ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Φ...όπως φπορά!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Πολλαπλασιασμός
 Φ...όπως φπορά!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 12

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Sep 2013 :  13:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

για τα σπορεία του xocolatl είναι τα συχαρίκια
(όχι για τα δικά μου) για να μην μπερδευτεί κανείς το λέω

mavirenes

Edited by - mavirenes on 18 Sep 2013 13:45:35
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Sep 2013 :  14:44:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
[quote]Είχε αποσταλεί από mavirenes

και μερικές φωτογραφίες από τα ελάχιστα επιζήσαντα

πάλι καλά που γλυτώσανε και αυτά από τα χεράκια μου

Γι'αυτα λεω.Δεν ειναι δικα σου????Τα συγχαρητηρια σε σενα πηγαιναν.

κικη'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Sep 2013 :  14:47:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Εννοειται κ στον xocolatl συγχαρητηρια.Πανεμορφα τα φυτακια απ'τα σπορεια.

κικη'
Κορυφή σελίδας

Cactiholic
Advanced Member MEMBER CLUB

582 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Oct 2013 :  03:32:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Περυσινές σπορές οι πιό πολλές, οι περισσότεροι μελόκακτοι...

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Oct 2013 :  07:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
άψογα

mavirenes

Edited by - mavirenes on 10 Oct 2013 07:57:13
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Oct 2013 :  21:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Χρήστο όλα καλά και περιποιημένα!!! και οι leuchtebergia τέλειες (όνομα και αυτό)
Θα ανεβάσω και εγώ να δεις και τις δικές μου(από τον δικό σου πολύτιμο σπόρο από Mexico) και οι μελοκακτοι πολύ ωραίοι!

Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  09:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Χρήστο πολύ ωραία όλα μπράβο σου! Και πολύ σωστό το ότι είναι χωριστά το κάθε είδος σε γλαστράκι, εγώ είχα μετανιώσει που τα έβαζα σε μεγαλύτερες με "διαχωριστικά" κλπ, με τον καιρό έχανα διαχωριστικά, ταμπελάκια, και μετά δε θυμόμουν τι ήταν...

Τη σπορά την έκανες με τη μέθοδο με την κλειστή σακούλα και μετά τα άνοιξες; Αυτά που βλέπουμε τώρα είναι σπορές περυσινές;

Επίσης, αν γνωρίζεις, ποιο φυτό είναι αυτό στην πρώτη φωτογραφία, πίσω σειρά στο δεξί γλαστράκι;

Μπράβο και πάλι!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  09:20:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Αν δεν κανω λαθος νομιζω στην ανοιχτη σπορα μου με μαμμιλλαριες εσκασε ενα,τωρα μπορει να κανω κ λαθος.Πως μπορω ομως να ανεβασω φωτο αφου ειναι σαν την μυτη της βελονας?

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  16:11:42  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Παιδια δεν εχω λογια να περιγραψω τη χαρα μου.Ειπα το πρωι για ενα σπορακι που νομιζω οτι εσκασε στο ανοιχτο σπορειο.Δεν ειναι ενα τελικα ειναι τεσσερα κ οσο περναει ο καιρος θα σκασουν κ τ αλλα{θελω να πιστευω}ειναι σαν μικρες φουσκαλιτσες με νερο.Πρωτη μου φορα{καποια στιγμη θα προσπαθησω για φωτο}κ καταλαβαινετε πως ειμαι τρελλαμενη σημερα παω συνεχεια κ τ χαζευω κ οχι τπτ αλλο σκεφτομαι πως εγω απ'το πουθενα,{χωρις γνωσεις εννοω}να κανω αποπειρα για σπορα,την συγκεκριμενη την ειχα για πεταμα γιατι ειναι σε μπολακι του ενος λιτρου απο παγωτο χωρις τρυπες να φευγει το νερο κ λεω ενταξει πρεπει να εχουν σαπισει.Δεν σαπισαν ομως κ συνεχεια φυτρωνουν,το μονο που με τρομαζει στην σκεψη ειναι οτι μηπως βγουν αρρωστα πιο μετα,γιατι δεν εκανα κατι ιδιαιτερο{απολυμανση κ.λ.π},αλλα κ ετσι να ειναι,τουλαχιστον να εχω μια ιδεα.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  18:17:05  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή

και μια απ'τη μαμα μαμμιλλαρια εκ της οποιας βγηκαν οι σποροι

τωρα τι θα γινει μετα ο ΘΕΟΣ κ η ψυχη τους.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  19:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
απιστευτο.....................!!!!!!!!!!!!!!!! φωναξες φωτογραφο για να βγαλει 4 σποροφυτακια μαμμιλλαριας φωτογραφια???????/

(αντε 5...)

