ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Euphorbia
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αλλα παχύφυτα
 Euphorbia
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 3

Χρήστος
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2009 :  11:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Click to see Χρήστος's MSN Messenger address Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Ίσος η ομορφότερη (για μένα).και από τις ποιο δύσκολες!!
Εδώ και μια εβδομάδα ξεκίνησε!

euphorbia bupleurifolia

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2009 :  13:50:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
απιθανη κατι μεταξυ pachypodium και cycas
ποτε δεν εχω δει τετοιο φυτo
δεξια βλεπω και ενα caudex
Παντως καλο θα ηταν(θελει βεβεια πολυ δουλια) να φωτογραφησουμε τα φυτα μας και να τα βαλουμε ολα στο internet ανα οικογενεια
Εμενα μου αρεσε σαν εμφανιση το picasa

Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2009 :  14:01:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Χάλια η Euphorbia, δεν έχω λόγια...

Επειδή ανέφερθηκε διαχωρισμός οικογενειών, ποιά συστηματική κατάταξη θεωρείται η καλύτερη?
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2009 :  14:46:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
αυτη του cactiguide.com ειναι ok
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2009 :  16:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Φοβερή! Να τη χαίρεσαι!
Γιατί δύσκολη, σαπίζει εύκολα?
Από φωτογραφίες που είδα τώρα στο διαδίκτυο από μικρή έχει αυτό τον κορμό
Κορυφή σελίδας

ivan
New Member MEMBER CLUB

80 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2009 :  11:26:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ivan  Απάντηση με παραπομπή
με τόσο ξυλώδες στέλεχος, δεν θα σαπίσει ποτε...
ε?
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2009 :  14:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο φυτό (διασταυρωμένο και από άλλους συλλέκτες)
Είναι πολύ ευαίσθητη στην υγρασία ,δεν της αρέσει καθόλου το κρύο άλλοι
δίνουν χαμηλότερη 10 βαθμούς άλλοι 15.και θέλει πολύ προσοχή στις περιόδους
ανάπτυξης και ανάπαυσης. πριν 2 χρόνια έχασα μια παρόμοιου μεγέθους αλλά από
τον περασμένο Μάιο απέκτησα άλλες 2 και τις προσέχω με πολύ ευλάβεια
μέχρι στιγμής όλα καλά.
Ήταν απότιστη από μέσα Σεπτεμβρίου και σε εσωτερικό και φωτεινό χώρο με
χαμηλότερη θερμοκρασία τους 16 βαθμούς.
Πριν 1 βδομάδα ξεκίνησαν κάποια καινούρια φύλλα στην κορυφή και ξεκίνησα
και εγώ το πότισμα με πολύ λίγο νεράκι για αρχή και ίσος προληπτικά τις ρίξω
και λίγο μυκητικτονο.Ελπιζω καποτε να τη δω και μεγαλη
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2009 :  19:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Εύχομαι να βρεις το "κόλπο" και να μην είναι πια "δύσκολη"
Χώμα? Extra στραγγιστερό?
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Feb 2009 :  13:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Χώμα...1γης-2φυλλοχωμα-1τυρφη-2ελαφρόπετρα-1περλιτη

Και ποιο κάτω 2 άλλες αγαπημένες και όχι δύσκολες

euphorbia obesa

euphorbia meloformis ?

Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Feb 2009 :  15:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
euphorbia balsamifera

euphorbia capsaintemariensis
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Mar 2009 :  22:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
euphorbia dendroides αρχιζει το φθινοπωρο για αυτην

Και μια στην Αμοργό Σεπτέμβριος του 2007
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2009 :  09:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ωραίο φυτό, τόσο το μεγάλο δέντρο όσο και η μινιατούρα στη γλάστρα!
Εδώ έχει μία περιγραφή της διαδικασίας παραγωγής νέων φύλλων το φθινόπωρο.
http://floraamorgina.blogspot.com/2007/09/euphorbia-dendroides.html

Τώρα πως είναι?
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2009 :  11:06:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
τελικα αυτο το φυτο δεν εχει προβλημα στα κατεστραμενα μας νησια λογω της υπερβοσκησης
ειναι τοξικο και επιβιωνει διπλα στα μαντρια
Στην ευρωπη απαγορευεται αυστηρα η ελευθερη βοσκηση αιγων.Επιτρεπεται μονο στην Ελλαδα και στην Αλβανια!!!!
Ετσι βλεπουμε στην Νοτια Γαλλια δαση με τεραστια πουρναρια πολλων μετρων και αλλα διαφορα δεντρα, ανιθετα απο εδω οπου υπαρχουν απειρα γυμνα βουνα με τα απομειναρια θαμνων

