ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Φ...όπως φπορά!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Πολλαπλασιασμός
 Φ...όπως φπορά!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 12

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Feb 2013 :  10:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
λοιπόν εχθές όλο το απόγευμα έγραφα καρτελλάκια με τα ονόματα των ειδών που θα σπείρω, κάτι είναι κι αυτό για αρχή, τα βλέπω πόσα είναι και με πιάνει τρέλλα

Μου είχα δώσει ο Αντρέας κάτι κάψες και τις καθάρισα και τις έβαλα σε φακελλάκια μια- μια για να τις σπείρω ξεχωριστά, μιλάμε θα γεμίσει ο τόπος γλαστρογλαστρουλάκια.

Τα βλέπω και με πιάνει απελπισία, ένα μήνα θα σπέρνω.

Καλημέρα Ειρήνη τι κάνεις? κάκτους σπέρνω...

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  08:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

συνοψίζω στα εξής

1. Θα σπείρω γύρω στα ΜΕΣΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

2. Θα φτιάξω μίγμα με 1 μέρος από το καθένα:
άμμος ποταμίσα-περλίτης-τύρφη μαύρη κοσκινισμένη-ρυζάκι πλυμένο-κοκκινόχωμα κήπου κοσκινισμένο

3. Θα ψήσω το μίγμα χώματος στο φούρνο μικροκυμάτων και όχι στον κανονικό φούρνο για ευκολία και γρηγοράδα (ερώτηση : για πόση ώρα? - να το έχω ψεκάσει με νερό πριν? - να το ανακατεύω κατά τη διάρκεια του ψησίματος?

4. Δεν θα απολυμάνω τους σπόρους με χλωρίνη ούτε θα ψεκάσω με μυκητοκτόνο

5. Θα κάνω κλειστά σπορεία με κλειστά διαφανή ταπεράκια σαν αυτά που φαίνονται σε πολλές από τις φωτό, τα οποία πριν τη χρήση θα πλύνω και θα ξεπλύνω με ένα διάλυμα χλωρίνης και μετά με βρασμένο κρυωμένο νερό.

6. Θα σκεπάσω τους σπόρους με πλυμένο ρυζάκι το οποίο θα ξεπλύνω και με βραστό νερό.

7. Θα ποτίσω (επειδή δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον τρόπο ώστε να αποφύγω να κάνω τους σπόρους κολυμπητούς) με καλό ΨΕΚΑΣΜΑ με βρασμένο νερό.

8. Θα ανακατέψω τους σπόρους ειδικά τους ψιλούς, με μικρή ποσότητα ποταμίσιας άμμου για να μπορούν να διασκορπιστούν ομοιόμορφα.

9. Θα βάλω ετικέττες

10. Θα αφήσω τα σπορεία μακριά από έντονο φως μέχρι να σκάσουν και μετά θα τα φέρω κοντά σε παράθυρο (?)()

11. Θα ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥΣ για ένα χρόνο τουλάχιστον
(δεν γελάσατε ακόμη?)

Αυτά...

mavirenes

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!
κάποτε πρέπει να αρχίσω επιτέλους!
Αποφάσισα σήμερα μαζί με τα ρεβίθια να μαγειρέψω και χώματα!
(σε ξεχωριστή κατσαρόλα)

Βήμα 1 λοιπόν.
Βρήκα μια παλιά κατσαρόλα τη γέμισα με το μίγμα χώματος και το έβαλα στο μάτι και θα το ανακατεύω κάθε λίγο.
Το μίγμα είναι λιγάκι υγρό.
άραγε πόση ώρα να θέλει ψήσιμο

mavirenes

Edited by - mavirenes on 04 Mar 2013 08:59:29
Κορυφή σελίδας

veniamin
Starting Member

Greece
11 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  09:33:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην veniamin  Απάντηση με παραπομπή
πωπωπω.....μεσ το μυιαλο μου εισαι οπωσ ταγραψεσ θα πρακσω και εγω (the seeds are coming in 3 days!!!!) αλλα θα τα βαπτισω σε neotopsin για καλο και κακο και θα χρισιμοπιοισω αλουμινενια κεσεδακια σακουλακια και ΦΥΣΗ ΠΑΡΕ ΜΠΡΟΣ μολισ παμε σε σταθερα 23 βαθμουσ και μεχρι το χοιμονα φτιαχνω ενα μικρο θερμομενο με λαμπα για σαυρεσ απο pet shop χορο κτλπ.... να μαστε καλα και τα λεμε!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  09:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
μισή ώρα φτάνει? βρωμάει αφόρητα

mavirenes
Κορυφή σελίδας

veniamin
Starting Member

Greece
11 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  09:37:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην veniamin  Απάντηση με παραπομπή
εγω το αφισα μιαμιση ωρα....180 βαθμουσ..με αλουμινο χαρτω για να κανι ατμο

