ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Online καταστήματα
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Online καταστήματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 10

yzfr100
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
191 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Feb 2011 :  13:59:02  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην yzfr100  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από ariskal

τελικα τα κακτακια ειναι μεγαλυτερα απο το αναγραφομενο μεγεθος στο site;

Προσπαθησα να παραγγειλω κι εγω απο το ιδιο site μετα τα καλα λογια και τις φωτο που βλεπω αλλα για να δω τα φυτα ειχα το μεγενθυτικο φακο στο 150%.εχω λαθος?

Γ.Ρ.
Κορυφή σελίδας

Pulherija

219 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Feb 2011 :  14:07:51  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Pulherija  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ ωραία τα φυτά, καλορίζικα.
Και εγώ ενδιαφέρομαι να κάνω παραγγελία όμως δεδομένου ότι ζω σε χώρα εκτός ΕΕ έχω πρόβλημα (συγνώμη θα είμαι λίγο εκτενής)
Τον Αύγουστο έκανα μια παραγγελία από Plapp με πιστοποιητικό φυτοϋγείας. Έλαβα τα φυτά μετά από 40 ημέρες (δεν φταίει το φυτωριο) και αφού με προειδοποίησαν από το σερβικό τελωνίο άλλη φορά να μην το ξανακάνω γιατί φυτά δεν θα δω ανεξάρτητα που όλα τα χαρτιά ήταν εντάξει. Ευτυχώς εκτός από μια mammillaria saboe, όλα τα άλλα επιβίωσαν το ταξίδι.
Τώρα προγραμματίζω να κάνω από εδώ την παραγγελία, να πληρώσω (εδώ δεν έχω πρόβλημα) και τα φυτά να πάν Θεσσαλονίκη.
Η συγκεκριμένη μου ερώτηση είναι (αν και νομίζω ότι το αναφέρατε παραπάνω, απλώς θέλω επιβεβαίωση). Το πακέτο έρχεται κατευθείαν στο σπίτι και δεν χρειάζεται ο παραλήπτης να πάει ταχυδρομείο να το παραλάβει; αν ναι αυτό συμβαίνει πάντα για πακέτα από Γερμανία; Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί δεν θέλω να επιβαρύνω το πρόσωπο στο όνομα του οποίου θα έρθει το πακέτο να τρέχει στο ταχυδρομείο και να μου κουβαλάει και τα φυτά.

Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Feb 2011 :  14:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από yzfr100

quote:

Προσπαθησα να παραγγειλω κι εγω απο το ιδιο site μετα τα καλα λογια και τις φωτο που βλεπω αλλα για να δω τα φυτα ειχα το μεγενθυτικο φακο στο 150%.εχω λαθος?

Γ.Ρ.

Γιάννη, κάνε κλικ πάνω στην εικόνα του κάθε φυτού όπου έχει
Σου ανοίγει παράθυρο στο πάνω μέρος της οθόνης και βλέπεις ευκρινή και μεγενθυμένη εικόνα

Τώρα αναφορικά σε συτό που λέει ο Ariskal μακάρι να είναι μεγαλύτερα από το αναγραφόμενο μέγεθος
το 1-2 cm ακούγεται αποτρεπτικό
αλλά πρέπει να μας απαντήσει ο Χρήστος σε αυτό

mavirenes

Edited by - mavirenes on 04 Feb 2011 14:38:55
Κορυφή σελίδας

yzfr100

Greece
191 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Feb 2011 :  15:12:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην yzfr100  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

quote:
Είχε αποσταλεί από yzfr100

quote:

Γ.Ρ.

Γιάννη, κάνε κλικ πάνω στην εικόνα του κάθε φυτού όπου έχει
Σου ανοίγει παράθυρο στο πάνω μέρος της οθόνης και βλέπεις ευκρινή και μεγενθυμένη εικόνα

Τώρα αναφορικά σε συτό που λέει ο Ariskal μακάρι να είναι μεγαλύτερα από το αναγραφόμενο μέγεθος
το 1-2 cm ακούγεται αποτρεπτικό
αλλά πρέπει να μας απαντήσει ο Χρήστος σε αυτό

mavirenes

εχεις αγοραση ποτε 1-2 cm? σε πιανη απογοητευση.το θεμα μας ομως δεν ειναι αυτο.αν τα φυτα ειναι οπως στις φωτο νομιζω ειναι πολυ καλα.οπτικα τουλαχιστον!!