Κορυφή σελίδας

kit_tik

Greece
316 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2009 :  16:57:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kit_tik  Απάντηση με παραπομπή
ναι καλα, εδω σ ενα κτημα στην Αναβυσσο μου κοβουν το συρματοπλεγμα οι βοσκοι για να μπασουν μεσα τα προβατα, σιγα μη σκασουνε για τα υπολοιπα που ειναι αφυλακτα
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2009 :  21:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από kaktos

Ωραίο φυτό, τόσο το μεγάλο δέντρο όσο και η μινιατούρα στη γλάστρα!
Εδώ έχει μία περιγραφή της διαδικασίας παραγωγής νέων φύλλων το φθινόπωρο.
http://floraamorgina.blogspot.com/2007/09/euphorbia-dendroides.html

Τώρα πως είναι?

Η πρώτη φωτογραφία είναι τραβηγμένη αυτές τις μέρες
Αν προσέξεις έχει αρχίσει να κιτρινίζει τα κάτω φύλλα
Για αυτό λέω ότι αρχίζει το φθινόπωρο για αυτήν
Σε λίγο θα κιτρινίσουν όλα και θα πεσουν,είναι χειμερινής
ανάπτυξης και ίσος έτσι προσαρμόζεται εύκολα στα νησιά μας
αφού το καλοκαίρι οι βροχοπτώσεις είναι σπάνιες
Δυστυχώς όμως πολλές καταστρέφονται από οικοπεδοποίηση
και δωμάτια που ξεφυτρώνουν εδώ και εκεί
Ευτυχώς όμως είναι τεράστιος ο πληθυσμός τους ακόμα
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Mar 2009 :  21:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
kit_tik Εστάλη - 21 Mar 2009 : 16:57:56
--------------------------------------------------------------------------------
ναι καλα, εδω σ ενα κτημα στην Αναβυσσο μου κοβουν το συρματοπλεγμα οι βοσκοι για να μπασουν μεσα τα προβατα, σιγα μη σκασουνε για τα υπολοιπα που ειναι αφυλακτα

ΧΕ ΧΕ έρχεται το Πάσχα....
Κορυφή σελίδας

Spinefull
Junior Member MEMBER CLUB

186 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Mar 2009 :  17:13:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Spinefull  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Στην ευρωπη απαγορευεται αυστηρα η ελευθερη βοσκηση αιγων.Επιτρεπεται μονο στην Ελλαδα και στην Αλβανια!!!!

Χωρίς να θέλω να το παίξω δικηγόρος του διαβόλου ,έχεις φάει κατσίκι ελευθέρας, π.χ. ένα απλό 'πατατάτο' που κάνουν στην Αμοργό; [για να μην πω κατσικίσια συκωταρικά τηγανιτή με αγριο φασκόμηλο που έφαγα στην Ιθάκη]
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Mar 2009 :  17:36:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
πρωτιμω ενα χοιρινο σουβλακι (καλαμακι αθηναιστι) αγναντευοντας μια παρθενα φυση, παρα ενα "πατατάτο" αγναντευοντας τα κοτρονια σε ενα κατσικοφαγωμενο τοπιο
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Mar 2009 :  20:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Τα κατσίκια δεν φταίνε με τίποτα!! θύματα είναι!!
Το Πάσχα φταίει για όλα και εμείς είμαστε οι θύτες!
Το πατατατο πολύ καλό αλλά με κέφι το αλλάζω με
το τοπίο που περιγράφει Αριστοτέλης
Αλλά τι να λέμε εδώ επιτρέπεται ακόμα το κυνήγι
και οι κυνηγοί

Κορυφή σελίδας

Spinefull

186 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Mar 2009 :  14:57:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Spinefull  Απάντηση με παραπομπή
=======Τεστ ανοχής====

πως θα βρεις το σουβλάκι να το φας στο παρθένο τοπίο; προσωπικά θα προτιμούσα και το πράσινο τοπίο και το πατατάτο και το σουβλάκι. Αλλα δε νομίζω ότι η Αμοργός ήταν ποτέ πολύ πράσινη, αυτή θεωρείται η ομορφιά της, η ξεραίλα και το κοτρώνι, τα μονοπάτια. Εξάλου αυτές οι συνθήκες κάναν τους ντόπιους να έχουν την κουλτούρα που έχουν, να βγάζουν από τη μύγα ξύγκι [μέχρι και μανιτάρια μαζέυουν στα νότια!, σε ενα κατάξερο νησί με ελάχιστες βροχοπτώσεις] , να προσπαθόυν να κάνουν επίπεδα ρπςο καλλιέργεια ακόμα και στο χείλος του γκρεμού και πιθανόν συνέβαλε λίγο και στην μίζερη και συντηρητική νοοτροπία τους.

