ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Online καταστήματα
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Online καταστήματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 10

Nuxtofulakas
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 09 May 2012 :  12:54:24  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Εγώ τη δική μου παραγγελία από kaktusy.cz την έχω ξεγράψει...
Από 23.12.2011 την έχω κάνει....έχουν ακολουθήσει 7-8 reminders σε τακτά χρονικά διαστήματα, ούτε μία απάντηση, τίποτα, κιχ.
και στο site γράφει σταθερά processing.
Kαι καλύτερα να μην έρθει τώρα δηλαδή γιατί τα περισσότερα τα έχω ήδη βρει από αλλού.
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 09 May 2012 :  18:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
κι εμένα είχαν αργήσει πολύ αλλά ήρθαν
Να τηλεφωνήσεις σκέφτηκες? Όλο και κάποιο Αγγλικούλι θα μιλάνε.
Έχει τόσο μεγάλη ποικιλία και τόσο καλές τιμές που θα είναι κρίμα να τον απορρίψεις από προμηθευτή

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Cactiholic
Advanced Member MEMBER CLUB

582 Μηνύματα

Εστάλη - 09 May 2012 :  19:38:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Nuxtofulakas

Από 23.12.2011 την έχω κάνει....έχουν ακολουθήσει 7-8 reminders σε τακτά χρονικά διαστήματα, ούτε μία απάντηση, τίποτα, κιχ.
Kαι καλύτερα να μην έρθει τώρα δηλαδή γιατί τα περισσότερα τα έχω ήδη βρει από αλλού.

Όπως έχω ήδη γράψει στο τόπικ αυτό, η δική μου εμπειρία από το συγκεκριμένο φυτώριο δεν ήταν καλή(σε πλήρη αντίθεση με τον άλλο τσέχο πού έχει η Φωτεινή στη λίστα).

Τα φυτά ήλθαν μεν, αλλά ήταν σε κακή κατάσταση και, μάλιστα, μία κόρυ ήταν ξαναριζωμένη, με εμφανή τη στάχτη στην περιοχή των ριζών.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 09 May 2012 :  22:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
εγώ πάντως αναφερόμουν στα σπόρια,
για τα φυτά του δεν ξέρω
δεν έχω ψωνίσει ποτέ

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 09 May 2012 :  23:22:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

κι εμένα είχαν αργήσει πολύ αλλά ήρθαν
Να τηλεφωνήσεις σκέφτηκες? Όλο και κάποιο Αγγλικούλι θα μιλάνε.
Έχει τόσο μεγάλη ποικιλία και τόσο καλές τιμές που θα είναι κρίμα να τον απορρίψεις από προμηθευτή
mavirenes

Έχει όντως ποικιλία - αλλά αν είναι να τα παραλάβουν τα....εγγόνια μου τότε άστο καλύτερα Τόσοι προμηθευτές υπάρχουν. Και στο κάτω κάτω πελάτες είμαστε, ευρώπουλα του δίνουμε, να τον κυνηγάμε κιόλας τόσο καιρό..,ούτε Τσέχα 2μετρη να ήταν δε θα την κυνηγούσαμε τόσους μήνες

Όπως είπα τα φυτά τα βρήκα από αλλού και σε παρόμοιες τιμές, αυτός μπήκε στην black list επομένως όλα για καλό έγιναν. Ειδικά μετά τα σχόλια για τα φυτά και του Χρήστου.

H ouσία είναι άλλη...
Έχει κάποιος ιδέα από που που μπορούμε να παραγγείλουμε cultivars echinocactus horizonthalonius? Έχω κολλήσει με τους hori και ειδικά
με τα εξής:

cv. moelleri
cv. moelleri f. SLP
cv. complatus
cv. nigrispinus
cv. coahuilenus

99,99999% μιλάμε για σχιστομάτη, όμως όσους ξέρω εγώ είτε δεν στέλνουν σε Ευρώπη είτε δεν απαντάνε σε αλληλογραφία...
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Jun 2012 :  12:12:13  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
ένα cite για τους fans των aloaceae είναι το πρώην "Aztekia.com" το οποίο πλέον έγινε: http://aloaceae.com/VENTA/UK.htm

Γιάννη για σένα έγινε το site αν δεν το ξέρεις ήδη
Με πολλά υβρίδια kelly griffin και άπειρες haworthia

Nα το αντικαταστήσουμε και στην αρχική σελίδα αν είναι εφικτό αφού το "aztekia" πλέον πάπαλα.

