ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Amaryllis
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Άλλα φυτά
 Amaryllis
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Nov 2008 :  20:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Είναι μία απίστευτη εικόνα το πως σιγά σιγά ξεδιπλώνεται...

orfeas_t
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
210 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Nov 2008 :  20:57:29  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην orfeas_t  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ όμορφη..Πριγκήπισσα η αμαρυλίδα!!!

Για όνομα του..Κάκτου!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2010 :  15:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Εδώ θα δείτε φωτογραφίες από τις δικές μου αμαρυλλίδες..

http://img824.imageshack.us/gal.php?g=dsc00032mt.jpg

mavirenes
Κορυφή σελίδας

tselios
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
142 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2010 :  02:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της tselios  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους tselios Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην tselios  Απάντηση με παραπομπή
Έχω μια αμαρυλλίς την οποία έβαλα μέσα στο σπίτι πριν από τρις βδομάδες και επηδεί το σπίτι φωτίζετε μονόπλευρα τα καινούρια φύλλα που βγάζει γέρνουν προς το φως. Λέτε να πειράζει άμα την ξανά βγάλω έξω από το σπίτι
Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2010 :  10:00:42  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Στέλιο αν θυμάμαι καλά είσαι στη βόρεια Έλλαδα?
Γενικά δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, πάντως αυτή η περίοδος
για τις αμαρυλλίδες δεν είναι και η καλύτερη, έχουν χάσει πολλά
φύλλα, άλλα έχουν κιτρινίσει, από Φλεβάρη-Μάρτη θα αρχίσουν να
ανακάμπτουν. Τσέκαρε τις θερμοκρασίες, για να δεις πότε θα τη βγάλεις
έξω, μια ακόμα λύση είναι να τη βάλεις πρώτα στο κλιμακοστάσιο,
να μην είναι το σοκ πολύ μεγάλο για το φυτό, να προσαρμοστεί καπως σε
πιο χαμηλές θερμοκρασίες και μετά από λίγες μέρες να την βγάλεις έξω.
Είναι πολύ εύκολα φυτά, πρόσεχε μόνο το πότισμα, μια ακόμη ιδέα είναι
να δεις αν έχει κανένας γείτονας αμαρυλλίδα και να δεις πως τη καλλιεργεί
Εδώ στην Αθήνα είναι συνέχεια έξω οι αμαρυλλίδες.
Κορυφή σελίδας

tselios

Greece
142 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2010 :  09:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της tselios  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους tselios Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην tselios  Απάντηση με παραπομπή
Ναι βόρεια Ελλάδα μένω Βαγγέλη. Που και που κάνει κάτι mini παγωνιές εδώ στην Αλεξάνδρεια σήμερα για παράδειγμα τα μεσάνυχτα πήγε μέχρι -2.5 θα την αφήσω στην σκάλα για λίγο καιρό αλλά εκεί υπάρχει μόνο ένα παράθυρο και η αμαρυλλίδα θα γείρει προς τα εκεί ή να την αφήσω μέσα στο σπίτι που την ευνόησε κιόλας έτσι κ'αλλιώς είτε μέσα είτε στις σκάλες θα γείρει προς το φως.
Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2010 :  09:25:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Στέλιο, όταν βλέπεις το φυτό να γυρίζει προς τη μια πλευρά, να το γυρίζεις προς την αντίθετη πλευρά. Ότι συμβαίνει και στους κάκτους και τα παχύφυτα.
Φωτεινή, έχεις φωτογραφία από τη δική σου αμαρυλλίδα, τι ποικιλία σου βγήκε?

Και οι δικές μου αμαρυλλίδες
Hippeastrum 'Picotee'

Hippeastrum 'Promise'

Hippeastrum 'Lady Jane'

Ακολουθούν οι άγνωστες

Βελούδο...

Αυτή δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, όλη κόκκινη με λίγο πράσινο στα κάτω πέταλα

Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2010 :  09:27:24  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
καλύτερα να την καλλιεργεις ολο το χρονο εξω και ακομη καλυτερα στο χωμα
τον χειμωνα απλως προστατευεις λιγο το φυτο (με ξερα φυλα) και μετα ανθιζει κανονικα τηυν ανοιξη
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2010 :  09:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Βαγγέλη τι τέλειες που είναι.
Υπέροχες!
Μπράβο σου.