"Αλλά τι να λέμε εδώ επιτρέπεται ακόμα το κυνήγι και οι κυνηγοί"

Η μανιταροσυλλογή πιάνεται;; λίγο απόλυτους σας βλέπω. υποθέτω ότι εσείς δεν τρώτε κρέας... ή προτιμάτε να τρώτε κρέατα από ζώα που ζουν μια εφιαλτική πραγματικότητα στα εργοστάσια κρέατος, τα οποία υπάρχουν για να ικανοποιήσουν τις ανάγκες 7.000.000 ατόμων που ζουν στα αστικά κέντρα και παράγουν αυτόν τον θαυμάσιο πολιτισμό που βιώνουμε.

Και μας φταίνε οι τσοπανηδες και τα ελευθέρας. Συνελθετε οικολόγοι. Φύγετε από τις πόλεις πρώτα, καλλιεργήστε τα φαγητά σας, παρτε και ένα κατσικάκι και μετά τα λέμε...

ΥΓ: το χοιρινό σουβλάκι από ποιο φυτό βγαίνει;
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Mar 2009 :  15:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Η Αμοργός κάποτε (πριν 300 400 χρόνια)είχε τεράστιες
εκτάσεις σχεδόν όλη η πίσω μεριά με δάση από αιωνόβιους
κεδρους.οι οποίοι κάηκαν από πειρατές(λένε ότι 1 εβδομάδα
καιγόταν η πίσω μεριά)μετά ήρθαν τα κατσίκια και δεν ξαναφυτρωσε
τίποτα και ότι κέδρος έμεινε έγινε σεναζι για τα σπίτια.
Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ και εγώ!
Διαφωνώ κάθετα όμως και οργίζομαι πολύ όταν κάποιος
σκοτώνει από χομπι!!!???και δείξε μου εσύ έναν κυνηγό
που δεν το κάνει(μου αρέσει που είναι και φυσιολάτρες)
Κορυφή σελίδας

JohnEx

Greece
418 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Mar 2009 :  19:03:13  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην JohnEx  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Χρήστος

Χρήστο,

Δέν είμαι κυνηγός αλλά ένιωσα λίγο τήν διάθεση να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου ! Έχω αδερφικό φίλο που είναι κυνηγός και έχει προσφέρει πολύ περισσότερα στήν ελληνική πανίδα και χλωρίδα από όλους τους Ελληνες οικολόγους μαζί ! Αυτό είναι θέμα μιάς άλλης συζήτησης όμως. Καλό θα είναι να είμαστε λίγο προσεκτικότεροι διότι σε κάθε νόμισμα υπάρχουν δύο όψεις !
Κορυφή σελίδας

Spinefull

186 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Mar 2009 :  04:15:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Spinefull  Απάντηση με παραπομπή
quote:

Υποτίθεται ότι υπάρχουν ακόμα μερικοί από αυτούς τους κέδρους σε μια πολύ απόκρυμνη πλαγιά στα βοριοανατολικά νομίζω, και νομίζω ότι μόνο ορειβάτης μπορεί να επιχειρήσει να τους προσεγγίσει από κοντά. Όποιος περιπατήσει στα μονοπάτια της βόρειας Αμοργού μπορεί να δει απομεινάρια του πουρναρόδασους και να φανταστεί ίσως πως μπορεί να ήταν πριν απο 300-400 χρόνια. Μερικά μεγάλα πουρνάρια υπάρχουν ακόμα για δείγμα. Όμως δεν είναι και πολύ 'απλό' να επιχειρηματολογήσει κάποιος κατά των αμοργινών που επιβάρυναν τη χλωρίδα είτε μέσω βόσκησης είτε μεσα απο εκμετάλλευση της ξυλείας. ΤΙ θα έκαναν πάνω στο ξερονήσι; ή θα μετανάστευαν ή θα προσπαθούσαν να επιβιώσουν με ότι υπήρχε διαθέσιμο.... χωρίς αυτό να θεωρηθεί προσπαθεια απολογίας για λογαριασμό των Αμοργινών.