Edited by - Nuxtofulakas on 03 Jun 2012 12:14:17
Κορυφή σελίδας

JohnEx

Greece
418 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jun 2012 :  09:36:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην JohnEx  Απάντηση με παραπομπή
quote:

ένα cite για τους fans των aloaceae είναι το πρώην "Aztekia.com" το οποίο πλέον έγινε: http://aloaceae.com/VENTA/UK.htm

Γιάννη για σένα έγινε το site αν δεν το ξέρεις ήδη
Με πολλά υβρίδια kelly griffin και άπειρες haworthia

Nα το αντικαταστήσουμε και στην αρχική σελίδα αν είναι εφικτό αφού το "aztekia" πλέον πάπαλα.

Ευχαριστώ γιά την πληροφορία αλλά έχω ψωνίσει πολλές φορές από το φυτώριο αυτό. Είχε κάποτε και πολύ ωραίους Horizonthalonius. Τα φυτά που είχα αγοράσει μου ήρθαν με κατοίκους έτοιμους να εποικήσουν την συλλογή μου ! Επίπεδο επικοινωνίας πολύ κάτω του μετρίου.

Edited by - JohnEx on 05 Jun 2012 09:39:52
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jun 2012 :  12:54:24  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από JohnEx

Ευχαριστώ γιά την πληροφορία αλλά έχω ψωνίσει πολλές φορές από το φυτώριο αυτό. Είχε κάποτε και πολύ ωραίους Horizonthalonius. Τα φυτά που είχα αγοράσει μου ήρθαν με κατοίκους έτοιμους να εποικήσουν την συλλογή μου ! Επίπεδο επικοινωνίας πολύ κάτω του μετρίου.

A μάλιστα. Μακριά κι αγαπημένοι τότε...
Κορυφή σελίδας

captnemo
Starting Member

8 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2012 :  19:39:13  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην captnemo  Απάντηση με παραπομπή
Χαιρετώ την παρέα.Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει από το kakteen.cz,γιατί θέλω κάποια φυτά αλλά δεν τους βλέπω σοβαρούς.
Τους έστειλα τα είδη που θέλω,μου απάντησαν με καθυστέρηση και όχι ολοκληρωμένα,νέο e-mail με άλλη καθυστέρηση πάλι ασαφές και εκτός αυτού θέλουν μεταφορικά σχεδόν όσο κοστίζουν τα είδη(755 CZK τα είδη-689 CZK μεταφορικά)ήτοι 1444 CZK σύνολο μου γράφουν 63€ ενώ είναι 56€. Τι γίνεται έχουν δική τους ισοτιμία;
Επίσης τους είπα ότι θέλω με paypal και μου έστειλαν μια διεύθυνση e-mail(Send payment via Paypal or Bank: paypal@kakteen.cz).
Όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη.
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jun 2012 :  00:51:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Kαλησπέρα captnemo και καλωσήρθες στο forum.
Προσωπικά δεν έχω παραγγείλει φυτά από τον kakteen.cz και δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες.
Ρίχνοντας όμως μια γρήγορη ματιά στη σελίδα του και με βάση όσα μας έγραψες, είσαι σίγουρος ότι τα φυτά που του ζήτησες είναι από "δικό του" φυτώριο και όχι από κάποιο από τα "european/czech nurseries" που αναφέρει? Μήπως λειτουργεί δηλαδή σαν ενδιάμεσος? δεν ξέρω...υπόθεση κάνω...
Διότι αν και αυτός τα παίρνει από αλλού και μετά τα στέλνει σε εσένα τότε είναι λογικό να έχει και μεγάλο κόστος στα μεταφορικά.

