακουλάκια με zip με το ονοματάκι τους.
Για την βλαστικότητα των σπόρων δεν μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά μιας και όπως είχα πει ήταν η πιο χύμα σπορά που έγινε ποτέ και μάλιστα μήνα φεβρουάριο χωρίς θερμαινόμενο σπορείο και για είδη όπως πχ adansonia & adenium που θέλουν 20+ για να βλαστήσουν.

ευχαριστώ Χρήστο για την απάντηση.
Ωραία!
Μεταφορικά;
Να υπολογίσω γύρω στα 5Ε;
Παραπάνω δεν νομίζω.

Μια απορία την έχω.
Αν μπεις χωρίς να έχεις κάνει login,
εμφανίζει κάποια είδη σε special price
http://www.koexflor.cz/specials.html
δηλαδή 0,03 Ε κτλ
Μόλις τα βάλεις στο καλάθι μετατρέπεται αυτόματα η τιμή σε 1 Ε.
Έχεις κάτι υπόψιν σου;

Σκέφτομαι να αγοράσω κανένα σποράκι από εκεί να φτιάξω ... caudexakia.
Λες να τα καταφέρω;

mavirenes

Edited by - mavirenes on 15 Feb 2014 19:22:47
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Feb 2014 :  23:25:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

ευχαριστώ Χρήστο για την απάντηση.
Ωραία!
Μεταφορικά;
Να υπολογίσω γύρω στα 5Ε;
Παραπάνω δεν νομίζω.

Μια απορία την έχω.
Αν μπεις χωρίς να έχεις κάνει login,
εμφανίζει κάποια είδη σε special price
http://www.koexflor.cz/specials.html
δηλαδή 0,03 Ε κτλ
Μόλις τα βάλεις στο καλάθι μετατρέπεται αυτόματα η τιμή σε 1 Ε.
Έχεις κάτι υπόψιν σου;

Σκέφτομαι να αγοράσω κανένα σποράκι από εκεί να φτιάξω ... caudexakia.
Λες να τα καταφέρω;

Αν θυμάμαι καλά τα μεταφορικά του για αποστολή στην Ελλάδα ήταν εκεί γύρω στα 5-5.50 euro.

Αυτό που λες για την τιμή στις προσφορές του λογικά έχει να κάνει με την μετατροπή σε ευρώ.
Αν δεις τις τιμές σε τσέχικο νόμισμα (κορώνα) θα δεις ότι είναι οκ. Οι κούκου τιμές εμφανίζονται όταν το γυρίσεις σε ευρώπουλα.
Επειδή η ισοτιμία είναι πολύ χαμηλή (1 Czech koruna =
0.03651παρταυγοκαικουρευτο euros) μάλλον σολάρει ο μετατροπέας με τα δεκαδικά και τις στρογγυλοποιήσεις, ανάλογα και τις ρυθμίσεις που έχει.

Βεβαίως και να ξεκινήσεις με τα caudex - θα κολλήσεις!!!
Απλά να είσαι έτοιμη να τους αφιερώσεις περισσότερο χρόνο απ ότι απαιτούν οι κάκτοι γιατί εδώ εκτός του ότι προσπαθείς να τα μεγαλώσεις θέλεις να τα κάνεις να έχουν και μεγάλο caudex και να μη γίνουν ψιλόλιγνα. Διπλή η πρόκληση!

Τέλος αν δεν έχεις θερμαινόμενο σπορείο να περιμένεις λίγο να ζεστάνει πριν φυτέψεις γιατί τα περισσότερα συνήθως θέλουν αρκετή ζέστη για να φυτρώσουν.
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Feb 2014 :  11:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
test
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Mar 2014 :  22:07:38  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Πιστός στις παραδόσεις ο kactusy.cz....πέρασε το 2μηνο κι ακόμα να στείλει τους σπόρους. Τελικά είναι πολύ κουκουρούκου μαγαζί. Κι από επικοινωνία εξακολουθεί να είναι ουγκ. Email εξακολουθεί και δεν απαντάει - οδεύει προς black list όπως τον υποπτευόμουν.

Φωτεινή μήπως εσύ έγινε κανένα θαύμα και τα έλαβες?
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Mar 2014 :  22:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Πιστός στις παραδόσεις ο kactusy.cz....πέρασε το 2μηνο κι ακόμα να στείλει τους σπόρους. Τελικά είναι πολύ κουκουρούκου μαγαζί. Κι από επικοινωνία εξακολουθεί να είναι ουγκ. Email εξακολουθεί και δεν απαντάει - οδεύει προς black list όπως τον υποπτευόμουν.

εμένα γιατί με αγαπάει ρε γμτ;
επί τεσσερα ή τρία δεν θυμάμαι συναπτά έτη μου τα στέλνει όλα ο άνθρωπος και χωρίς πληρωμή πριν

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Mar 2014 :  12:32:40  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Αν είναι θέμα "αγάπης" ας το κάνει prive το μαγαζί και να δουλεύει με αυτούς που αγαπάει. Άσε που και το 2μηνο που έλεγες δεν δείχνει να σου έχει και μεγάλη καψούρα .