Edited by - Kostas on 11 Oct 2013 19:46:35
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  20:00:54  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα Κωστα μολις ειδα οτι εχεις απαντησει εσυ λεω ΩΧ!τι με περιμενει αραγε?Ευτυχως σχολιασες μονο την φωτο.Εγω την εβγαλα,με κοροιδευεις,βρε?Γελασαμε?Αντι να πεις μπραβο,να χαρεις με τη χαρα μου εσυ.......καλα λεω εγω ΕΙΣΑΙ ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Oct 2013 :  23:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
καλα..τοτε θα σου πω για τα φυτακια......

ειναι το χωμα στεγνο..... πρεπει να ψεκαζεις το ελαχιστο 3-4 φορες την ημερα...αν δεν το κανεις τα σποροφυτα θα ξεραθουν η θα γινουν "μουμιες" δηλ ουτε θα χαλανε ..αλλα ουτε και θα μεγαλωνουν..

το οτι δεν απολυμανες χωματα σπορους κλπ τωρα πια δεν εχει σημασια...οτι ηταν να γινει εγινε..
αργοτερα - κατα την ανοιξη...που θα αρχισεις το κανονικο ποτισμα μπορεις να κανεις τρυπες κατω απο το δοχειο με ενα (αρκετα) ζεσταμενο καρφι...

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Oct 2013 :  07:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

καλα..τοτε θα σου πω για τα φυτακια......

αργοτερα - κατα την ανοιξη...που θα αρχισεις το κανονικο ποτισμα μπορεις να κανεις τρυπες κατω απο το δοχειο με ενα (αρκετα) ζεσταμενο καρφι...

και με κάφτρα τσιγάρου γίνεται

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Oct 2013 :  11:03:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημερα σε ολους.Σημερα δεν ειμαι καθολου καλα{μεση,χρονιο προβλημα}.Ηθελα να ρωτησω{αν κ ξερω την απαντηση}το κλειστο σποριο, εχει δημιουργησει μια πρασινη{κρουστα δεν θα το'λεγα}τελος παντων κατι πρασινο σε ολη την επιφανεια,να το πεταξω οπως ειναι?Νομιζω μουχλιασε.

Κικη'

Edited by - Κικη on 12 Oct 2013 11:34:28
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Oct 2013 :  13:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
αμα η "κρουστα" ειναι μουχλα και οχι αλγη πεταξε το...ποσο καιρο εχει βαλει τους σπορους??

οσοι ασχολουνται με τη σπορα κακτων....και να μην εχουν προβλημα με τη μεση ...το αποκτουν..!!!οποτε εισαι "ετοιμη"

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Oct 2013 :  13:49:28  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Απο 26/07 ειναι φυτεμενα.Νομιζω τελικα εχεις δικιο,δεν το σκεφτηκα πρεπει να ειναι αλγη σιγουρα.Οποτε δεν το πεταω?Εχει δημιουργηθει απ'το νερο κακως ειπα μουχλα.Ευχαριστω για τα περαστικα.Αν ειχα ενα τζινι μπροστα μου μονο μια ευχη θα ζητουσα:να με κανει καλα απ'τη μεση.Απαντησε μου για την αλγη οταν μπορεσεις.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Oct 2013 :  14:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
3 σχεδον μηνες???? και δεν βγηκε τιποτα??? στον καδο γρηγορα..
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Oct 2013 :  14:50:29  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ειδες?Ημουνα σιγουρη.Τι ειχα,τι εχασα?για ολα.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Cactiholic

582 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Oct 2013 :  20:04:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!

Φωτεινή, ναι είναι τα περισσότερα περυσινές σπορές, οι δύο πρώτες φωτό όμως είναι φετεινές.
Επίσης, ναι, ξεκίνησαν σαν κλειστές, αλλά λόγω διαφορετικών αιτίων την κάθε φορά(πλημμελής απολύμανση πέρυσι, πολυμερισμένα σακκουλάκια φέτος), ανοίχτηκαν πρόωρα, στους 3-4 μήνες.

