ΚΑΚΤΟΣ - Forum - χαρίζονται σπόροι
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Ανταλλαγές - Αγγελίες - Ζήτηση - Χαρίζεται
 χαρίζονται σπόροι
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

xocolatl
New Member

Greece
70 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Feb 2014 :  17:32:51  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην xocolatl  Απάντηση με παραπομπή
Mammillaria spinosissima subsp. pilcayensis
mammillaria nivosa
mammillaria prolifera texana
gymnocalycium baldianum
gymnocalycium schickedantzi(?)
gymnocalycium pflanzi
melocactus bahiensis(?)
melocactus oreas
melocactus levitestatus
melocactus curvispinus f.caesius
melocactus matanzanus
astrophytum asterias
astrophytum capricorne
echinopsis puka X subdenudatum
ferocactus herrerae

μπορώ να τους φέρω στη κοπή το πίτα
ή στη πλατεία της Αγ.Παρασκευής

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Feb 2014 :  20:30:04  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Στην πίτα,στην πίτα,θέλω,θέλω.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Feb 2014 :  11:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα!
Κι εγώ θα ήθελα αλλά όχι πολλούς.
5-6 από το κάθε είδος κυρίως μελόκακτοι με ενδιαφέρουν
Θα τα δώ και θα σου πω αναλυτικά τι με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Feb 2014 :  16:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
gymnocalycium pflanzi
astrophytum asterias
και
ένα έστω σποράκι από κάθε είδος μελόκακτου

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Feb 2014 :  18:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
αυτη η πιτα θα ειναι.....πολυσπορη..!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Feb 2014 :  21:50:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Να αγιάσει το στόμα σου.

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Feb 2014 :  22:09:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Έκανα την έρευνά μου και ΘΕΛΩ τα παρακάτω αν είναι εύκολο:

mammillaria nivosa
gymnocalycium baldianum
gymnocalycium pflanzi
melocactus bahiensis(?)
melocactus oreas
melocactus levitestatus
melocactus matanzanus
astrophytum asterias ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!
astrophytum capricorne

Υ.Γ:Aσφαλώς όλοι καταλάβατε ποιο μου άρεσε περισσότερο,ε???

Κική
Κορυφή σελίδας

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Feb 2014 :  03:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα στο forum, ζηλεύω πολύ θα ήθελα να παρευρεθώ και εγώ στο πίτα αλλά... Η απόσταση μεγάλη...
Xocolatl αν μπορείς μια διευκρίνηση, γραφεις για τα σποράκια echinopsis puka x subdenudatum, είναι η γνωστή με το λευκό άνθος ή καποιο υβριδιο? (echinopsis pooka) <-- αν είναι αυτό, μπορείς να δωσεις στην Ειρήνη μερικά σποράκια για μένα?
Ευχαριστώ!!!

TzO
Κορυφή σελίδας

xocolatl
New Member

Greece
70 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Feb 2014 :  14:52:07  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην xocolatl  Απάντηση με παραπομπή
ειναι φρουτο με σπόρια απο subdenudata με γύρη από poοka, εχώ 2-3 σπορόφυτα αλλά τι λουλούδι θα βγάλουν δεν ξέρω, αν τα θές θα τα δώσω στην Ειρήνη, κανένα προβλημα
Κορυφή σελίδας

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Feb 2014 :  16:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Ενδιαφέρον ακούγετε θα τους ήθελα αν γίνετε! Δώστα στην Ειρήνη! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

TzO
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Feb 2014 :  18:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Theodoros

Ενδιαφέρον ακούγετε θα τους ήθελα αν γίνετε! Δώστα στην Ειρήνη! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

TzO

Ευχαρίστησή μου να εξυπηρετήσω.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Feb 2014 :  11:01:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή
Xocolatl δεν ξερω εαν προλαβαίνω να σου ζητήσω και εγω απο αυτα τα σποράκια που εχεις..θα ειμαι και εγω στην κοπή της πίτας και θα ηθελα να εχω και εγω 1-2 απο το καθε είδος. ..εαν εχεις περίσσευμα. ..Ευχαριστώ
Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Feb 2014 :  11:02:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή
Xocolatl δεν ξερω εαν προλαβαίνω να σου ζητήσω και εγω απο αυτα τα σποράκια που εχεις..θα ειμαι και εγω στην κοπή της πίτας και θα ηθελα να εχω και εγω 1-2 απο το καθε είδος. ..εαν εχεις περίσσευμα. ..Ευχαριστώ
Κορυφή σελίδας

xocolatl
New Member

Greece
70 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Feb 2014 :  19:54:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην xocolatl  Απάντηση με παραπομπή
υπάρχει περισσευμα Στυλιανέ
Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Feb 2014 :  22:31:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. .θα τα πουμε στην κοπή. .
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Feb 2014 :  14:08:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!
xocolatl δεν ξέρω αν ειναι λιγο αργα αλλά αν σου εχουν περισσέψει μερικοί σπόροι απ τους παρακάτω θα ήθελα λίγους!