Γ.Ρ.
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Feb 2011 :  17:57:21  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Pulherija

Πολύ ωραία τα φυτά, καλορίζικα.
Και εγώ ενδιαφέρομαι να κάνω παραγγελία όμως δεδομένου ότι ζω σε χώρα εκτός ΕΕ έχω πρόβλημα (συγνώμη θα είμαι λίγο εκτενής)
Τον Αύγουστο έκανα μια παραγγελία από Plapp με πιστοποιητικό φυτοϋγείας. Έλαβα τα φυτά μετά από 40 ημέρες (δεν φταίει το φυτωριο) και αφού με προειδοποίησαν από το σερβικό τελωνίο άλλη φορά να μην το ξανακάνω γιατί φυτά δεν θα δω ανεξάρτητα που όλα τα χαρτιά ήταν εντάξει. Ευτυχώς εκτός από μια mammillaria saboe, όλα τα άλλα επιβίωσαν το ταξίδι.
Τώρα προγραμματίζω να κάνω από εδώ την παραγγελία, να πληρώσω (εδώ δεν έχω πρόβλημα) και τα φυτά να πάν Θεσσαλονίκη.
Η συγκεκριμένη μου ερώτηση είναι (αν και νομίζω ότι το αναφέρατε παραπάνω, απλώς θέλω επιβεβαίωση). Το πακέτο έρχεται κατευθείαν στο σπίτι και δεν χρειάζεται ο παραλήπτης να πάει ταχυδρομείο να το παραλάβει; αν ναι αυτό συμβαίνει πάντα για πακέτα από Γερμανία; Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί δεν θέλω να επιβαρύνω το πρόσωπο στο όνομα του οποίου θα έρθει το πακέτο να τρέχει στο ταχυδρομείο και να μου κουβαλάει και τα φυτά.

εξαρταται
cactus-art, Kakteen-Haage, kohres,στο ταχυδρομειο
ο ulig στο σπιτι
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Feb 2011 :  22:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Οι Haage & Uhlig που ξέρω στέλνουν με DHL. O δεύτερος τα στέλνει στο σπίτι, αν και την τελευταία φορά που πήρα δεν τα έφεραν στο σπίτι (τότε δεν ήξερα ακόμη το παρακάτω έτσι ώστε να ξέρω τι και γιατί...).
Η Dhl έχει δύο τρόπους λειτουργίας:
1. Έρχονται μέσω DHL Ελλάδα και τα ΕΛΤΑ παραδίδουν το δέμα (φυσικά όχι στο σπίτι αλλά με ειδοποίηση για παραλαβή απ' το ταχυδρομείο)
2. Ως courier, Η DHL φέρνει το δέμα από Γερμανία και ως courier το παραδίδει στην πόρτα του σπιτιού.

Το πώς θα γίνει η παράδοση είναι θέμα αποστολής και το καθορίζει ο αποστολέας. Μπορεί κάποιος αν θέλει να ζητήσει το Tracking number για παρακολούθηση της διαδρομής του δέματος, κάποιοι άλλα e-shops το δίνουν με το που αποστέλλουν την παραγγελία.
Φαντάζομαι ότι αν κάποιος το θέλει μπορεί να ζητήσει να του στείλουν το δέμα με τον δεύτερο τρόπο.