Ειδικά αυτή η σκούρα ροζ.
Οσες φορές αγόρασα βολβό από Ελλάδα με φωτογραφία σκούρο ροζ ποτέ δεν μου βγήκε τέτοια.
Τελικά αγόρασα από Ολλανδία και ήταν όλες αυτό που έδιχνε η φωτογραφία τους.

Αυτές οι μικρές φωτογραφίες που ανέβασα είναι από την πρώτη τους άνθηση μέσα στο σπίτι και ανθίσανε γύρω στα Χριστούγεννα.

Εκτοτε τις αφήνω έξω και ανθίζουνε κανονικά την Ανοιξη.
Απλώς όταν κιτρινίσουνε και χαθούν τα φύλλα τους τέλη Φθινοπώρου δεν θέλουν να βρέχονται πολύ.
Δεν περνάνε αυτές περίοδο κανονικού ληθάργου όπως οι υπόλοιποι βολβοί που πρέπει να μένουν τελείως στεγνοί.

Πάντως ο πατέρας μου που τις αφήνει και βρέχονται και το χειμώνα μια χαρά του ανθίζουνε και πολλαπλασιάζονται.
Εχουμε ήπιο κλίμα εδώ.

το μυστικό τους είναι στραγγερό χώμα, μεγάλη γλάστρα και φύτεμα του βολβού στην επιφάνεια για να έχουν μεγαλύτερο χώρο οι ρίζες.

Παραθέτω και τη διεύθυνση του Ολλανδού προμηθευτή μου για βολβούς.
Ισως να βρεις τις ονομασίες κάποιων από τις δικές σου Βαγγέλη.

http://www.eurobulb.nl/index.php/shop/23/Bulbs+for+indoors/Hippeastrum+(Amaryllis).htm

Καλημέρα σε όλους σας.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2010 :  10:01:37  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Σε ευχαριστώ mavirenes!

mavirenes, είναι δηλαδή καλό site για αγορές αμαρυλλίδων?
Το πήρες από Ολλανδία ή έκανες παραγγελία μέσω Internet?
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2010 :  12:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Εχω κάνει τρεις παραγγελίες από αυτό το site μέσω internet και έμεινα ευχαριστημένη.
Οπως θα δεις έχει μεγάλη ποικιλία βολβών.
Τώρα μάλλον θα πουλάει τα καλοκαιρινής άνθησης.
Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.
Είναι ο φθηνότερος που βρήκα και με τη μεγαλύτερη ποικιλία σε βολβούς.
Δεν ήρθε κανείς βολβός σάπιος, ξερός ή μουχλιασμένος
Επίσης ίσχυε για παραγγελία άνω των 100 Ε μεταφορικά δωρεάν.
Πρέπει να ισχύει ακόμη.

Καλές αγορές

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2011 :  17:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Βαγγέλη, πολύ ωραίες οι αμαρυλλίδες σου!
Με κάποια....εώς αρκετή καθυστέρηση απαντώ σ' αυτό που ρώτησες με φωτογραφία για τη δική μου αμαρυλλίδα αφού δεν έχω ασχοληθεί και δε γνωρίζω ποικιλία. Βασικά είχα δύο που άνθισαν μαζί, δε θυμάμαι ποιας απ' τις δυο είναι η πρώτη φωτογραφία

en face έχω μόνο αυτή:
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2011 :  18:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ΕΡΩΤΗΣΗ

Βαγγέλη και Φωτεινή,

Είναι η πρώτη χρονιά που είναι φυτεμένες οι αμρυλλίδες σας?
Εάν όχι, τις βάζετε μέσα στο σπίτι κάθε φθινόπωρο?

Για να έχετε τώρα ανθοφορία συμβαίνει κάτι από τα δύο ή και τα δύο.