Το φυτό πού με ρωτάς είναι ...Pilosocereus!
Αστειεύομαι...τους μοιάζουν, δεν τους μοιάζουν σ' αυτή τη φάση της ζωής τους?
Η αλήθεια είναι ότι είναι Echinocactus platyacanthus από σπόρο πού συνέλεξα στο πεδίο στο Μεξικό.
Είναι εντυπωσιακό, Φωτεινή, πώς μεταλλάσεται ο κάκτος αυτός κατά τις διάφορες φάσεις της ζωής και της ανάπτυξής του.
Κρίμα πού δε θα είσαι στην παρουσίαση της εκδρομής μας στο Μεξικό, Φωτεινή, για να έβλεπες από κοντά κάποιες φωτό.
Επιφυλλάσομαι να βάλω κάποιες εδώ στο μέλλον.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Oct 2013 :  21:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Χρήστο!
Τα σπορεία σου είναι απόλαυση να τα βλέπει κανείς.
Πανέμορφα μικροσκοπικά φυτάκια.
Εγώ μετά από αυτό και μετά από τους λίθωπες του άλλου Χρήστου το μόνο που μένει για να με αποτελειώσετε είναι να δω και τα ανθισμένα κωνόφυτα του
Κώστα.
Λέω να παραιτηθώ από την μάχη με τον εαυτό μου και να συμβιβαστώ με την ιδέα ότι δεν πρόκειται ούτε καν να σας πλησιάσω στις ικανότητες, στο σύστημα και στην υπομονή που χρειάζεται για τέτοια εκπληκτικά αποτελέσματα. Δεν θα γίνω ποτέ τέλεια, ίσως ούτε καν καλή.

Δεν πειράζει όμως, λέω να με συγχωρήσω και να συνεχίσω να αποτυγχάνω.

http://dreamngrow.com/embracing-failure-and-improving-results/

mavirenes

Edited by - mavirenes on 14 Oct 2013 21:06:25
Κορυφή σελίδας

Cactiholic

582 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Oct 2013 :  22:27:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Cactiholic  Απάντηση με παραπομπή
Ειρήνη, δεν έχεις δίκιο. Έμαθα μέσα από τις αποτυχίες μου, πάντα έτσι μαθαίνεις καλύτερα. Οι γνώσεις του Κώστα, του Χρήστου, του Ανδρέα με βοήθησαν πολύ να γλυτώσω ακόμα περισσότερο κόπο και χρόνο, χάρη στις πολύτιμες αποθησαυρισμένες γνώσεις, πού μοιράζονται με όλους μας απλόχερα. Γι' αυτό για μια ακόμα φορά δράττομαι της ευκαιρίας να τους ευχαριστήσω δημόσια για τη βοήθειά τους, όπως άλλωστε και το συλλογό μας την ΕΕΚΑΠ.

Όσον αφορά στην πρόθεσή σου να εγκαταλείψεις την προσπάθεια, να σου θυμίσω τα λόγια του Bertolt Brecht:
"Αυτός που αγωνίζεται μπορεί να χάσει, όμως αυτός που δεν αγωνίζεται ήδη έχει χάσει."

Σε θέλω ...επίμονη κηπουρό επομένως...
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Oct 2013 :  08:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα φίλε Χρήστο!καλημέρα παιδιά!

Όσες γνώσεις έχω σχετικά με την καλλιέργεια αυτών των φυτών, τις απέκτησα από τη στιγμή που εντελώς τυχαία έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ, που αποτέλεσε και την αφετηρία για να σχετιστώ και με την ΕΕΚΑΠ και τα μέλη της.

Κάποιες προστριβές κατά καιρούς οφείλονται στους διαφορετικούς χαρακτήρες και στο διαφορετικό τρόπο αντίληψης και ερμηνείας των πραγμάτων. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις φιλίες φαντάζομαι.
Ειδικά όταν κάποιοι άνθρωποι είναι εύθικτοι και γκρινιάρηδες όπως εγώ.