κι ας ξεφύγω κι εγώ λίγο ακόμη απ' το θέμα...
Αν μας δώσουν tracking number, πηγαίνουμε να δούμε τη διαδρομή εδώ:
http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do?
Εκεί βλέπουμε που βρίσκεται το δέμα. Εάν επάνω βγάλει εκτός απ' τον κωδικό που δώσαμε κι έναν ακόμη κωδικό που ξεκινάει με GR και στη συνέχεια ψηφία π.χ. GR89058574848 τότε το δέμα θα παραδοθεί μέσω ΕΛΤΑ. Οπότε όταν το status του δέματος είναι στο 60%, δηλαδή, έφτασε Ελλαδιστάν, πηγαίνουμε στο παρακάτω για αναζήτησή του στα ΕΛΤΑ (με τον κωδικό GRκλπ):
http://www.elta-courier.gr/trackit/
(όπου....βέβαια, δε δένουμε κόμπο ό,τι μας βγάλει αφού μια φορά ένα δέμα μου (όχι με κάκτους) από Γερμανία έλεγε ότι είχε παραδοθεί Πειραιά!!!!! ενώ εγώ δεν είχα λάβει τίποτα για ένα μήνα! Τηλεφωνόντας κανείς δεν ήξερε τίποτα ώσπου μετά από δύο μέρες τελικά ήρθε....)

Κορυφή σελίδας

Pulherija

219 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Feb 2011 :  00:14:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Pulherija  Απάντηση με παραπομπή
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Νομίζω πως αν το ζητήσω θα μου τα στείλουν με courier, και αν χρειαστεί θα πληρώσω κάτι παραπάνω.
Συγκεκριμένα ο Haage γράφει: "Most of our goods will be shipped by Deutsche Post (DHL) or Deutscher Paketdienst (DPD). For special reasons, we will choose other forwarders."

Κορυφή σελίδας

Cactiholic
Advanced Member MEMBER CLUB

582 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Feb 2011 :  03:39:01  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Όσον αφορά την περάδοση: από Uglih, Haage και cactoo(ιταλία) μού έρχονται στο σπίτι μου, χωρίς να έχει προηγηθεί σχετικό μου αίτημα.
Για το adaria σας τα είπα...

Τώρα επειδή πολλοί ρωτάτε γιά το μέγεθος των κάκτων του adaria, στις φωτό έχω χάρακα γιά μέτρο σύγκρισης.

Ας πούμε γιά τους κάκτους στις φωτό:οι Glandulicactus uncinatus είναι σχετικά μεγάλοι στα 4 εκατοστά διάμετρο, οι wrightii 2,C. cinerascens 2,C. fiedleriana 3,F. chrysacanthus f. rubrispinus 3 με αγκάθι στα 3,5 εκατοστά. Ο μικρότερος Eriosyce napina είναι 1 εκατοστό,αλλά με κονδυλώδη ρίζα μήκους 4 εκ., ο μεγαλύτερος ένας F. gracilis (ranco la carcholata) με 4 εκ.

Μου αρέσουν πάρα πολύ και δεν τα περίμενα τόσο καλά.
Ναί είναι μικρά φυτά, αλλά και σπάνια και μεγάλα και φτηνά ...ε δε γίνεται.

Η μόνη ελπίδα να βρείς στη χώρα μας κορυφαία(τα καλύτερα απ' όλα που έχω ποτέ αγοράσει) και σπάνια φυτά ακούει στο όνομα Ανδρέας. Πέρα απ' αυτόν το χάος...

Και επειδή είμαι 44 δε μπορώ να περιμένω πότε θα ευκαιρίσει να περάσει από την Ελλάδα καμιά κοπιαπόα, κανένας λίνζει, ή τζονσονιάνους, θα ξαναπάρω από Adaria ,θα πάρω και από τους ...Τσέχους.

Βλέπετε ...έχουν τον F. haematacanthus, πού είναι ο μόνος πλέον πού μου λείπει από το γένος. Ε, όλο και κάποια Copiapoa, Melocactus...κλπ κλπ θα πάρω. Μη παραγγείλω ένα φυτό...
Να παραγγείλω ένα, δύο, δέκα, εκατό ακόμα για να αξίζουν τα μεταφορικά!!!

Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Feb 2011 :  19:18:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
βρηκα ενα site με καλες τιμες
http://www.rosadeldeserto.com/negozio/default.asp?page=9&lingua=en&order=idfiore
το γνωριζετε;
Κορυφή σελίδας

Cactiholic

582 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2011 :  18:04:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
...και γιά να μη γράφουμε μόνο τα καλά, οι περισσότεροι μελόκακτοι πού πήρα από το cactoo(Ιταλία-πού 'σαι ) ήρθαν με ωραίο αγκάθι, αλλά τί να το κάνεις αφού ήταν και έντονα χλωροτικοί(κατακίτρινοι).