Anyway, επειδή το εν λόγω thread το διαβάζουν πολλά παιδιά που ψάχνονται για παραγγελίες, οφείλω να αναφέρω ότι βάση της δικής μου εμπειρίας ο http://www.kaktusy.cz είναι αναξιόπιστος & not recommended για παραγγελίες. Ας επιλέξουν άλλους από τη λίστα που υπάρχει στην αρχή του thread.
Όρεξη (και χρήματα ) να έχουν, προμηθευτές υπάρχουν πάαααααρα πολλοί.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Mar 2014 :  16:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Αν είναι θέμα "αγάπης" ας το κάνει prive το μαγαζί και να δουλεύει με αυτούς που αγαπάει. Άσε που και το 2μηνο που έλεγες δεν δείχνει να σου έχει και μεγάλη καψούρα .

Anyway, επειδή το εν λόγω thread το διαβάζουν πολλά παιδιά που ψάχνονται για παραγγελίες, οφείλω να αναφέρω ότι βάση της δικής μου εμπειρίας ο http://www.kaktusy.cz είναι αναξιόπιστος & not recommended για παραγγελίες. Ας επιλέξουν άλλους από τη λίστα που υπάρχει στην αρχή του thread.
Όρεξη (και χρήματα ) να έχουν, προμηθευτές υπάρχουν πάαααααρα πολλοί.

Διαφωνώ μαζί σου.
Οι Τσέχοι έχουν θέμα με την επικοινωνία αποδεδειγμένα.
Με το αγγλικό δεν το έχουν.
Και τώρα που ετοιμάζομαι να παραγγείλω από νέο Τσέχο, ψιλοφοβάμαι να πω την αλήθεια μη μπλέξουμε.
Αλλά
Ο kamil είναι εντάξει.

Την παραγγελία δεν την κάνω στέλνοντας e-mail.
Την κάνω απευθείας μέσω του e-shop.
Εσύ;
Κάτι παίζει. Ούτε εμένα ούτε εσένα σε ήξερε από εχθές.
Μήπως δεν έχει πάρει το σύστημα την παραγγελία σου;
Συγνώμη που θα ρωτήσω γιατί κινδυνεύω να σε προσβάλλω κιόλας χωρίς να έχω τέτοια πρόθεση.
Έκανες registration και μετά έδωσες την παραγγελία μέσω του e-shop?
Εγώ δεν επικοινωνώ καθόλου μαζί του.
Δίνω παραγγελία. Έρχεται και πληρώνω μετά.
Μου βάζει και τιμολόγιο χειρόγραφο.
Ναι την δίνω νωρίς την παραγγελία δυο μήνες πριν από τη σπορά ή και νωρίτερα.
Αλλά είμαι ευχαριστημένη.
Τι να πω;
Τώρα μπήκα στο λογαριασμό μου και βλέπω και το ιστορικό των παραγγελιών μου.
Από το 2010 ψωνίζω από εκεί.
Πω πω σπόρια που έχω χαραμίσει!!!!

mavirenes

Edited by - mavirenes on 27 Mar 2014 16:26:05
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Mar 2014 :  23:52:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
θα μας τρελάνεις Ειρήνη
Έχω βάλει παραγγελίες σε κουλά sites που ούτε φαντάζεσαι. Μέχρι και από Ιάπωνα παρήγγειλα φυτά ο οποίος δεν πούλαγε εκτός Ιαπωνίας και με συννενόηση στα ι α π ω ν ι κ ά (χωρίς να ξέρω εννοείται). Και δεν υπήρξε πρόβλημα.
Φυσικά και η παραγγελία μπήκε στο site του - δεν δουλεύει με φόρμα άλλωστε...και πήρε και τον κωδικό της και μου έστειλε και confirmation mail με την ανάλυση και το κόστος. Και από εκείνη τη μέρα είναι στο site σε status "processing". Είπαμε ο τύπος δεν το έχει... Βάση της δικής μου εμπειρίας λοιπόν η σύσταση που δίνω είναι "μακριά κι αγαπημένοι".
Εσύ από την άλλη βάση της δικής σου εμπειρίας λογικό είναι να λες ότι είναι οκ.

Οι επόμενοι που σκέφτονται να παραγγείλουν ή όχι από εκεί ας σκεφτούν κι ας αποφασίσουν.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Mar 2014 :  05:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

θα μας τρελάνεις Ειρήνη
Έχω βάλει παραγγελίες σε κουλά sites που ούτε φαντάζεσαι. Μέχρι και από Ιάπωνα παρήγγειλα φυτά ο οποίος δεν πούλαγε εκτός Ιαπωνίας και με συννενόηση στα ι α π ω ν ι κ ά (χωρίς να ξέρω εννοείται). Και δεν υπήρξε πρόβλημα.
Φυσικά και η παραγγελία μπήκε στο site του - δεν δουλεύει με φόρμα άλλωστε...και πήρε και τον κωδικό της και μου έστειλε και confirmation mail με την ανάλυση και το κόστος. Και από εκείνη τη μέρα είναι στο site σε status "processing". Είπαμε ο τύπος δεν το έχει... Βάση της δικής μου εμπειρίας λοιπόν η σύσταση που δίνω είναι "μακριά κι αγαπημένοι".
Εσύ από την άλλη βάση της δικής σου εμπειρίας λογικό είναι να λες ότι είναι οκ.