Ανυπομονώ να τις καμαρώσω κι εγώ φέτος την Άνοιξη αν δεν προλάβουν τα σαλιγκάρια να τις ρημάξουν όπως πέρυσι.

mavirenes

Edited by - mavirenes on 21 Jan 2011 18:04:26
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2011 :  18:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Δεν είναι τωρινή ανθοφορία, η ανθοφορία είναι απ' την ημερομηνία του πρώτου ποστ του θέματος.....Νοέμβριος 2008...
Δυστυχώς οι δικές μου δεν υπάρχουν πια, μου τις έφαγαν τα σαλιγκάρια το καλοκαίρι. Τις είχα φυτέψει σε μεγάλη γλάστρα με άλλο φυτό επειδή είχε πολύ χώρο στην επιφάνεια έβαλα διάφορους βολβούς διαφορετικής εποχής ανθοφορίας....Ε, οι αμαρυλλίδες φαίνεται άρεσαν πολύ στους σαλίγκαρους, δυστυχώς....
Τις είχα μέσα όταν άνθισαν.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2011 :  18:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Κρίμα που τις έχασες!
Ρίξε κι εσύ μια ματι'ά στη Eurobulb.

Εάν δεν χρησιμοποιήσεις μεταλδεύδη, δυστυχώς τα σαλιγκάρια δεν εξολοθρεύονται.

Μερικές φορές τα λυπάμαι και τα βάζω μέσα σε σακούλα και τα πάω σε άλλο χωράφι.
Τώρα που έχω και σκύλο να δω τι θα κάνω.
Κάτι οικολογικά του τύπου ρίχνω στην περίμετρο του φυτού (άργιλος είναι? σαν τρμμένη ελαφρόπετρα άσπρη μοιάζει) γιατί δεν αρέσει στα σαλιγκάρια είναι ασύμφορο, ακριβό και μόλις βραχεί θέλει ξανά.

Εχω διαβάσει ότι δεν τους αρέσει να ακουμπάνε πάνω σε χαλκό.
Μεγάλο πρόβλημα γαμώτο τα ρημάδια, εμένα πέρυσι μου φάγανε τις κορυφές και προχωρήσανε και στο βολβό φλούδα, φλούδα.

Φέτος την πέσανε σε όλα τα χρυσάνθεμα.
Μέχρι και σε ένα κάκτο μεγάλο πήγανε που έχω έξω!

mavirenes

Edited by - mavirenes on 21 Jan 2011 18:28:32
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2011 :  18:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Κι εγώ λόγω γάτας δεν έβαζα και έναν καιρό τα μετακόμιζα σε αλάνες κλπ....ώσπου δεν πήγαινε άλλο. Είναι ερμαφρόδιτα και δε χρειάζεται δεύτερο για να πολλαπλασιαστού, ένα είναι αρκετό για να γεμίσει όλο το μπαλκόνι!
Χρησιμοποίησα μεταλδεΰδη αλλά δεν τα ξέκανε όλα με τη μία, πάντα υπήρχαν κάποια εδώ κι εκεί. Νομίζω τώρα ότι έχει καθαρίσει το μπαλκόνι...
Πάντως όλοι οι βολβοί είναι πρώτοι στην προτίμησή τους. Μετά έρχονται παχύφυτα και κάκτοι...
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 20 May 2011 :  11:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα, φωτογραφίες από τις φετινές ανθίσεις,
Δυστυχώς είχα απώλειες, από σαλιγκάρια αλλά και από σαπίσματα γιατί τις άφησα να βρέχονται όλο το χειμώνα, ίσως πρέπει να αλλάξω το εδαφικό τους μίγμα, σας τις αφιερώνω

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 20 May 2011 :  21:34:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Καλά...πανέμορφες και οι αμαρυλλίδες μπράβο !!!
Κι εγώ φύτεψα πέρισυ ένα βολβό στον κήπο, αλλά όχι σε ηλιόλουστη θέση ... Δεν ξέρω τι θα κάνει τελικά. Βέβαια έχει βγάλει φύλλα..λουλούδι δεν βλέπω. Θα δούμε
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 20 May 2011 :  23:23:56  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Ειρήνη...μπράβο και για τις Αμαρυλλίδες!! Πολύ ωραίες όλες τους! Μου άρεσε πολύ η βυσσινί!
Κορυφή σελίδας

Billy

Greece
316 Μηνύματα

Εστάλη - 23 May 2011 :  00:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Billy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Billy  Απάντηση με παραπομπή
Να και οι δικιές μου. Μου τις είχανε φέρει πέρσυ και δεν έκαναν λουλούδι αλλά φέτος πάνε καλά μάλλον. Βρήκα στη γειτονιά και άλλες και μάλλον θα πάω να πάρω γύρη για γονιμοποίηση