Προσπαθώ να τους συνεφέρω και σταδιακά το καταφέρνω, αλλά ένας πού δεν είχε πρακτικά ρίζες όταν τον παρέλαβα....Απαράδεκτο...

Αντίθετα όλα τα άλλα φυτά(άλλων γενών) ήταν σε καλή κατάσταση...
Κορυφή σελίδας

Απόστολος

Greece
461 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Feb 2011 :  10:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Απόστολος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Απόστολος  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Cactiholic

Επειδή είχα υποσχεθεί ότι θα ενημέρωνα το φόρουμ σχετικά με αγορές μου από φυτώρια του εξωτερικού, το κάνω σήμερα, έστω και με καθυστέρηση.

Πρώτα έφτασε η παραγγελία από haage, πού πολύ σωστά είχαν καθυστερήσει γιά λόγους ασφάλειας των φυτών από το ψύχος οι Γερμανοί.
Το καλό με το haage είναι ότι στέλνει τα φυτά με τις γλάστρες και το χώμα τους. Το χώμα δεν το κρατώ έτσι κι αλλοιώς, αλλά νομίζω ότι τα φυτά στρεσάρονται λιγότερο μ' αυτόν τον τρόπο.

Η παρακάτω είναι μιά φωτογραφία τριών μορφών A. trigonus από την αγορά αυτή, αφού δυστυχώς ο Ανδρέας δε θα έχει trig για κάποιο καιρό ακόμα(με την εξαίρεση του minor τον οποίο θα προμηθευτώ στην πρώτη μου επίσκεψη στον ...παράδεισο(το φυτώριο του Ανδρέα εννοώ).

Σημειώστε ότι οι αριόκαρποι ήταν μέσα σε μείγμα με βάση το κοκκινόχωμα και μπόλικη πετρούλα. Εύγε Γερμανοί!!!

Τώρα γιά το Adaria, πού αρκετοί με ρωτούσατε.
Ήταν ευχάριστη έκπληξη!
Τα φυτά εξαιρετικά, εφάμμιλης ποιότητας με των γερμανών σε...ρουμάνικες όμως τιμές.

Άργησαν λίγο να έρθουν(αποστολή 17-1 παραλαβή 28-1), ενώ δεν έρχονται σπίτι με dhl, αλλά πρέπει να τα παραλάβεις από τα ΕΛΤΑ.
Έβγαλα φωτογραφίες σε όλα τα φυτά λίγο πρίν τη μεταφύτευση γιά να κρατώ αρχείο μορφολογίας και ανάπτυξης από εδώ και στο εξής.

Εξαιρετικό ριζικό σύστημα στους κάκτους με λεπτές ρίζες.
Εξαιρετικό αγκάθι δείγμα σωστής ανάπτυξης και χρήσης σωστού μείγματος χώματος.

Εξαιρετικό ριζικό σύστημα στους κάκτους με κονδυλώδεις ρίζες.
Κόνδυλοι σκληροί, καθαροί, χωρίς πληγές και μαλακά σημεία.

Μετά τη μεταφύτευση. Συγνώμη γιά τις φωτογραφίες, αλλά η εργασία έγινε σε κλειστό χώρο, βράδυ(τράβηξα χωρίς χρήση φλάς), ενώ και τις μέρες αυτές το φώς είναι κακό. Δεν τους έχω βγάλει ακόμα στις θέσεις τους έξω στη βεράντα.

Αγόρασα 61 φυτά:12 κοπιαπόες, 16 φερόκακτους(μεταξύ τους δύο johnstonianus), 10 γκλαντουλίκακτους(επιτέλους και καθαρό uncinatus και μάλιστα από σπόρο Steve Brack), 2 ανγκιστρόκακτους, 2 στενόκακτους, 3 μαμμιλλάριες, 2 πυρόκακτους, 5 εριόσυκε και 9 εχινοκέρεους, σύνολο 61 φυτά(+1 δώρο) έναντι 100 ευρώ.
Κατά μέσο όρο 1,60 ανά φυτό.
Σύν 15 τα μεταφορικά, σύνολο 115 ευρώ.