Οι επόμενοι που σκέφτονται να παραγγείλουν ή όχι από εκεί ας σκεφτούν κι ας αποφασίσουν.

Καλημέρα Χρήστο.
Ναι εντάξει έχεις δίκιο.
Τι να πω;

Θα ήθελες ίσως την επόμενη φορά που θα παραγγείλω να βάλω και δικά σου μέσα;
Λέω τώρα.

Αλήθεια και η Φωτεινή ήθελε να παραγγείλει από τον Τσέχο.
Παρήγγειλες Φωτεινή να δούμε και τη δική σου εμπειρία;

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Mar 2014 :  08:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Χρήστο δεν παρήγγειλα τελικά. ...κι απ' ό,τι φαίνεται δεν, με αυτά που γράφεις για την έλλειψη επικοινωνίας και καθυστέρηση. Κι έχεις δίκιο αφού τώρα θα ήθελα κι εγώ να τα σπείρω εάν τα είχα παραγγείλει.
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Apr 2014 :  00:19:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
θαύμα.....

θαύμα λέμε...

θαύμα θαυμάτων....

και μάλιστα διπλό!!!!

...ο http://www.kaktusy.cz/ και έστειλε την παραγγελία μετά από 3 και κάτι μήνες (!!!)...

...Και απάντησε για πρώτη φορά με e-mail!!!!!!!
Ναι είναι αλήθεια!
...ότι λυπάται λέει για την μεγάλη καθυστέρηση και ότι του έπεσαν πολλές παραγγελίες και έπαθε κοκομπλόκο και γι αυτό άργησε.

Άντε τώρα να βρω χρόνο να ετοιμάσω τα σπορεία.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Apr 2014 :  07:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

θαύμα.....

θαύμα λέμε...

θαύμα θαυμάτων....

και μάλιστα διπλό!!!!

...ο http://www.kaktusy.cz/ και έστειλε την παραγγελία μετά από 3 και κάτι μήνες (!!!)...

...Και απάντησε για πρώτη φορά με e-mail!!!!!!!
Ναι είναι αλήθεια!
...ότι λυπάται λέει για την μεγάλη καθυστέρηση και ότι του έπεσαν πολλές παραγγελίες και έπαθε κοκομπλόκο και γι αυτό άργησε.

Άντε τώρα να βρω χρόνο να ετοιμάσω τα σπορεία.

Και πιο αργά να τα βάλεις τι πειράζει;
Άντε καλή αρχή!
Με τον kamil εννοώ.
Τώρα που έλβες την πρώτη νομίζω ότι όποτε ξαναπαραγγείλεις θα λαμβάνεις.
Για να καταλάβεις εγώ του παραγγέλνω Σεπτέμβρη και παραλαμβάνω Νοέμβρη, Δεκέμβρη.
Κάθε φορά.
Καλή επιτυχία στα σπορεία σου.

mavirenes

Edited by - mavirenes on 16 Apr 2014 07:32:06
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Apr 2014 :  19:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
παιδια λυπαμε αλλα θα το πω.....

αρνουμε να δωσω λαφτα σε τετοιου ειδους...."επαγγελματιες...""..που το παιζουν φυτοριουχοι κλπ..κλπ...μεσαζωντες ειναι που εχουν ακρες και βρισκουν φθηνα σποροφυτα..και τα μεταπωλουν......για αυτο καθυστερουν πολυ...γενικα...
πονταρουν στην κακτολιγουρα του καθενος απο εμας...

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Apr 2014 :  22:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

παιδια λυπαμε αλλα θα το πω.....

αρνουμε να δωσω λαφτα σε τετοιου ειδους...."επαγγελματιες...""..που το παιζουν φυτοριουχοι κλπ..κλπ...μεσαζωντες ειναι που εχουν ακρες και βρισκουν φθηνα σποροφυτα..και τα μεταπωλουν......για αυτο καθυστερουν πολυ...γενικα...
πονταρουν στην κακτολιγουρα του καθενος απο εμας...

Κώστα! Αυτός είναι ξηγημένος. Είναι φθηνός, έχει μεγάλη ποικιλία, έχει τόπο προέλευσης του σπόρου, στέλνει χωρίς πληρωμή, με φθηνά μεταφορικά.
Αργεί να εκτελέσει την παραγγελία. Και με την επικοινωνία δεν το έχει.
Αλλά εγώ θα ξαναπάρω από αυτόν.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Apr 2014 :  22:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
... μιλησα...ουγκ..!
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.31 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000