mammillaria nivosa
gymnocalycium schickedantzi
melocactus bahiensis
melocactus oreas
melocactus levitestatus
melocactus matanzanus
astrophytum asterias
astrophytum capricorne
ferocactus herrerae

και μια ακόμη χάρη αν σου έχουν περισσέψει σπόροι, μπορείς να τους κρατήσεις μέχρι την ανοιξιατικη έκθεση???
Κορυφή σελίδας

xocolatl
New Member

Greece
70 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Feb 2014 :  20:01:50  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην xocolatl  Απάντηση με παραπομπή
ναι βέβαια, σήμερα πήρε μόνο η Κική
Κορυφή σελίδας

Stylianos
New Member

53 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  00:14:21  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Stylianos  Απάντηση με παραπομπή
Ήμουν και εγω εκει αλλα δεν μπόρεσα να σε εντοπίσω Xocolatlαλλα ουτε και την Ειρήνη. ..
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  17:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Stylianos

Ήμουν και εγω εκει αλλα δεν μπόρεσα να σε εντοπίσω Xocolatlαλλα ουτε και την Ειρήνη. ..

Από ότι φαίνεται μόνο εσύ το πρόσεξες Στέλιο μου...
Το πακετάκι που σου είχα ετοιμάσει τι να το κάνω;
Ακόμη πακεταρισμένα τα έχω τα σποράκια και τα φυλλαράκια.
Θες Ελτα;
Στείλε ΠΜ

Φίλε xocolatl μπορώ να σε επιβαρύνω με 1 Ε γραμματόσημα να μου στείλεις τα σπόρια;
Να σου στείλω διεύθυνση;

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  18:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:

...αμ δεν το προσεξε μονο ο Στελιος....ελαμψες δια της απουσιας σου...

με ρωτησαν τουλαχιστων 5-6 ατομα που ειναι η Ειρηνη αν θα ερθει κλπ κλπ...

ουτε γραμματεας σου να ειμουν..!!!!!!!!

υγ ..σημερα το πρωι ειπα να βγαλω ...σιλβερ αλερτ...!!!!! αλλα κρατηθηκα..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  18:50:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από xocolatl

ναι βέβαια, σήμερα πήρε μόνο η Κική

Ωραια!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  19:49:15  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

quote:

υγ ..σημερα το πρωι ειπα να βγαλω ...σιλβερ αλερτ...!!!!! αλλα κρατηθηκα..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πες με χαζή αλλά έκλαιγα που δεν ήρθα...

mavirenes
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  21:04:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Αισθητή η απουσία σου Ειρήνη (ήθελα πολύ να σε γνωρίσω) αλλά καλύπτεις το κενό γράφοντας!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  22:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από cactus30

Αισθητή η απουσία σου Ειρήνη (ήθελα πολύ να σε γνωρίσω) αλλά καλύπτεις το κενό γράφοντας!!!

Οι υπόλοιποι θα καλύψουν το κενό βάζοντας καμιά φωτογραφία;
άντε βρε παιδιά!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Feb 2014 :  22:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

quote:

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Feb 2014 :  14:42:44  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ειρηνούλα μου σίγουρα δεν το πρόσεξε μόνο ο Στέλιος,εγώ συζητούσα με τα παιδιά και τους είπα μάλιστα,ότι κάτι σοβαρό θα έγινε και δεν ήρθες γιατί δεν νομίζω να ήθελες να χάσεις τη συνεύρεση και περάσαμε και ωραία.
Σίγουρα μας έλειπες και έγινε αισθητή η απουσία σου τουλάχιστον απ'τους γνωστούς που ρωτήσανε εμένα.
Ελπίζω να είναι όλα καλά και μόλις γίνω κι εγώ τελείως καλά(γιατί ξανακύλησε το κρύωμά μου)τα λέμε.

Κική
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.33 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000