Με αυτή την ευκαιρία λοιπόν παρόλο που σε άλλο θέμα χτύπησε αυτή η καμπάνα να πω κι εγώ ένα μεγάλο ευχαριστώ και στα μέλη του φόρουμ αυτού αλλά και στην ΕΕΚΑΠ για το ζήλο και την συνέπεια με την οποία έχουν αφιερωθεί στο χόμπυ αυτό που μας γεμίζει μας ξεκουράζει και μας ανακουφίζει από τη δύσκολη καθημερινότητα.
Θεωρώ ξεχωριστό και το σύλλογο αλλά και το φόρουμ γιατί πέρα από όλα τα άλλα σε αυτούς τους δυο χώρους συνάντησα ανθρώπους με ήθος.
Σπανίζει ξέρετε.

Καταθέτω την εκτίμησή μου λοιπόν.
Ακόμη κι αν στο μέλλον προκύψουν , να ξέρετε πάντα ότι θα την έχετε αυτή την εκτίμηση και την υποστήριξή μου.

Αναφορικά στην παραίτησή μου εννοούσα ότι θα παραιτηθώ από την προσπάθεια να σας φτάσω. Δεν θα τα καταφέρω να σας φτάσω. Είναι θέμα χαρακτήρα. Είμαι ανυπόμονη, παρορμητική, κάνω του κεφαλιού μου. Πρέπει να ωριμάσω πρώτα για να καταφέρω να σεβαστώ τον κύκλο και τη ζωή των φυτών αυτών ειδικά των δύσκολων μεσημβριάνθεμων που είναι η μεγάλη μου αδυναμία.

Δεν θα παραιτηθώ από τις προσπάθειές μου όμως ούτε από την καλλιέργεια αυτών των φυτών με τίποτα. Θέλω να καμαρώνω κακτιά μέχρι να γεράσω.

( πάντα προσπαθείς - πάντα αποτυγχάνεις - δεν πειράζει - προσπάθησε ξανά - απότυχε ξανά - απότυχε καλύτερα )

ΥΓ. παρεπιπτόντως ,μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η ρήση που σκέφτομαι να τη βάλω στην υπογραφή μου, έτσι για να το βλέπω καθημερινά και να πείθομαι να μην το βάζω κάτω και όχι μόνο για την κακτοκαλλιέργεια αλλά γενικότεραχμ!! μάλλον θα το κάνω

mavirenes

Edited by - mavirenes on 15 Oct 2013 08:47:10
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  13:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Περσινή σπορά (Δεκ.2012-Ιαν.2013- Μαρτ.2013)
Κλειστή σπορά τα μισά είναι ακόμα κλειστά.
Τα περισσότερα Δεκ.-Ιαν. τα άνοιξα Σεπτ.2013
και έκανα τελευταίο πότισμα αρχές Δεκεμβρίου.
Έχουν αφυδατωθεί αρκετά αλλά είναι μια χαρά και
θα ποτιστούνε ξανά την Άνοιξη όταν ανέβει η θερμοκρασία.
Ελπίζω να ενθαρρύνω και να πορωσω όσους σκέφτονται την σπορά.
Ειρήνη μην το βάζεις κάτω!!
Είμαι από τα ποιο ανυπόμονα άτομα και έχω πάρει τα καλύτερα
μαθήματα υπομονής από την σπορά έχοντας αποτυχίες αλλά
και επιτυχίες που με κάνουν και συνεχίζω!!!
Φέτος έκανα την πρώτη απόπειρα Δεκ. 13 και από τα 28 σπορεία
τα 19 πιάσανε άλγη!! παρόλο που έκανα ότι και παλαιοτέρα.
Τώρα ετοιμάζω την δεύτερη απόπειρα και θα προσέξω ακόμα
περισσότερο στο θέμα αποστείρωση.

Astrophytum και ένα με mammillaria pectinifera στο κέντρο και κατω

Και εδώ η δικαίωση όλης της προσπάθειας
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Feb 2014 :  14:24:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
πωπω!!!!!!

Απίθανα!!!!

Δεν έχω λόγια.

Τα μεγάλα γράμματα τα χρωματιστά και τα ανθρωπάκια που χορεύουνε, θα σου τα βάλει η Κική

Εγώ θα προσπαθήσω τέλη Μαρτίου γιατί δεν έχω τεχνητή θέρμανση για τα σπορεία ( ούτε στο σπίτι).

Μου έχουνε ζήσει κάτι λιγουλάκια.
Δεν είναι έτσι παχουλούτσικα αλλά όλο και κάτι θα ζήσει.
Λέω τώρα...

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes

Edited by - mavirenes on 01 Feb 2014 14:26:33
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.29 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000