Αν κοιτάξεις πάντως τα προηγούμενα posts θα βρεις πολλά e-shops με πολύ μεγάλη ποικιλία φυτών, από τα οποία έχουν κάνει αγορές τα μέλη του forum και γράφουν και τις εντυπώσεις τους. θα πρότεινα να εμπιστευτείς ένα από αυτά που έχει φυσικά αξιολογηθεί θετικά.

Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που άνοιξε και το εν λόγω θέμα...να μην κάνουμε αγορές "στα τυφλά".

Αν τώρα ψάχνεις φυτά που δεν τα έχεις βρει πουθενά αλλού και τα είδες μόνο στον συγκεκριμένο, μπορείς να μας πεις τι φυτά είναι αυτά για να σε κατευθύνουμε αν ξέρει κάποιο μέλος...

my2cents που λένε και στο america
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Dec 2012 :  19:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ΚΥΤΤΑΞΤΕ ΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ!!!

http://www.*banned-site*.com/

είναι ελληνικό! στη Βόρεια Ελλάδα και έχει χαμηλές τιμές, έχει κοινά φυτάκια και δεν ξέρω για τα μεταφορικά αλλά για αρχή, όλο και κάτι θα βρει κανείς

mavirenes

ωχ τι είναι αυτά τα περίεργα? γιατί δεν μου εμφανίζεται το link?

Edited by - mavirenes on 12 Dec 2012 19:39:49
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Dec 2012 :  19:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Τελικά έχω απορία, σου έστειλε τίποτα?
Κι εγώ του είχα στείλει μύνημα και ακόμη περιμένω να απαντήσει.
Την πρώτη φορά πάντως μου τα έστειλε τα σπόρια και μου είπε να πληρώσω αφού τα παραλάβω, φέτος τι έπαθε δεν ξέρω, μήπως δεν πουλάει σε Έλληνες πια...?

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Dec 2012 :  07:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:

ΚΥΤΤΑΞΤΕ ΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ!!!

http://www.*banned-site*.com/

είναι ελληνικό! στη Βόρεια Ελλάδα και έχει χαμηλές τιμές, έχει κοινά φυτάκια και δεν ξέρω για τα μεταφορικά αλλά για αρχή, όλο και κάτι θα βρει κανείς

mavirenes

ωχ τι είναι αυτά τα περίεργα? γιατί δεν μου εμφανίζεται το link?

Ειρήνη δεν εμφανίζεται γιατί είναι banned απ' το forum αυτό το κατάστημα. Είναι από πρώην μέλος που δημιούργησε προβλήματα και στο φόρουμ και σε άλλα μέλη οπότε δε συνίσταται. Αν θέλεις να στείλεις το link σε κάποιον θα πρέπει να το κάνεις με άλλο τρόπο, mail κλπ γιατί εδώ δε φαίνεται.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Feb 2013 :  09:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

καλημέρα!
Ο τρελλοτσέχος μου έστειλε τα σπόρια! χωρίς να μου στείλει κανένα e-mail βρε μήπως τελικά παίζει ρόλο και η γνώση των Αγγλικών? μήπως έχουν άλλους ρυθμούς και άλλους τρόπους που λειτουργούν?

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Feb 2013 :  06:24:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
quote:

quote:

καλημέρα!
Ο τρελλοτσέχος μου έστειλε τα σπόρια! χωρίς να μου στείλει κανένα e-mail βρε μήπως τελικά παίζει ρόλο και η γνώση των Αγγλικών? μήπως έχουν άλλους ρυθμούς και άλλους τρόπους που λειτουργούν?

mavirenes

Χαρά στην υπομονή σου να τον περιμένεις!!!