Σημείωση:στην "ομαδική" φωτογραφία, υπάρχει στο βάθος ένας φερόκακτος lindsayi σε λίγο μεγαλύτερη γλάστρα. Αυτός είναι αγορασμένος από Ιταλία, απλώς τον προστατεύω από το κρύο.

Υ.Γ.To photo bucket δε μου έδωσε δυνατότητα προσαρμογής της διάστασης των φωτογραφιών όταν τις έκανα upload ή δεν έχω ακόμα μάθει το νέο interface!
Ελπίζω να μη δημιουργείται πρόβλημα στη σελίδα.

Συγχαρητήρια για την αγορά σου όπως και την πολύ όμορφη τοποθέτηση των φυτών.
Έχεις δημιουργήσει μια καταπληκτική συλλογή. Και εις ανώτερα

----------------------------------------
http://www.flickr.com/photos/azabakas/

http://digitalviews.smugmug.com/
Κορυφή σελίδας

Cactiholic

582 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Feb 2011 :  00:33:51  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ πολύ Απόστολε γιά τις ευχές και τα καλά σου λόγια!
Κορυφή σελίδας

yzfr100

Greece
191 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Feb 2011 :  22:05:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην yzfr100  Απάντηση με παραπομπή
για να μην λεμε μονο τα ασχημα θελω να πω τα εξης:α)παραγγειλα στο cactus art καποιες euphorbia απο τις οποιες ελειπαν μεσα απο το κιβωτιο 2 τεμαχια.τους εστειλα e-mail για το λαθος που ειχε γινη και μου τις εστειλαν με χρεωση δικη τους χωρις αμφισβητηση.
β)στελνοντας μια παραγγελια στο καταστημα Kakteen Haage και πληρωνοντας τα μεσω pay pal οταν ηρθαν τα φυτα δεν υπηρχαν διαθεσιμα 2 φυτα.το κιβωτιο ειχε μεσα μια επιστολη που εγραφε το ποσο που μου χρωστανε και μπορω να το χρησιμοποιησω σε επομενη μου αγορα.

Γ.Ρ.

Edited by - yzfr100 on 16 Feb 2011 22:10:00
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Feb 2011 :  22:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
quote:
στελνοντας μια παραγγελια στο καταστημα Kakteen Haage και πληρωνοντας τα μεσω pay pal οταν ηρθαν τα φυτα δεν υπηρχαν διαθεσιμα 2 φυτα.το κιβωτιο ειχε μεσα μια επιστολη που εγραφε το ποσο που μου χρωστανε και μπορω να το χρησιμοποιησω σε επομενη μου αγορα.

Αν κατάλαβα καλά με αυτόν τον τρόπο....
σε αναγκάζει να κανείς και άλλη παραγγελία...
Δεν μου φαίνεται και πολύ εντάξει αυτό...
Θα μπορούσε να σε χρεώσει με ότι είχε διαθέσιμο.
Όπως κάνει π.χ.... ο uhlig .
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Feb 2011 :  11:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:

ακριβώς...παλιό γερμανικό κολπάκι... υποτίθεται οτι με το PAYPAL δεν εχεις τετοια προβληματα κλπ κλπ...αλλά.........

για αυτο εγω γκρινιάζω συνεχώς και λεω οτι να αγοράζουμε μόνο απο φυτωρια που τους εχουμε εμπιστοσύνη -και στην συναλλαγή..και στην ποιότητα των φυτων....και στα ονόματα....
κανόνας ειναι στο εμπόριο οτι πληρώσεις παίρνεις...(οχι πάντα...)
ΠΧ δεν μπορεις να αγοράσεις ενα φυτο που θελει 4-5 χρονια να φτασει τα 5εκατ....2 ευρω...ουτε το νερο που το ποτίζανε δεν πληρώνεις...
οπως το οτι προτιμώ να μην αγοράσω απο κάπου που δεν εχω εμπιστοσύνη για το ονομα η το είδος του φυτου που θα πάρω...
Κορυφή σελίδας

yzfr100

Greece
191 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Feb 2011 :  13:38:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην yzfr100  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

quote:

ακριβώς...παλιό γερμανικό κολπάκι... υποτίθεται οτι με το PAYPAL δεν εχεις τετοια προβληματα κλπ κλπ...αλλά.........

