ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Ο κήπος μου
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Άλλα φυτά
 Ο κήπος μου
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jun 2014 :  00:17:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη θα έχεις βαρεθεί να σου λένε μπράβο.....αλλά είναι όλα τόσο ωραία.Τι να πω? Λοιπόν μπράβο κ μπράβο ξανά κ ξανά.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jun 2014 :  01:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Lychnis chalchedonica!!!!!!!!!!!
Πόσο το έχω επιθυμήσει αυτό το άνθος!!!
Όσες φορές κι αν το έσπειρα απέτυχα!
Είσαι μάγος.
Μπράβο.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jun 2014 :  20:56:29  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Basilis

Βασίλη πώς τη λένε αυτή τη ροζ ομορφιά ;;;;;
Κορυφή σελίδας

vangelis
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
515 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jun 2014 :  21:39:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην vangelis  Απάντηση με παραπομπή
Καταπληκτικές ανθήσεις!!!!

Ευρυδίκη νομίζω είναι η Oenothera speciosa
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2014 :  17:52:45  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
[quote]Είχε αποσταλεί από mavirenes

Lychnis chalchedonica!!!!!!!!!!!
Πόσο το έχω επιθυμήσει αυτό το άνθος!!!
Όσες φορές κι αν το έσπειρα απέτυχα!
Είσαι μάγος.
Μπράβο.

Ειρήνη δεν ξέρω γιατί απέτυχες πάντος ειναι πολύ εύκολο φυτό εγώ το έχω παραμελημένο σε μια γωνιά του κήπου παρόλα αυτά αυτό ανθίζει...

Υ.Γ (φύτεψα μια μικρή παραφυάδα που βρείκα σ'ένα γλαστράκι αν είσαι τυχερή και πιάσει δικό σου)

Ευρυδίκη την ροζ ομορφιά την λένε Oenothera speciosa όπως είπε και ο Βαγγέλης, επίσης έχω ακόμη δύο είδη αυτου του γένους με κίτρινα λουλούδια oenothera biennis και oenothera fruticosa...
(Αν θες Ευρυδίκη μπορώ να σου φέρω στην έκθεση)...

Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2014 :  17:53:45  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
Βαγγέλη

Υπάρχει και σε κίτρινο, ελπίζω να το βρώ σε καμιά έκθεση...
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2014 :  20:04:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
και σημερινές!

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2014 :  21:42:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη ΜΑΓΕΙΑ μόνο αυτό.
Το τελευταίο πως το λένε???

Κική
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2014 :  21:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
λαντάνα........
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jun 2014 :  22:51:09  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Basilis bsl

(Αν θες Ευρυδίκη μπορώ να σου φέρω στην έκθεση)...

Οenothera speciosa, biennis και fruticosa...θα ήθελα από μια μικρή παραφυάδα ....

Βασίλη
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jun 2014 :  19:53:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
...και λίγες πιο πρόσφατες ανθοφορίες:

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jun 2014 :  00:20:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Επίσης πανέμορφα,να τα χαίρεσαι κι αυτά,μπράβο σου.

Κική
Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Jun 2014 :  03:22:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή

Δεντρομολοχα???...πιάσε σπορους...
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2014 :  00:49:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Στέλιο η δενδρομολόχα είναι γεμάτη σπόρους τώρα αν θες!!!

Edited by - Basilis bsl on 07 Jul 2014 00:53:36
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jul 2014 :  22:01:28  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Ιβίσκος συριακός φυτρώνει εύκολα απο σπόρο γίνεται σαν μικρό δεντράκι,θάμνος και τον χειμώνα ρίχνει τα φύλλα και δε παγώνει σε αντίθεση με τον σινικό ιβίσκο, το μειονέκτημα του είναι ότι δεν έχει μεγάλη ποικιλία σε χρώματα...

Ένα άλλο είδος ιβίσκου που έχει τεράστιο άνθος κρατάει μόνο μία μερά το χειμώνα παγώνει και την άνοιξη ξαναβγάζει παραφυάδες απο κάτω...

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 12 Jul 2014 :  22:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Πανέμορφα. Μπράβο σου!

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Aug 2014 :  11:57:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Aug 2014 :  23:12:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Συγχαρητήρια Βασίλη μου μπράβο

Κική
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Aug 2014 :  17:22:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Σ'ευχαριστώ Κική!!!

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Aug 2014 :  18:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ποιό είναι αυτό το ωραίο αναριχώμενα με τα λευκά άνθη;
η περικοκλάδα είναι από τις δικές μου; σούπερ φαίνεται μπράβο για όλα
ξαναβάλτη φωτό είναι λίγο κουνημένη

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Aug 2014 :  23:56:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο για όλααααα!!!!!!!!!!!!!!ΟΜΟΡΦΙΕΣ.

Κική
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Aug 2014 :  11:24:10  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Eυχαριστώ!!!

Ειρήνη το αναριχώμενο με τα άσπρα λουλούδια δε ξέρω πως λέγεται...
Τα λουλούδια μυρίζουν σαν μέλι και ο βλαστός του περιέχει υγρό σαν γάλα...
Η περικοκλάδα είναι όντως απο τα σποράκια που μου έδωσες, το εντυπωσιακό με αυτή είναι ότι ανθίζει δύο χρώματα η ίδια ρίζα!

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Aug 2014 :  21:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Basilis bsl

Eυχαριστώ!!!

Ειρήνη το αναριχώμενο με τα άσπρα λουλούδια δε ξέρω πως λέγεται...
Τα λουλούδια μυρίζουν σαν μέλι και ο βλαστός του περιέχει υγρό σαν γάλα...
Η περικοκλάδα είναι όντως απο τα σποράκια που μου έδωσες, το εντυπωσιακό με αυτή είναι ότι ανθίζει δύο χρώματα η ίδια ρίζα!

εκτυφλωτικά μπλέ!

κράτα σπόρο για του χρόνου!!

εμένα μου βγήκαν μόνο οι κλασσικές

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Aug 2014 :  22:08:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβοοοοο!!!!!!!!!!!!Βασίλη,χρώμα,ομορφιές.

Κική
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.25 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000