Εγώ όπως είχα γράψει ούτε κιχ...
Ίσως το φόρτε του είναι τα σπόρια και όχι τα φυτά. Εκτός κι αν με το που λαμβάνει παραγγελία για φυτά, φυτεύει τα σπόρια και πρέπει να περιμένεις να πιάσουν και να μεγαλώσουν για να σου τα στείλει
.
Aν είναι έτσι θα περιμένω καμιά 10ετία για να μου στείλει τους hori!

Πάντως μια χαρά είναι οι Τσέχοι και με τα αγγλικά τους και με το πως λειτουργούν. Έχω παραγγείλει και από 3-4 άλλους (palkowitschia, koexflor,vzacnykytky κτλ) και ήταν όλοι τους τυπικότατοι. Ο συγκεκριμένος μόνο φαίνεται να είναι κουκουρούκου.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Feb 2013 :  08:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
μήπως εξυπηρετεί μόνο γυναίκες? τι να σου πω? θα σε γελάσω
Πάντως για φυτά το είχα σκεφτεί κι εγώ
Αφού είχα πατήσει να μπουν στο...καλάθι οι σπόροι σκέφτηκα να έπιερνα και κανένα φυτάκι επειδή τα είχε φθηνά
Του έστειλα τρία τέσσερα - emails τίποτα

Πήρα τα σπόρια και είμαι ευχαριστημένη
Του χρόνου άμα έχω λεφτά θα ξαναπαίξω τζόγο τσέχικο...

αλήθεια από koexflor τι πήρες? έχει πολλά ωραάια και σπάνια είδη πρόσεξες ότι αύξησε τις τιμές φέτος ???

mavirenes

Edited by - mavirenes on 17 Feb 2013 08:55:59
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Feb 2013 :  14:39:40  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Από αυτόν είχα παραγγείλει τέλη του 2011...
Είχα βάλει σχετικό post εδώ στη σελίδα 5 - ήταν η πρώτη μου τελείως πειραματική (και ανέξοδη) επαφή με σπόρους και τον προτίμησα τότε γιατί είχε σπόρια με κόστος κάτω από 1ευρώ και μπορούσες να βάλεις παραγγελία ακόμα και 5 ευρώ! Οπότε ήταν ο ιδανικός για να πειραματιστώ με φυτά του γούστου μου χωρίς να με καίει το θέμα τιμή.
Δεν τον παρακολουθώ πλέον μιας και κατέληξα ότι δεν έχω υπομονή-χώρο-χρόνο και τα σχετικά για σπόρους ακόμα
(παραδόξως πάντως και παρά το ότι δεν ακολούθησα κανέναν από τους κανόνες περί σποράς, τα ελάχιστα που φύτρωσαν επιζούν ακόμα!! Άβυσσος η ψυχή των παχύφυτων!

Edited by - Nuxtofulakas on 17 Feb 2013 14:41:49
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Mar 2013 :  19:50:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
υπαρχει ενα καταστημα το http://www.hajek-kaktusy.cz/ και μαλιστα ειναι το μονο που εχει τον νεο ferocactus wislizenii var ajoensis αλλα δεν βαζει στα μεταφορικα την ελλαδα.??? η κανω λαθος
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Mar 2013 :  16:56:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από ariskal

υπαρχει ενα καταστημα το http://www.hajek-kaktusy.cz/ και μαλιστα ειναι το μονο που εχει τον νεο ferocactus wislizenii var ajoensis αλλα δεν βαζει στα μεταφορικα την ελλαδα.??? η κανω λαθος

Σίγουρα στέλνει και στην Ελλάδα.
Πρέπει να είναι κατασκευαστικό λάθος από αυτόν που έφτιαξε το site μιας και ο Hajek το άλλαξε πρόσφατα. Η λίστα με τις χώρες δεν είναι αλφαβητικά σε κάθε γλώσσα όπως θα έπρεπε, αλλά λογικά η "απόδοση" στα αγγλικά γίνεται σύμφωνα με την σειρά που έχει η Ελλάδα στη λίστα με τα Τσέχικα ονόματα χωρών. Κι επειδή η Ελλάδα στα Τσέχικα είναι Recko, θα μας βρεις κάτω από την επιλογή Reunion! Καλές αγορές

