ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Echinopsis - Trichocereus- Lobivia ,hybrid 2015
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Φωτογραφίες
 Echinopsis - Trichocereus- Lobivia ,hybrid 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 3

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2015 :  17:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Εντάξει,εγώ λέω να πάω να πέσω από κανά βουνό.Άνθισαν οι εχίνοψίς μου (8 άνθη) και νόμιζα κάτι έκανα.Άντε γειά πάω να πέσω.

Κική

Μηηηη Κική σε θέλουμε ..... εχω κι άλλα ....

Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Jun 2015 :  16:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Icarus

batterflay

Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jun 2015 :  17:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή

Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jun 2015 :  19:25:21  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!!
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jun 2015 :  23:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Φανταστικό!!!!
Κορυφή σελίδας

Basil
Junior Member

148 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jun 2015 :  02:30:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basil  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο και σε εσένα και στο φυτό!

Υπέροχα!
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jun 2015 :  17:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Hildewintera hybrids

echinopsis hybrid schick

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Jun 2015 :  13:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Βαγγέλη!
Θα αρρωστήσω!
Από το μαράζι!
Τι θησαυρός είναι αυτός!
Τι ομορφιά!
Τι φοβερά φυτά!!!

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Jun 2015 :  17:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Γεια σου Ειρήνη καλώς ήρθες και πάλι .
Τις φωτο δεν τις βαζω για να αρωστησουμε απο μαραζι ουτε να παρουμε τα βουνά Κική ! θελω να τις χαιρόμαστε ολοι μαζι οι φιλοκακτοι !

Ενα κοκκινο για την Ερήνη :

Καθε μερα ειναι ανθισμένα μερικά εχινοψις αλλά φευγω πρωί πρωί για δουλειά και δεν τα βλέπω και τα βλεπω το απογευμα μαραμένα ....
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Jun 2015 :  20:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Βαγγέλη σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και την αφιέρωση.

Θέλω να σου πω ότι είσαι σπουδαίος καλλιεργητής.
Καμάρωσα και τις καμέλιες και τις ημεροκαλίδες σου!
Αλλά οι εχίνοψις!! και οι υπόλοιποι κάκτοι!!
Δεν έχω λόγια.
Οι trichocereus με τους λουλούδαρους!!!Οι winteria!!!

Ειλικρινά βλέπω τις φωτογραφίες και με πιάνει μια επιθυμία!!!
Σαν να έχω να φάω γλυκά ένα χρόνο και μου βάζουν μπροστά μου ένα μυρωδάτο σουφλέ σοκολάτα.

Μπράβο μπράβο μπράβο!
Mου άνθισαν κι εμένα κάποια κούτσικα φέτος αλλά εσύ παιδί μου είσαι εκτός συναγωνισμού.
Απλά δεν παίζονται τα φυτά σου!

Αχ! να μπορούσα να τρίψω τις φωτογραφίες σου στα μάτια των ξένων που κοκορεύονται και μοσχοπουλάνε τα υβρίδιά τους με τα ευφάνταστα ονόματα!
Κάνε βρε ένα e-shop να τους πάρουμε τα βρακιά!! ( μετά συγχωρήσεως )

(Εμένα κανά δυο ήταν κουκλιτσες από τις ανθισμένες μου.
Και η μια μου σάπισε. Μια πορτοκαλί amplayensis.
Άνθισε για πρώτη φορά και σάπισε.
Είμαι απαρηγόρητη)

Βαγγέλη.
Βάζεεεεεεεεεεεεεεε! να ευχαριστιόμαστε.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Jun 2015 :  00:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Ειρήνη με τα φυτα χαλαρωνει ο νους και η ψυχή μου, αν βαλω το κέρδος και τα λεφτά ... παει την έχασα την σωτηρία της ψυχής !
Οι ξενοι οι βορειοι για να διατηρήσουν αυτά τα φυτά το Χειμώνα θελουν να ξοδέψουν για εγκαταστασεις και θερμανση γιαυτο τα θεωρουν ακριβά και ζητουν πολλα , εδω μόνα τους γίνοντε ... λιγο ενδιαφέρον να τα διχνουμε και παρατηρηση για να βλέπουμε τις αναγκες τους .

Αυτή ειναι η Echinopsis Fortyniner

Ηταν η μονη κιτρινη Echinopsis που εβλεπα στα κακτοβιβλία που ειχα και ψάχνοντας να βρώ αυτή εμαθα πριν χρόνια για τα υβρίδια Echinopsis και Trichocereus και βρέθηκα με αυτο το κοπάδι !
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Jun 2015 :  07:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα!

Ξέρεις Βαγγέλη μου...

Μέσα στο πλαίσιο της απόλυτης ανάγκης για "εθνική υπερηφάνεια" ή όπως αλλιώς θέλεις πες το, σκέφτηκα ότι τελικά θα μπορούσαμε να κάνουμε θαύματα.
Σκέφτηκα "τι το ιδιαίτερο έχουν τα υβρίδια των ξένων που κάνουν τα φυτά του Βαγγέλη να υστερούν;"
Σκέφτηκα σε πόσους τομείς μπορούμε να διαπρέψουμε και όμως μας κουνάνε το δάχτυλο.
Τέλος πάντων.
Πίκρα!

Κι εγώ έτσι το βλέπω με τα φυτά! Ωραία τα είπες!
Η σωτηρία της ψυχής!!!

Πολύ μας έχεις ευχαριστήσει όλους με αυτήν την ομορφιά φίλε!
Να είσαι καλά.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jul 2015 :  11:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Trichocereus Papagei

Echinopsis ‘Aglaia

Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jul 2015 :  17:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Echinopsis obrepanda

Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Sep 2015 :  21:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Ενα τεράστιο μυρωδάτο άνθος σήμερα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να σας μεταφέρω το άρωμα

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Sep 2015 :  22:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Echinopsis obrepanda ε?

όλα τα λεφτά!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Sep 2015 :  13:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Οχι Ειρήνη trichocereus είναι

... τελευταία άνθη για φέτος ... μάλλον ...

Κορυφή σελίδας

marayia
New Member

Greece
36 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Sep 2015 :  01:13:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην marayia  Απάντηση με παραπομπή
[quote]Είχε αποσταλεί από vagelis999

https://plus.google.com/photos/106781684773505317955/album/6133901646799897137?sview=54
[/quoteΠανεμορφο !
Κορυφή σελίδας

marayia
New Member

Greece
36 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Sep 2015 :  01:16:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην marayia  Απάντηση με παραπομπή
Πω πω ομορφιες!Μπραβο στον καλλιεργητη!
Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Oct 2015 :  12:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Ακόμα μερικά άνθη σήμερα ... απ'αυτα που ανθίζουν σαββατοκύριακο

Κορυφή σελίδας

vagelis999
Junior Member

Greece
216 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Oct 2015 :  15:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της vagelis999 Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vagelis999  Απάντηση με παραπομπή
Και αυτά ήταν ανθισμένα σήμερα 28 Οκτωβρίου ....
echinopsis

και Hildewintera Friedrich Ritter
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Oct 2015 :  17:57:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Εξαιρετικό χρώμα !!!!!! Πανέμορφα μπράβο
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.22 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000