ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Άλλη μια αναγνώριση! No2
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Αναγνώριση φυτών
 Κάκτοι
 Άλλη μια αναγνώριση! No2
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Bridget
Starting Member

Greece
12 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jun 2015 :  19:34:42  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Bridget  Απάντηση με παραπομπή
Συνεχίζω εδώ με δυο κάκτους, από τη χτεσινή μου επίσκεψη σε γνωστό φυτώριο κάκτων-παχύφυτων της ευρύτερης περιοχής της Θεσσαλονίκης:

1.

2.

Κι εδώ κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη!

Ευρυδίκη
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jun 2015 :  20:56:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
H δεύτερη μου μοιάζει πιο καθαρά για euphorbia enopla.
Χρύσα καλό θα ήταν να έχεις όλες τις αναγνωρίσεις μαζεμένες για να τίς βρίσκεις.
Κορυφή σελίδας

Bridget
Starting Member

Greece
12 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2015 :  00:21:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Bridget  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Ευρυδίκη

H δεύτερη μου μοιάζει πιο καθαρά για euphorbia enopla.

Ω, ευχαριστώ!
quote:
Είχε αποσταλεί από Ευρυδίκη

Χρύσα καλό θα ήταν να έχεις όλες τις αναγνωρίσεις μαζεμένες για να τίς βρίσκεις.

Χμ, αυτά τα δυο φυτά τα έβαλα εδώ στην υποκατηγορία των κάκτων, επειδή μου φάνηκαν για κάκτοι (λόγω των αγκαθιών), και σκέφτηκα να είναι στη σωστή θέση, μήπως και βοηθηθεί μελλοντικά και κάποιο άλλο μέλος που ψάχνει ονόματα. Η euphorbia όμως δεν είναι κάκτος, ε?...

Αν ο admin θεωρεί ότι πρέπει να μετακινηθεί το θέμα, φυσικά κανένα πρόβλημα από μένα

Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.1 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000