ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Φ...όπως φπορά!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Πολλαπλασιασμός
 Φ...όπως φπορά!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 12

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  16:00:48  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο, Πανέμορφα!!! ( τα θέλω όλα !!!)
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  17:01:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Συγχαρητήριαααααα,τα θέλω όλα κι εγω.

Υ.Γ:Θέλω αν είναι εύκολο κάποια στιγμή(αν συναντηθούμε στην έκθεση,στο κοπη το πίτα συγκεκριμένα)να μου φέρεις ενα σποροφυτάκι,θα ανεβάσω φωτο όχι δικιά μου,αλλουνού παιδιού για να δεις ποιο θέλω,γιατί ειλικρινά δεν το έχω και δεν το'χω βρει για να το αγοράσω και το θέλω πολύ-πολύ.
Τώρα που τα ξαναείδα μ'αρέσει κι αυτό το μισό-μισό που είναι λίγο κίτρινο λίγο πράσινο άσε και το κοκκινάκι δεν έχω λόγια.

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  17:19:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Τελικά δεν θα ανεβάσω αλλουνού παιδιού θα φτιάξω την ίδια.
Πιστεύω να την καταφέρω.Αναμείνατε.

Ε????? PICASSO.Aυτό με το βελάκι θέλω(και τα άλλα δυο θέλω,αλλά.....)είπαμε.

Κική
Κορυφή σελίδας

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  20:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Aυτό με το βελάκι θέλω(και τα άλλα δυο θέλω,αλλά.....)είπαμε.

Δεν ζητας και πολλα..!!!
Κορυφή σελίδας

@stavros@
Junior Member

Greece
127 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  20:25:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην @stavros@  Απάντηση με παραπομπή
Υπέροχα Χρήστο
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  22:36:07  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Σιγά πια.....τι ζήτησα????Μόνο ο Χρήστος με καταλαβαίνει.Ε????

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  09:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

quote:
Aυτό με το βελάκι θέλω(και τα άλλα δυο θέλω,αλλά.....)είπαμε.

Δεν ζητας και πολλα..!!!

Όλοι τα θέλουμε Κική!
Είναι σπάνια ξέρεις αυτά τα χρωματιστά ειδικά.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  10:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Κική αυτή την φορά θα σε απογοητεύσω....
Είναι ότι καλύτερο και σπανιότερο από τις σπορές μου και δεν μπορώ να τα αποχωριστώ.
Μεγαλώνοντας θα αλλάξουν αρκετά και αυτά που έχουν πολύ κόκκινο η κίτρινο ίσως πρέπει να μπολιαστούν, άσε που ένα αραίωμα τώρα θα τους σκότωνε.
Όσο για αυτόν που σου αρέσει ίσως είναι Αasterias oibo και από ότι βλέπεις έχει βγει μόνο ένας πως θα μπορούσα να τον δώσω!?
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  10:20:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
πολύ ωραία όοοοοοοολα τα σπορόφυτα!!!
Έτοιμοι ειστε για το μαγαζί που λέγαμε παλιότερα .

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  14:28:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλά δεν πειράζει,αφήστε με να κλαίω.
Κάπου θα βρω.Ευχαριστώ πάντως.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  16:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Καλά δεν πειράζει,αφήστε με να κλαίω.
Κάπου θα βρω.Ευχαριστώ πάντως.

Κική

Η μόνη πιθανότητα να βρεις, είναι να σπείρεις.
Οπότε πέσε με τα μούτρα στη μελέτη του κεφαλαίου εδώ ξεκινώντας από την σελίδα Νο 1

Και αν τα εμπέδωσες δες και το ευρετήριο που έχω φτιάξει εδώ
όλα για σπορά...

http://cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=1929

Εμένα να δεις πόσο με ξετρελαίνουν οι αστερίες.
Τόσα χρόνια έχω μόνο έναν κι ένα σουπερ καμπουτάκο που μου χάρισε ο Ανδρέας.
Κάθε που βλέπω ένα υβρίδιο κάτι παθαίνω, αλλά ξέρω ότι δεν θα μπορέσω ποτέ να τους αγοράσω.
Γιαυτό θα σπέιρω.

Χρήστο!!!!
Τα σποράκια που μου είχες δώσει ζούνε, αλλά δεν έχει και πολλά μυστήρια. Για δες κι εσύ.

Υπάρχει περίπτωση να έχουν καμιά ενδιαφέρουσα μετάλλαξη στην πορεία?

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes

Edited by - mavirenes on 02 Feb 2014 17:08:04
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  17:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή

Μια χαρά τα βλέπω ειρήνη και μεγαλώνοντας θα βγάλουν και άλλα άσπρα.
Με τους αστερίες ποτέ δεν ξέρεις τι να περιμένεις ειδικά με τα υβρίδια...
Μετά τα 3-4 εκατοστά θα δεις την πραγματική μορφή τους.
Άλλο ένα μάθημα υπομονής που έχει και εκπλήξεις

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  17:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Χρήστος

Μια χαρά τα βλέπω ειρήνη και μεγαλώνοντας θα βγάλουν και άλλα άσπρα.
Με τους αστερίες ποτέ δεν ξέρεις τι να περιμένεις ειδικά με τα υβρίδια...
Μετά τα 3-4 εκατοστά θα δεις την πραγματική μορφή τους.
Άλλο ένα μάθημα υπομονής που έχει και εκπλήξεις

Τέλεια! οπότε περιμένουμε. Δεν μου λες τα ποτίζουμε?
Εγώ τα πότισα πρόσφατα. (και όσα σπορόφυτα ζούνε)
Μια μέρα πριν πιάσει το ψοφόκρυο.
Μέσα είναι, αλλά έχει επίσης ψοφόκρυο, λες να μου πάθουνε???