Edited by - veniamin on 04 Mar 2013 09:39:38
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  09:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα Ben
Σκέφτομαι κι εγώ επειδή δεν μου βρίσκεται χλωρίνη υγρή αλλά σε παχύρευστη μορφή,
να ψεκάσω τα σποράκια από πάνω με νεοτοψίν,
νομίζω όμως κάπου τα παιδιά είπαν ότι μειώνει τη βλαστικότητα,
Επίσης το μίγμα χώματος που προτείνει ο Χρήστος που είναι expert στη σπορά, δεν είναι αυτό που έφτιαξα εγώ, αν θυμάμαι καλά και από αυτά που μας είπε στην έκθεση, βάζει από 1 μέρος, φυλλόχωμα κοσκινισμένο, ρυζάκι πλυμμένο, περλίτη, κοκκινόχωμα κοσκινισμένο για τύρφη δεν θυμάμαι να είπε στην έκθεση, απλά στο λέω μη σε πάρω στο λαιμό μου άντε και καλή μας επιτυχία!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  09:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από veniamin

εγω το αφισα μιαμιση ωρα....180 βαθμουσ..με αλουμινο χαρτω για να κανι ατμο

κι εγώ ακριβώς το ίδιο έκανα!!!!!
μόνο που το ανακάτευα κάθε λίγο

μιάμισι ώρα????

mavirenes

Edited by - mavirenes on 04 Mar 2013 09:43:23
Κορυφή σελίδας

veniamin
Starting Member

Greece
11 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  09:47:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην veniamin  Απάντηση με παραπομπή
ναι οντοσ τα μιγματα μασ διαφερον το επεξεργασομαι και αυτο αλλα ολλα τα βασικα βηματα φανταζομαι ειναι κοινα ..αν η σποροι εχουν αυτα τα growth inhibitors καλα ειναι ενα μπανακι πριν τα ριξιεσ νομιζω
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  10:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
εξομολόγηση!!

Γύρω στα μέσα Φεβρουαρίου, έσπειρα σε μερικά γλαστράκια με το προαναφερθέν μίγμα, σποράκια που τα μάζεψα από δικούς μου κάκτους.
Για δοκιμή. Το μόνο που έκανα ήταν ότι τα ψέκασα με νεοτοψίν.
Καμία άλλη απολύμανση.
Βγήκανε.
Έκανα την μεγάλη βλακεία και δεν σκέπασα τους σπόρους με ρυζάκι.
Σκέφτομαι να το κάνω εκ των υστέρων τώρα που θα σπέρνω τα απολυμασμένα.
Είναι σε κλειστο-ανοιχτό σπορείο.
Δηλαδή κλειστό που το ανοίγω για τσεκάρισμα.
(Για μούχλες εννοώ)
Ψέκασα κι άλλη μια φορά με νεοτοψίν.
Θα έχουμε και σύγκριση.
Τα άλλα θα τα κάνω λίγα λίγα γιατί άμα κάνω μαζική σπορά θα μου φάει μέρες.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  10:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
και τώρα θυμήθηκα και τη Λουκρητία που ζητάει σποράκια σε ένα άλλο θέμα
Τα έσπειρα, πήγανε υπερ δοκιμής
Κάτι mammillaria albilanata σποράκια. Τίποτα σημαντικό

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  11:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

και τώρα θυμήθηκα και τη Λουκρητία που ζητάει σποράκια σε ένα άλλο θέμα
Τα έσπειρα, πήγανε υπερ δοκιμής
Κάτι mammillaria albilanata σποράκια. Τίποτα σημαντικό

mavirenes

εννοούσα ότι είναι αυτά που έσπειρα και ψέκασα μόνο με μυκητοκτόνο.

Τώρα είμαι στο βήμα, πλένω το ρυζάκι...

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  12:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

Τελικά δεν ήταν και τόσο δύσκολο!
Φουρνιά πρώτη έτοιμη,

4/3/13

AYLOSTERA SPEGAZZINIANA
PARODIA TUREKEKIANA
PARODIA HIGUERITAS-ATROVIRIDIS-NIVOSA
AYLOSTERA KIESLINGII
AYLOSTERA GLOBULOSA
ESCOBARIA WERDER. SSP UNGUISPINA
TURBINICARPUS MIX
WIGGINSIA MIX
LOPHOPHORA MIX
FEROCACTUS GRACILIS
MAMMILLARIA QUELZOWIANA CV ROBUSTIOR

Kαι ψήσιμο και πλύσιμο και βράσιμο και χλωρινούλα και μυκητοκτόνο.
Ουφ τα σφράγισα.

