ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Ο κάκτος μου χαλάει...
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Ειδικές συζητήσεις για γένη-είδη
 Ο κάκτος μου χαλάει...
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα  

Μαρια1994
Starting Member

1 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Sep 2016 :  00:16:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Μαρια1994  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα... Σήμερα διαπίστωσα ότι το κακτάκι μου αρχίζει αν σαπίζει... Δηλαδή είναι μαλακό σε κάποια σημεια και έχει ανοίξει... Μπορώ να το σώσω??? Δεν είμαι και πολύ σχετική με το θέμα οπότε θα ήθελα να μου δώσετε αναλυτικές πληροφορίες... Ευχαριστώ εκ των προτέρων ...

Χρήστος59
Junior Member

130 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Sep 2016 :  09:29:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος59  Απάντηση με παραπομπή
Από αυτά που περιγράφεις μάλλον είναι δύσκολο να σωθεί. Καλό θα ήταν όμως για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε να βάλεις μια φώτο για να δούμε πόσο προχωρημένο είναι το πρόβλημά .......

Καλωσόρισες στην παρέα.-
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Sep 2016 :  12:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλωσόρισες
Φαίνεται πως δεν το προλαβαίνεις.
Είναι στρογγυλός κάκτος ή μακρόστενος;
Αν είναι στρογγυλός και είναι σάπιος σε διάφορα σημεία όπως λες, σε δυο τρεις μέρες θα έχει σαπίσει ολόκληρος, εκτός ανα είναι από κάτω μόνο και κόψεις το κάτω σάπιο μέρος.
Αν είναι μακρόστενος κόψε ότι καθαρό κομμάτι βρεις, απάλλαξέ το από οτιδήποτε σάπιο, κάντο μπάνιο σε μυκητοκτόνο, άστο να στεγνώσει σε εφημερίδα σε σκιά για μια βδομάδα και ξαναφύτεψε τα κομμάτια.
(να προσέχεις μην μπερδέψεις το πάνω με το κάτω)
Καλή τύχη
Φωτό??

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας
   Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.09 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000