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  17:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Η αλήθεια είναι ότι δείχνουν στρουμπουλά!
Θα πρότεινα να μην τα ξαναποτίσεις και να μην έχουν και ζέστη.
Τον χειμώνα δεν ποτίζω σπορόφυτα και πάνε μια χαρά!
Τελευταίο πότισμα έκανα Δεκέμβρη με καλές θερμοκρασίες.
Τώρα την άνοιξη ξανά όταν ανέβουν οι θερμοκρασίες...
Παρόλο που τα βλέπω ζαρωμένα κρατιέμαι και δεν ποτίζω.
Και άλλο μάθημα...
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  18:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Χρήστος

Η αλήθεια είναι ότι δείχνουν στρουμπουλά!
Θα πρότεινα να μην τα ξαναποτίσεις και να μην έχουν και ζέστη.
Τον χειμώνα δεν ποτίζω σπορόφυτα και πάνε μια χαρά!
Τελευταίο πότισμα έκανα Δεκέμβρη με καλές θερμοκρασίες.
Τώρα την άνοιξη ξανά όταν ανέβουν οι θερμοκρασίες...
Παρόλο που τα βλέπω ζαρωμένα κρατιέμαι και δεν ποτίζω.
Και άλλο μάθημα...

Ελπίζω να την βγάλουν καθαρή. Μου το πρότεινε ένας άλλος...σπορέας με επιτυχίες στο ενεργητικό του από την Κύπρο. Βέβαια ο άνθρωπος μου είπε να τα ραντίσω και όχι να τα ποτίσω. Και επίσης έχω ένα θερμομετράκι πλάι στα σπορόφυτα. Όταν πότισα έδειχνε 30 βαθμούς!!
Τώρα βέβαια δείχνει 12 και είναι βρεγμένα...

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Feb 2014 :  22:34:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ωραία είναι Ειρήνη μου,να σου ζήσουνε,ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω να έχω έστω έναν στη συλλογή μου.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Feb 2014 :  08:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Ωραία είναι Ειρήνη μου,να σου ζήσουνε,ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω να έχω έστω έναν στη συλλογή μου.

Κική

Ξέρεις, οι αστερίες είναι λίγο ιδιαίτεροι στις προτιμήσεις τους.
Τον υπέροχο πρώτο μου, τον χάλασα.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Feb 2014 :  16:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ όμορφα φυτάκια!!
Χρήστο να σου ζήσουν!!
Ειρήνη να σου ζήσουν και τα δικά σου!!
Ήρθε κι ο Φεβρουάριος σιγά σιγά...κι εγώ δεν έχω παραγγείλει σποράκια! Με όλα αυτά τα των Τσέχων, καθυστερήσεις κλπ, με βλέπω μόνο από Γερμανία αν πάρω κάτι για να προλάβω.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Feb 2014 :  16:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από kaktos

Πολύ όμορφα φυτάκια!!
Χρήστο να σου ζήσουν!!
Ειρήνη να σου ζήσουν και τα δικά σου!!
Ήρθε κι ο Φεβρουάριος σιγά σιγά...κι εγώ δεν έχω παραγγείλει σποράκια! Με όλα αυτά τα των Τσέχων, καθυστερήσεις κλπ, με βλέπω μόνο από Γερμανία αν πάρω κάτι για να προλάβω.

Φωτεινή από τον δικό μου Τσέχο γιατί δεν παίρνεις?
Είναι δοκιμασμένος και φθηνός.
Και με μεγάλη ποικιλία.
Και πληρώνεις αφού παραλάβεις.
Στείλε τώρα παραγγελία προλαβαίνεις.
http://www.kaktusy.cz/eshop/index.php

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Apr 2014 :  01:11:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Εδώ και μερικές μέρες ο bob o μάστορας έχει ανταγωνιστή
Το σπορείο είναι έτοιμο!!!!!

Η αλήθεια είναι μου βγήκε πιο "υπερπαραγωγή" απ ότι το φανταζόμουν αρχικά - σκεφτόμουν να φτιάξω ένα απλό κουτί από plexiglass - αλλά στην πορεία κατέληξα με πριόνια, σιλικόνες και δραπανοκατσάβιδα να το φτιάχνω από ξύλο και γυαλί. Βγήκε πολύ ωραίο αλλά λίγο βαρύ.
Μόνο με τον ανακλαστήρα δεν έχω καταλήξει τι να βάλω και έχω προσωρινά ένα αλουμινένιο ταψάκι μιας χρήσης από super market

Κι όχι μόνο είναι έτοιμο αλλά έχουν πάρει θέση και οι πρώτοι υποψήφιοι (adenium στην πλειοψηφία τους).

και τα πρώτα φυτά έσκασαν μύτη

Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Apr 2014 :  08:50:51  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή

Δωσε adenium στον λαο.!!!

Κορυφή σελίδας

xocolatl
New Member

Greece
70 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2014 :  13:35:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην xocolatl  Απάντηση με παραπομπή

Tephrocactus alexanderi fa.geometricus
απο 30 σπόρια (3ευρώ), αρχικά βλαστηση σε κλειστό σακουλάκι και μεταφορά μετά στο χώμα,
να δω αν θα θα μείνουν ζωντανα
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.28 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000