ΚΑΚΤΟΣ - Forum - μειγμα χωματος για παχυφυτα κ κακτους
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Φροντίδα γενικά
 μειγμα χωματος για παχυφυτα κ κακτους
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Yiota
Starting Member

10 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jan 2016 :  00:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Yiota Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Yiota  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα σε ολους..θα ηθελα παρακαλω να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο μειγμα για τα παχυφυτα μου,εχω καλαγχοες,τρια ειδη αλοης,χαβορθια κ κακτους..ευχαριστω πολυ!!

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jan 2016 :  08:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
το θέμα ...χώμα είναι λίγο μπέρδεμα στην αρχή ......αλλα ξεκινάμε απο τα βασικά...

σε όλα αυτα τα φυτα βασικό είναι το χώμα να μην κρατάει νερό δηλ να στραγγίζει εύκολα για αυτόν τον λογο πάντα μεσα σε ενα μιγμα βάζουμε αρκετά υλικά που βοηθάνε σε αυτό οπως ελαφρόπετρα -περλιτης- χονδρή ποταμίσια άμμο- "ρυζάκι" (αμα κοιτάξεις εδω στο φορουμ κάπου υπάρχει άρθρο για το "ρυζάκι" )....

γενικα στα εύκολα παχυφυτα οπως καλαγχοες -αλοες κλπ βαζεις 2 μερη φυτόχωμα για φυτα εσωτερικοί χώρου..1 μερος κοινο χωμα κηπου 1μερος ελαφροπετρα και ενα περλιτη.. για τους κακτους γενικα τους εύκολους δηλ αυτα τα φυτα που υπάρχουν στα μαγαζια -φυτωρια κανεις ενα μιγμα με 3 μέρη κοινό χώμα κήπου..χωραφιού - βουνού η οτι μπορεις να βρεις.....ενα μερος φυτόχωμα για φυτά εσωτερικοί χώρου...ενα μέρος ελαφρόπετρα ενα περλιτη και ενα "ρυζακι" η αμμο ποταμισια... η ψιλο βοτσαλάκι θαλάσσης καλα πλυμένο....η οτι μπορείς να βρεις σε πετραδάκι ωστε να βοηθήσει στην αποστράγγιση του νερου..

αυτα για αρχη... -----
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.11 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000