Και εις άλλα με υγεία

mavirenes

Edited by - mavirenes on 04 Mar 2013 12:59:17
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  19:10:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
ειρηνη κανεις τα πραγματα πολυπλοκα ενω ειναι απλα
βραζεις πολυ νερο και το αφηνεις να κρυωσει
μεσα σε ενα πυρεξ που χωραει στο φουρνο μικροκυματων(εγω εχω το κλασσικο) βαζεις το μιγμα για 8-10 λεπτα(ελαφρως υγρο). Το βγαζεις και μολις κρυωσει ελαφρως γεμιζεις τα γλαστρακια.Σε μια λεκανη εχεις βαλει το βρασμενο νερο με νεοτοψιν και τοποθετεις τα γλαστρακια μεσα μεχρι να ανεβει το νερο (οσμοτικα) στην επιφανεια.Ταυτοχρονα βαζεις στα μικροκυματα το πετραδακι επιφανειας
παιρνεις το βρεγμενο γλαστρακι,(τοποθετεις απο κατω ενα πιατο γιατι τρεχει) βαζεις στην επιφανεια τα σπορακια(εγω απολυμαινω τα χερια μου οχι τους σπορους) μετα τα σκεπαζεις με την αμμο η μαρμαρακι.Κατοπιν τα βαζω σε σκληρη διαφανη σακουλα , ριχνω επιπλεον νερομε νεοτοψιν στο βαθος της σακουλας, διπλωνω, κλεινω με συρραπτικό, και ολα ειναι οκ μεχρι τον επομενο φλεβαρη
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  21:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Αριστοτέλη καλησπέρα κι ευχαριστώ.
Την Πέμπτη πάλι γιατί αύριο και μεθαύριο θα συμμετέχω σε ...αναδάσωση
θα κάνω τη δεύτερη παρτίδα και θα ακολουθήσω τον τρόπο που προτείνεις.
Μου φαίνεται πολύ απλούστερος!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Mar 2013 :  21:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Τελικά δεν ήταν και τόσο δύσκολο!
Φουρνιά πρώτη έτοιμη,

[b]4/3/13

ESCOBARIA WERDER. SSP UNGUISPINA

Escobaria werdermannii ssp. unguispina

mavirenes

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Mar 2013 :  08:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Καλή επιτυχία σε όλες τις σπορές! Αντε γιατί ξεκίνησε και η άνοιξη για τα καλά! Το Σαββατοκύριακο θα έχει 20+ βαθμούς. Για όσους δεν πάνε εξοχή είναι καλή ευκαιρία για κηπουρικές εργασίες στο μπαλκόνι και σπορές!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Mar 2013 :  08:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από kaktos

Καλή επιτυχία σε όλες τις σπορές! Αντε γιατί ξεκίνησε και η άνοιξη για τα καλά! Το Σαββατοκύριακο θα έχει 20+ βαθμούς. Για όσους δεν πάνε εξοχή είναι καλή ευκαιρία για κηπουρικές εργασίες στο μπαλκόνι και σπορές!

καλημέρα! φιλοδοξώ αυτό το Σάββατο να πάω εκδρομούλα στο βουνό να μαζέψω λίγο δασόχωμα

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Mar 2013 :  17:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
απορία, το απολυμασμένο χώμα, αν μείνει αχρησιμοποίητο για κάποιες μέρες πρέπει να απολυμανθεί εκ νέου????

mavirenes
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Mar 2013 :  22:40:09  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
καλο ειναι να μην μεινει.εγω κατα την διαρκεια του φυτεμετος ψηνω ταυτοχρονα το χωμα στα μικροκυματα.Κρυωνει γρηγορα βαζοντας το στα γλαστρακια και ειδικα σε επαφη με το νερο.Ειχα καλυτερα αποτελεσματα με μιγμα 1,2,1 οπου 2 φυτωχωμα εμποριου.Νομιζω οτι στα σποροφυτα αρεσει το φυτωχωμα με υπολειματα τυρφης.Σε κανα δυο που δεν εψησα την αμμο που χρησιμοποιησα για την επιφανεια ειχα πρασιναδες.
Μερικα δυσκολα(πχ ατζεκιουμ και ενα δισκοκακτο) τους ανοιξα φετως μετα απο 2 χρονια στο σακουλακι!!!!
παραδοξως ποτε δεν καταφερα να μεγαλωσω μαμμιλλαριες που θεωρουνται ευκολες

Edited by - ariskal on 05 Mar 2013 22:41:52
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Mar 2013 :  09:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
τελικά προτίμησα την κακτοφύτευση!!!