για αυτο εγω γκρινιάζω συνεχώς και λεω οτι να αγοράζουμε μόνο απο φυτωρια που τους εχουμε εμπιστοσύνη -και στην συναλλαγή..και στην ποιότητα των φυτων....και στα ονόματα....
κανόνας ειναι στο εμπόριο οτι πληρώσεις παίρνεις...(οχι πάντα...)
ΠΧ δεν μπορεις να αγοράσεις ενα φυτο που θελει 4-5 χρονια να φτασει τα 5εκατ....2 ευρω...ουτε το νερο που το ποτίζανε δεν πληρώνεις...
οπως το οτι προτιμώ να μην αγοράσω απο κάπου που δεν εχω εμπιστοσύνη για το ονομα η το είδος του φυτου που θα πάρω...

το προβλημα που εχουμε εδω στην αιγινα εχει και αλλη πλευρα.πως τα φυτωρια που υπαρχουν φερνουν τα ιδια και τα ιδια με αποτελεσμα να μην εχουμε επιλογες.αποτελεσμα να αγοραζουμε με αυτον τον τροπο και εχει ο θεος. γιατι να πως πως θα πηγαινουμε στο καπανδριτι καθε σαββατοκυριακο δεν υπαρχη περιπτωση.

Γ.Ρ.
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  09:27:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
βρηκα ενα καταστημα με καλες τιμες και ωραια φυτα απο Κινα
http://www.3d9.net/Englishes/english.htm
δεν γραφει ομως τιμες για τα μεταφορικα και τα υπολοιπα εγγραφα που χρειαζονται
πολυ καλες τιμες για τα wholesale list(ισως πρεπει να αρχισουμε να κανουμε ομαδικες εισαγωγες !!!!)

Edited by - ariskal on 18 Feb 2011 09:31:48
Κορυφή σελίδας

Απόστολος

Greece
461 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  10:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Απόστολος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Απόστολος  Απάντηση με παραπομπή
quote:

πολυ καλες τιμες για τα wholesale list(ισως πρεπει να αρχισουμε να κανουμε ομαδικες εισαγωγες !!!!)

Δεν παίζει το link!

Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  16:05:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
εγω το ανοιγω
μπες στην σελιδα http://www.cactus-mall.com/nurseryovs.html στο Hanshi-JuXianGe
Κορυφή σελίδας

Απόστολος

Greece
461 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  16:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Απόστολος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Απόστολος  Απάντηση με παραπομπή
Πάλι δεν ανοίγει.. Θα το προσπαθήσω από το σπίτι μήπως και με σταματάει ο proxy της δουλειάς...

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  18:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Απόστολος

Πάλι δεν ανοίγει.. Θα το προσπαθήσω από το σπίτι μήπως και με σταματάει ο proxy της δουλειάς...

τί είναι proxy?

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  21:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
ένα ζιζάνιο που καταστρέφει τους κακτοσυλλεκτες..
Κορυφή σελίδας

Απόστολος

Greece
461 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  21:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Απόστολος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Απόστολος  Απάντηση με παραπομπή
Xaxaxa.. Εννοώ τον proxy server της εταιρίας που δουλεύω mavirenes

Κορυφή σελίδας

Απόστολος

Greece
461 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Feb 2011 :  22:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Απόστολος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Απόστολος  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Καταστροφή μην το δείτε!!! Έχει απίστευτα φυτά.. Του έστειλα ήδη mail αν και πιστεύω πως η αποστολή των φυτών θα είναι πανάκριβη

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Feb 2011 :  07:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!

ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΣΕΙ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ!!!

mavirenes

Edited by - mavirenes on 19 Feb 2011 07:58:59
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.27 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000