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 23 May 2011 :  10:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους,
ευχαριστώ για τα σχόλια
Θεωρώ ότι οι αμαρυλλίδες είναι αυτοκρατορικά λουλούδια ανάμεσα στα άλλα βολβώδη που σημειωτέον με έλκουν ιδιαιτέρως
κρατάνε λίγο αλλά είναι υπέροχα

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Ελένη

Greece
265 Μηνύματα

Εστάλη - 23 May 2011 :  16:36:11  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ελένη  Απάντηση με παραπομπή
http://www.youtube.com/watch?v=uIiHUZcsoOQ&feature=related
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 24 May 2011 :  12:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από kaktos

Ειρήνη...μπράβο και για τις Αμαρυλλίδες!! Πολύ ωραίες όλες τους! Μου άρεσε πολύ η βυσσινί!

BENFICA τη λένε όπως την ομάδα
τις άλλες δεν τις καλοθυμάμαι
η λευκή διπλή είναι η WHITE NYMPH
και η ακριβώς επόμενη δηλαδή η τρίτη φωτογραφία είναι η APPLE BLOSSOM
Η διπλή πορτοκαλί είναι η LADY JANE όπως και του Βαγγέλη

έχουν ανοίξει κανά δυό ακόμη, όταν βρω ευκαιρία θα τις ανεβάσω και αυτές

Παράλειψη: συγχαρτήρια για τις αμαρυλλίδες όλων είναι πανέμορφες

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 24 May 2011 :  12:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Ευρυδίκη

Καλά...πανέμορφες και οι αμαρυλλίδες μπράβο !!!
Κι εγώ φύτεψα πέρισυ ένα βολβό στον κήπο, αλλά όχι σε ηλιόλουστη θέση ... Δεν ξέρω τι θα κάνει τελικά. Βέβαια έχει βγάλει φύλλα..λουλούδι δεν βλέπω. Θα δούμε

μπορεί να θέλει ήλιο ή μπορεί να είναι μικρός ο βολβός για να ανθοφορήσει καλή επιτυχία

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vangelis

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 24 May 2011 :  13:55:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Δεν πειράζει Φωτεινή, καταλάβαίνω
και εγώ ψιλοάργησα, κάλιο αργά παρά αργότερα
Κούκλες οι αμαρυλλίδες σου! Η μια πρέπει να είναι η
Hippeastrum 'Clown' ή άλλη δε ξέρω ποια είναι, πάντως πρέπει να
έχει μέσα της γονίδια από τη Hippeastrum 'Minerva' , σε κάποιες
σελίδες βλέπω πως αυτή είναι η 'Minerva' σε άλλες είναι χωρίς αυτά
τα εξογκώματα στο κέντρο των πετάλων, έχω και τις δύο αυτές ποικιλίες και διαφέρουν μόνο σε αυτό το σημείο

Ειρήνη, αυτές που είχαν ανθίσει μέσα στο χειμώνα ήταν φυτεμένες κατά το φθινόπωρο, τώρα κάποια καλλιεργητική μέθοδο τους κάνουν και έρχονται έτσι φορτσαρισμένα δε ξέρω. Κάποιες άνθισαν και φέτος, άλλες όχι.
Δε τις βάζω μέσα καθόλου, μόνο λιγότερο πότισμα το χειμώνα, αφού έχουν χάσει τα περισσότερα τους φύλλα, έτσι κι αλλιώς, αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να σαπίσουν. Είναι σε γλάστρες όλες σε μίγμα περλίτη, φυτόχωμα, τύρφης και ελαφρόπετρας και κάποιες λευκές τις έχω βάλει στο χώμα. Πάντως όπως και να έχει είναι πολύ σκληρά φυτά.

Edited by - vangelis on 24 May 2011 13:56:26
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 24 May 2011 :  22:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Βαγγέλη ευχαριστώ για τις αναγνωρίσεις!! Έχεις εντρυφήσει και στις Αμαρυλλίδες? Δεν το ήξερα!

Βέβαια, τώρα έχουν γίνει, δυστυχώς, κοπριά μαζί με τους θηρευτές τους...έχω γεμίσει τον τόπο μεταλδεΰδη, νομίζω αυτή τη φορά δεν πρέπει να έχει μείνει κανένα σαλιγκάρι...οπότε ίσως πάρω κι εγώ πάλι καμία, βλέπω τις φωτογραφίες κι όντως είναι πολύ ωραία τα λουλούδια τους!
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.28 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000