6/3/13
astrophytum mix
astrophytum super cabuto (Χρήστος)
aylostera cyanensis
aylostera cajasensis
aylostera flavistyla
aylostera pulvinata
escobaria sp MK33.129
ECHINOPSIS CINNABARINA
ECHINOPSIS LEUCANTHA RUBRIFLORA
REBUTIA MAMMILOSA AUSTRALIS

mavirenes

Edited by - mavirenes on 06 Mar 2013 09:45:20
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Mar 2013 :  19:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
κάποια φυτουδάκιαπου επιβίωσαν από πέρυσι, έτσι για να πάιρνουμε κουράγιο οι επίδοξοι σπορείς...

Αναρωτιέμαι τι να είναι

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Mar 2013 :  13:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

εξομολόγηση!!

Γύρω στα μέσα Φεβρουαρίου, έσπειρα σε μερικά γλαστράκια με το προαναφερθέν μίγμα, σποράκια που τα μάζεψα από δικούς μου κάκτους.
Για δοκιμή. Το μόνο που έκανα ήταν ότι τα ψέκασα με νεοτοψίν.
Καμία άλλη απολύμανση.
Βγήκανε.
Έκανα την μεγάλη βλακεία και δεν σκέπασα τους σπόρους με ρυζάκι.
Σκέφτομαι να το κάνω εκ των υστέρων τώρα που θα σπέρνω τα απολυμασμένα.
Είναι σε κλειστο-ανοιχτό σπορείο.
Δηλαδή κλειστό που το ανοίγω για τσεκάρισμα.
(Για μούχλες εννοώ)
Ψέκασα κι άλλη μια φορά με νεοτοψίν.
Θα έχουμε και σύγκριση.
Τα άλλα θα τα κάνω λίγα λίγα γιατί άμα κάνω μαζική σπορά θα μου φάει μέρες.

mavirenes

Τα είχα ανοίξει προ δεκα ημερών και τα σκέπασα ελαφρώς με ρυζάκι και τα ψέκασα, πάντα με μυκητοκτόνο,

τα ψέκασα πάλι σήμερα με νεοτοψίν
είχα βάλει οδοντογλυφίδες για διαχωριστικά στα γλαστράκια επειδή σε άλλα σημεία έσπειρα διαφορετικά είδη σπόρων και μουχλιάζουν αυτές
Λέω να τις αφαιρέσω τελείως

κατά τα άλλα φοβερή επιτυχία, έχουν σκάσει σχεδόν όλα!
16/2 σπορά

τα άλλα που έσπειρα στις 4 & 6 /3 αντίστοιχα
τίποτα δεν έχει σκάσει , μιλάω για αυτά τα αποστειρωμένα, τα επτασφράγιστα και απολυμασμένα

γιατί??????????
μήπως είναι νωρίς?
μήπως σκέπασα πολύ τους σπόρους με το ρυζάκι?
μήπως δεν είχα υγράνει καλά το χώμα στο πότισμα?
μήπως είναι παλιοί οι σπόροι και έχουν χάσει τη βλαστικότητά τους?
να κάνω κάτι?
πχ να ανοίξω να ψεκάσω το ρυζάκι καλά μπας και με την πίεση του νερού απομακρυνθεί λίγο και ανασάνουν οι σπόροι?????
να περιμένω λίγο ακόμη πχ μέχρι τέλη Μαρτίου?

mavirenes

Edited by - mavirenes on 22 Mar 2013 13:12:43
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Mar 2013 :  13:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
22/3/13
LOBIVIA FAMATIMENSIS
LOBIVIA SALTENSIS NEALEANA
ASTROPHYTUM ASTERIAS KOI AKAI SAKU
ECHINECEREUS MIX
ACANTHOCALYCIUM VIOLACEUM
THELOCACTUS MIX
ECHINOFOSSULOCACTUS MIX
MAMMILLARIA BOOLII
NOTOCACTUS MIX
GYMNOCALYCIUM MONVILLEI

mavirenes

Edited by - mavirenes on 22 Mar 2013 13:17:43
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Apr 2013 :  21:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
3/4/13

aylostera muscula
mediolobivia super mixture
lobivia schieliana
parodia sanguiniflora
bolivicereus samaipatanus
rebutia krainziana yellow flowered
echinocereus dasyacanthus
eriosyce kp780
eriosyce kp711
eriosyce kbc940

κανένας άλλος τίποτα??

mavirenes
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Apr 2013 :  01:32:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
εμεις στο βορα ειμαστε ακομη σε αναμονη.Οι θερμοκρασιες ειναι ακομη χαμηλες
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.27 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000