Edited by - Nuxtofulakas on 11 Mar 2013 16:58:27
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Mar 2013 :  23:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:

quote:
Είχε αποσταλεί από ariskal

Σίγουρα στέλνει και στην Ελλάδα.
Πρέπει να είναι κατασκευαστικό λάθος από αυτόν που έφτιαξε το site μιας και ο Hajek το άλλαξε πρόσφατα. Η λίστα με τις χώρες δεν είναι αλφαβητικά σε κάθε γλώσσα όπως θα έπρεπε, αλλά λογικά η "απόδοση" στα αγγλικά γίνεται σύμφωνα με την σειρά που έχει η Ελλάδα στη λίστα με τα Τσέχικα ονόματα χωρών. Κι επειδή η Ελλάδα στα Τσέχικα είναι Recko, θα μας βρεις κάτω από την επιλογή Reunion! Καλές αγορές

Μπράβο τρόπος σκέψης!
Όντως, εκεί έχει την Ελλάδα. Τώρα έμαθα ότι στα τσέχικα είναι.....Recko (απ' το Grecko χωρίς το G?)

Απ' όλα αυτά τα τσέχικα θέλει να γίνει κάποια στιγμή ένα ξεκαθάρισμα και να μπουν στο αρχικό ποστ του θέματος με τυχόν σχόλια για προβλήματα κλπ... Ελπίζω να βρω το χρόνο κάποια μέρα να το κάνω.
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2013 :  00:16:40  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
χαχα εδώ βγάζουμε άκρη με τα Ιαπωνικά στα τσέχικα θα κολλήσουμε

Όντως βγαίνει από το Grecko. Στα σλοβάκικα πάντως είναι Grecko κανονικά.

Edited by - Nuxtofulakas on 12 Mar 2013 00:17:11
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2013 :  13:59:38  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
τελιλα την εχει την ελλαδα
αυτο το υποειδος(ενικα οι τσεχοι εχουν μανια με το να βρισκουν νεα ειδη) το βρηκαν το 2012
http://www.ipni.org/ipni/idPlantNameSearch.do;jsessionid=96E8B942D9F99C8EAAB88735EA4601F6?id=77122083-1&back_page=%2Fipni%2FeditAdvPlantNameSearch.do%3Bjsessionid%3D76C392B389C7077C0C7EE1A27ABAAB1F%3Ffind_infragenus%3D%26find_isAPNIRecord%3Dtrue%26find_geoUnit%3D%26find_includePublicationAuthors%3Dtrue%26find_addedSince%3D%26find_family%3D%26find_genus%3DFerocactus%26find_isGCIRecord%3Dtrue%26find_infrafamily%3D%26find_rankToReturn%3D%26find_publicationTitle%3D%26find_authorAbbrev%3D%26find_infraspecies%3D%26find_includeBasionymAuthors%3Dtrue%26find_modifiedSince%3D%26find_isIKRecord%3Dtrue%26find_species%3D%26output_format%3Dnormal&show_history=true

και μερικες φωτογραφιες

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151493309916639.540040.523491638&type=1&l=34037ff06e

πολυ πιθανον ενα υβριδιο με acanthodes
θα κανω μια παραγγελια σπορων και ιδωμεν

Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2013 :  15:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ όμορφος και φοβερό αγκάθι!!
Ειναι κάποιες φωτογραφίες ειδικά που το αγκάθι φαίνεται απίστευτο...
Κορυφή σελίδας

Cactiholic

582 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2013 :  21:30:09  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Ωραίες φωτό!
Προσέξατε κάτι ιδιαίτερο στο κεντρικό αγκάθι?
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2013 :  22:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Χρήστο εννοείς τις ραβδώσεις ή το σχεδόν ελικοειδές "γύρισμά" τους ή κάτι άλλο;
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.25 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000