Όπως λέει και ο JohnEx , δεν είναι μαύρο άσπρο αυτά τα πράγματα, όμως δε βλεπω Γιάννη τι ακριβώς θες να πεις ούτε που κάνεις το δικηγόρο του διαβόλου, τι ακριβώς υπερασπίζεσαι, δε μας λές αρκετά.... θες να πεις οτι αδικείται ο φίλος σου με αυτό που είπε ο Χρήστος; σιγά ! Οι έλληνες κυνηγοί δεν είναι ο φίλος-εξαίρεση.

Κι αναρωτιέμαι ποιοί απο αυτούς που εκφράζουν άποψη βγαινουν στη φύση και συναντούν κυνηγούς [δεν αναφέρομαι σε κάποιον εδώ συγκεκριμένα, το λέω γενικά], και άρα έχουν πιο άμεση εικόνα περι του τι και πως. Γενικά κι εγώ είμαι κάπως αρνητικά προδιαθετημένος κατά των κυνηγών, όμως και γνωρίζω αξιόλογα άτομα αλλά και έχω συναντήσει συμπαθητικούς κυνηγούς [όσο και άξεστους μαλ###ες!] στο δάσος.

Ούτε όμως και καταδικάζω παντελώς την τροφοσυλλεκτική εκδοχή του κυνηγιού , ακόμα κι αν στις μέρες μας είναι περισσότερο 'χομπίστικη' κι όχι από ανάγκη. Ούτε μάυρο ούτε άσπρο. Ακόμα κι ο συνειδητοποιημένος κυνηγός υπερασπίζεται ή λειτουργεί ως απολογητής του κυνηγού και τη δήθεν προσφορά του κυνηγιού, αλλά και μπορεί να κατακρίνει τους 'κακούς' κυνηγούς.

Όμως σε πολλές περιπτώσεις ο μέσος κυνηγός ξέρει καλύτερα τον τόπο του, τη χλωρίδα και την πανίδα και τις μεριές από το μέσο 'οικολόγο', ειδικά αν εκτός από κυνηγός έχει κι άλλες τροφοσυλλεκτικές ανησυχίες. Κι αυτό λέει κάτι κατά τη γνώμη μου.

Σχετικά με το θέμα της οικολογίας, όσοι ξέρετε αγγλικά θα ήθελα να δειτε αυτό το βίντεο, κι αν θέλετε να πείτε τη γνώμη σας... Geroge Carlin, πρωτοπόρος standup κωμικός

http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Mar 2009 :  07:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
Εκτός θέματος

quote:
να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου !

δέν ζήτησα συνήγορο

Γεννήθηκα,είμαι,και θα παραμείνω κυνηγός σε στεριά θάλασσα και...αέρα...

( γιατί πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι )
Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Mar 2009 :  14:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
Το σιγουρο είναι ότι οι Αμοργιανοί έχουν καταφέρει
να κρατήσουν ένα νησί που είναι από τα πιο παραδοσιακά!
τα πιο φυσικά! Και τα πιο ανέγγιχτα στο φυσικό του
περιβάλλον από το πέρασμα του τουρισμού σε σχέση με τα
περισσότερα νησιά μας
Τώρα για τους κυνηγούς παιδιά αλλά και για οποιονδήποτε
που στερεί τη ζωή από πουλιά ,ζώα ,φυτά, δένδρα, μυρμήγκια...κτλ
μόνο για πλάκα ή για χόμπι ή όπως εσείς θέλετε να το πείτε..
Το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι είναι αχαρακτήριστος
Και όταν ακούω να αποκαλούνται ως φυσιολάτρες ή ως τροφοσυλλέκτες!
Υποβιβάζουν τη νοημοσύνη μου
Sorry παιδιά αλλά αυτά είναι τα πιστεύω μου και δεν αλλάζουν
Έχω και εγώ φίλους , γνωστούς , συγγενείς , που είναι κυνηγοί
Αλλά μην αυτοκοροϊδευόμαστε
Τωρα βεβαια όλα αυτά όμως δεν κολανε με τις ephorbias
Και ίσως θα πρέπει να τα αφήσουμε για άλλο forum
Καμιά ωραία ephorbia Κώστα! Γιάννη! Θα μας δείξετε

Κορυφή σελίδας

Χρήστος

Greece
613 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Mar 2009 :  11:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Χρήστος Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος  Απάντηση με παραπομπή
και μια ξεχασμενη euphorbia stellata

και μετά καθαρίστηκε καλά με νερό υπό πίεση

και αφού κουρεύτηκε!! και κοπήκανε κάποιες ρίζες
ξεπλύθηκε το γάλα που έτρεξε, έμεινε και 5 μέρες στη σκιά
και σήμερα ξαναφυτεύτηκε και οθεος βοηθός

Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας