ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Φυτώριο Αφοί Μηνόπουλοι
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Φυτώριο Αφοί Μηνόπουλοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2009 :  00:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Επίσκεψη στο φυτώριο...

Ρόζυ
Starting Member

Greece
4 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2009 :  06:58:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ρόζυ  Απάντηση με παραπομπή
Ο συγκεκριμένος παράδεισος κατά πού πέφτει;
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Mar 2009 :  10:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Σχοινάς Αλεξανδρείας, Νομός Ημαθίας

Επίσκεψη μετά από συνεννόηση:
6977777939
6974309240
Κορυφή σελίδας

Johnny_Grusonii
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
193 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jul 2009 :  22:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Johnny_Grusonii Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Johnny_Grusonii  Απάντηση με παραπομπή
Πήγα πρόσφατα απο το φυτωριο αυτο, μια και ειχα καταενθουσιαστει στην ανθοέκθεση!!

Δυστυχως πηγα ο βλακας στις 11 το πρωι, και ειχε την απιστευτη ζέστη, οποτε δε μπορεσα να δω τους αλλους χώρους, γιατι ειδα τον ανθρωπο οτι ήθελε να κλείσει... πήρα ομως αυτα εδω... 69ευρω!
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jul 2009 :  23:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ωραίες φωτογραφίες Johnny και μεγειά τα φυτά!
Βλέπω πήρες αρκετά Lithops κι ένα ωραίο Gymnocalycium δεξιά στην άκρη (με το λουλούδι)!
Η άνοιξη είναι καλή εποχή για επίσκεψη στο φυτώριο.
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2009 :  01:16:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
μονο εσυ kaktos εμεινες χωρις μεγαλο Gymnocalycium pflanzii φετως...
Κορυφή σελίδας

Απόστολος
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
461 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2009 :  01:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Απόστολος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Απόστολος  Απάντηση με παραπομπή
Johnny ξέχασες να πάρεις Lithops ρε φίλε.. Μεγειά
Κορυφή σελίδας

Johnny_Grusonii

Greece
193 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2009 :  19:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Johnny_Grusonii Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Johnny_Grusonii  Απάντηση με παραπομπή
Ειχε πολυ ωραια κομματια!! Ειχε καποια μπαινοντας... αλλα αμα εψαχνες ειχε παρα πολλα...EEEE το παρακανα λιγο με τα lithops... αλλα ειχε πολλα!!!!! Ο κυριος εκει με ειπε να τα αφησω στο γλατσρακι τους λεει για 2 χρονια, να μην το αλλαξω!!

Edited by - Johnny_Grusonii on 11 Jul 2009 19:25:53
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2009 :  20:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από ariskal

μονο εσυ kaktos εμεινες χωρις μεγαλο Gymnocalycium pflanzii φετως...

...ναι, πήρα το άλλο που κάνει περισσότερα "κόλπα" (αλλάζει χρώμα, γράφει αριθμούς και τελευταία...κριστάτα λουλούδια!).
Το pflanzii το έχω σε μικρότερο απ' τη Γερμανία. Αν ξαναπάμε θα το έπαιρνα μάλλον και το μεγάλο. Αξίζει τον κόπο στο μέγεθος αυτό με 10Ε + έτοιμο για ανθοφορία. Απ' ό,τι βλέπω και το δικό μου αργεί να μεγαλώσει και λουλούδια ακόμη τίποτα...

quote:
Ο κυριος εκει με ειπε να τα αφησω στο γλατσρακι τους λεει για 2 χρονια, να μην το αλλαξω!!

...δε γνωρίζει τον
http://www.cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=466
Κορυφή σελίδας

tselios

Greece
142 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2009 :  01:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της tselios  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους tselios Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην tselios  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ το Θεό που μένω κοντά σε αυτόν τον παράδεισο. Είναι φανταστηκο μέρος και ο κύριος με το μπλε πουκάμισο, που φαίνεται στην 5η φωτογραφία είναι ένας από τους ιδιοκτήτες, μιλάμε ξέρει τα πάντα για τους κάκτους και τα παχύφυτα. Έχω ψωνίσει αρκετές φορές κάκτους και παχύφυτα από εκεί τα οποία, μόλις βρω χρόνο θα χαρώ να σας δείξω.
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2009 :  10:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Καλώς ήρθες και περιμένουμε να δούμε τη συλλογή σου.
Αν ξεκίνησες απ' το φυτώριο αυτό σίγουρα θα πρέπει να έχεις ήδη μία καλή ποικιλία φυτών!
Κορυφή σελίδας

tselios

Greece
142 Μηνύματα

Εστάλη - 31 Aug 2009 :  14:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της tselios  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους tselios Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην tselios  Απάντηση με παραπομπή
Καλός σας βρήκα . Εσείς που ξέρετε κάτι παραπάνω, θα μου πείτε αν είναι καλή η συλλογή μου. Ασχολούμαι με την φροντίδα των κάκτων περίπου 2 χρόνια, αλλά από ονομασίες δεν ξέρω τίποτα προσπάθησα πολλές φορές να τα μάθω αλλά είναι κάπος δύσκολα. Να δημιουργήσω ένα νέο topic για τις φωτογραφίες ή να τις βάλω σε ένα άλλο; και σε ποιο;
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 31 Aug 2009 :  17:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Μπορείς να κάνεις ένα νέο θέμα αν θέλεις για να παρουσιάσεις τα φυτά σου που θέλεις βοήθεια στην αναγνώριση, π.χ. στην ενότητα "Αναγνώριση"
κάκτοι
http://www.cactus.thelo.gr/forum/el/forum.asp?FORUM_ID=11

παχύφυτα
http://www.cactus.thelo.gr/forum/el/forum.asp?FORUM_ID=20

ή, αν γνωρίζεις μόνο το γένος των αγνώστων σου, να τα βάζεις σε αντίστοιχα ήδη υπάρχοντα θέματα (π.χ. Gymnocalycium κ.λπ.). Όπως θέλεις.

Αν θέλεις απλώς να μας παρουσιάσεις τη συλλογή σου, σε ένα θέμα όπου να είναι όλα μαζί μπορείς πάλι να κάνεις ένα νέο θέμα, (π.χ. "Τα φυτά μου", "οι κάκτοι μου" κ.λπ.) στην ενότητα "Φωτογραφίες" ή αν θέλεις να δώσεις έμφαση σε κάποιο συγκεκριμένο φυτό που ταιριάζει σε υπάρχον θέμα (π.χ. Gymnocalycium, Cereus κ.λπ.) το βάζεις εκεί αν δεν ταιριάζει κάπου, κάνεις νέο θέμα.
Για οποιαδήποτε βοήθεια είμαστε εδώ.
Κορυφή σελίδας

tselios

Greece
142 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Sep 2009 :  02:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της tselios  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους tselios Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην tselios  Απάντηση με παραπομπή
Για να δείτε και το μέγεθός του...
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Sep 2009 :  20:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Μέχρι και τις συντεταγμένες έχουμε τώρα!
Κορυφή σελίδας

orfeas_t
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
210 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Sep 2011 :  06:14:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην orfeas_t  Απάντηση με παραπομπή
σουπερ....ολα τα φυτα φαινονται υγιεστατα....
εδω ειναι ο πουλημενος δεν ηξερα πως εχει και η βορεια ελλαδα τετοιο θερμοκηπιο...πολυ ωραια.
:)

Για όνομα του..Κάκτου!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Sep 2011 :  11:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από orfeas_t

σουπερ....ολα τα φυτα φαινονται υγιεστατα....
εδω ειναι ο πουλημενος δεν ηξερα πως εχει και η βορεια ελλαδα τετοιο θερμοκηπιο...πολυ ωραια.
:)

Για όνομα του..Κάκτου!!

αχ έχει!
Μία φορά τους είχα τηλεφωνήσει,ευγενέστατοι αλλά δεν στέλνουνε ταχυδρομικά λέει, σε περίπτωση που ζήλεψες καί θέλεις να κάνεις καμία απιστία στους Πουλημένους όπως κι εγώ

mavirenes
Κορυφή σελίδας

OBLiGO
Starting Member

Greece
25 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Jan 2013 :  15:03:37  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην OBLiGO  Απάντηση με παραπομπή
Αγαπημένο φυτώριο. Ευτυχώς μένω πολυ κοντα! Έχω αγοράσει αρκετά. Το συνιστώ!
Κορυφή σελίδας

Χρήστος59
Junior Member

130 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Sep 2014 :  10:56:37  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος59  Απάντηση με παραπομπή
Διαβάζοντας στο φόρουμ, βρήκα και το συγκεκριμένο θέμα και αφού η απόσταση που με χωρίζει από αυτό τον κακτοπαράδεισο είναι μόλις 15 χιλιόμετρα από την έδρα μου, τον επισκέφθηκα άμεσα.........Αποτέλεσμα.....αφού πρώτα χόρτασα να τα βλέπω απέκτησα ακόμα 15 πανέμορφους κάκτους (πάντα οπτικά), διότι όπως σας είπα είμαι ακόμα άσχετος, ούτε καν τις ονομασίες τους δεν γνωρίζω. Γνώρισα και τους Αδελφούς Μηνόπουλοι, πρόκειται για δύο εξαιρετικούς ανθρώπους με διάθεση να βοηθήσουν ακόμα και μένα που δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα για το αντικείμενό τους.Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, για ποιο λόγο το τελευταίο δίμηνο περνούσα σχεδόν καθημερινά από τα ανθοπωλεία της πόλης μου, ψάχνοντας για κάκτους....Εκεί βρήκα δεν ξέρω πόσα είδη, πανέμορφα και περιποιημένα φυτά. Βρήκα ένα απέραντο ανθοπωλείο και σε τιμές τουλάχιστον για αυτά που ενδιαφέρουν εμένα (σε γλαστράκι) φθηνά.-
Καλή σας μέρα.-
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.2 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000