ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Κακτο συναντηση....
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Καφές και κουβεντούλα
 Κακτο συναντηση....
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  11:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Click to see Kostas's MSN Messenger address Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
Εκλεψα την ιδεα απο καπου αλλου....αν και παντα ειχα κατι τετοιο στο μυαλο μου...(σε ποιο??? )

πιστευω οτι η υπαρξη συλλογου...φορουμ..κλπ.κλπ δεν ειναι μονο "μεσα" για να μαθει κανεις τροπους καλλιεργειας κλπ κλπ...η για να πουλησει "φιγουρα" για τα φυτα του....τα λεφτα του κλπ...(υπαρχουν ΚΑΙ αυτα)..ειναι -πιστευω- και "μεσα" που κατα καποιο τροπο βοηθουν στο να ερθουν σε επαφη ανθρωποι...γενικως...!!
Για αυτο και οχι μονο το λογο εχω πει και στο ΔΣ της ΕΕΚΑΠ να πυκνωσουν λιγο η συναντησεις (αυτο φυσικα ειναι λιγο δυσκολο)..

για να μην λεμε πολλα...προτεινω να κανουμε καποια κακτοσυναντηση εκτος συλλογου..κλπ κλπ..με ελευθερη συμμετοχη και χωρις θεμα...δηλ να βρεθουμε καπου χαλαρα για καφεδακι..- ποτακι η οτι γουσταρει ο καθε ενας και να μιλησουμε για τα φυτα μας να ανταλλαξουμε αποψεις..και γενικα να γνωριστουμε...
ετσι λοιπον λεω...να κανονισουμε τοπο και χρονο απαντωντας απο κατω..και οταν τον ορισουμε να παρει ο καθε ενας μας ..φιλους...σκυλους ...γατες.. παιδια η οτι εχει ο καθε ενας και να κανουμε μια ομορφη κακτοσυναντηση...

περιμενω συμμετοχες......

ΥΓ.. φυσικα μιλαμε για φιλους απο την Αθηνα και περιξ...αλλα και οι πιο "μακρινοι" αμα μπορεσουν...γιατι οχι????

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  14:08:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα , ώραια ιδέα Κώστα!!! Έγω είμαι μέσα για καφεδάκι
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  15:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
κι εγώ μέσα!

Να πω ιδέα?

Ο φίλος μας ο Κώστας (kosrashelix)εργάζεται στο Διομήδειο Βοτανικό κήπο, στο Χαιδάρι.

http://cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=1788&SearchTerms=%C4%E9%EF%EC%DE%E4%E5%E9%EF%F2

Υπάρχει και θερμοκήπειο για κάκτους το οποίο έχουν φτιάξει πρόσφατα.
Θα μπορούσαμε να πάμε να τον βρούμε και να μας ξεναγήσει ( αν του επιτρέπουν τα καθήκοντά του ) και να κάνουμε έναν πολύ ωραίο περίπατο.

Εγώ έχω παέι πολλές φορές.

μου είναι και βολικό η αλήθεια

Πείτε κι άλλες προτάσεις

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  16:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
κι εγώ μέσα!

Να πω ιδέα?

Ο φίλος μας ο Κώστας (kosrashelix)εργάζεται στο Διομήδειο Βοτανικό κήπο, στο Χαιδάρι.

http://cactus.thelo.gr/forum/el/topic.asp?TOPIC_ID=1788&SearchTerms=%C4%E9%EF%EC%DE%E4%E5%E9%EF%F2

Υπάρχει και θερμοκήπειο για κάκτους το οποίο έχουν φτιάξει πρόσφατα.
Θα μπορούσαμε να πάμε να τον βρούμε και να μας ξεναγήσει ( αν του επιτρέπουν τα καθήκοντά του ) και να κάνουμε έναν πολύ ωραίο περίπατο.

Εγώ έχω παέι πολλές φορές.

μου είναι και βολικό η αλήθεια

Πείτε κι άλλες προτάσεις

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes

και αυτο καλη ιδεα ειναι ...απλα εγω ελεγα να γινει η συναντηση με "αφορμη" τα φυτα...και οχι για...τα φυτα...δηλ να κατσουμε στο-α τραπεζακια μας να μας σερβιρουν τον καφε μας και να "τραβηξουμε" την κουβεντα οπου θελουμε οχι και καλα μονο φυτα..φυτα...φυτα..!!!γιατι εχουμε και ....ανθρωπινη πλευρα εκτος της συλλεκτικο-καλλιεργιτικης!!! ..και το πλεονεκτιμα σε αυτην την περιπτωση ειναι οτι μπορουν να ερθουν και ατομα που δεν εχουν την "αρωστεια του κακτου" χωρις να αγανακτησουν με τους "κολλημενους"...
Κορυφή σελίδας

kosrashelix
New Member

Greece
64 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  16:30:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kosrashelix  Απάντηση με παραπομπή
Θα πρότεινα να βρεθούμε την πρωτοχρονιά το απόγευμα στον Κεραμεικό σ'ένα μαγαζί που λέγεται "τα κανάρια" και έχει πολύ καλή ρακί. Είναι καφενείο χωρίς δυνατή μουσική και με νεανικό κόσμο-έτσι να πέσει και ο μέσος όρος λιγάκι. Το μαγαζί βρίσκεται Πλαταιών και Κεραμικού γωνία.
Αν είστε σύμφωνοι πείτε αλλιώς αντιπροτείνετε.
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  17:24:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Κι εγώ νομίζω κέντρο είναι μια χαρά!!!
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  18:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
και με νεανικό κόσμο-έτσι να πέσει και ο μέσος όρος λιγάκι

τι θελει να πει ο ποιητης??....

Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  18:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
εγω αν δεν ...βρεχει ..παω παντου...

ισως λογω ..πρωτο/νιας να μην μπορουν καποιοι να ελθουν

αλλα ας ακουσουμε και καμμια αλλη γνωμη.....

και συμμετοχεεεεεεςς ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....
Κορυφή σελίδας

Arsenios
Junior Member MEMBER CLUB

Cyprus
212 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  20:01:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Arsenios  Απάντηση με παραπομπή
Εχω μια πρωτοτυπη ιδεα!
καντε ολοι σκυπε και μιλαμε απο εκει
για να μπορω να συμμετεχω και εγω
στην ολη κατασταση (λογω αποστασης Αθηνας-Λαρνακα)!!!
χεχε

Αρσένιος!!

Κορυφή σελίδας

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  21:43:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
Θα ήθελα να σας γνωρίσω αν και καινούρια στο φόρουμ . Ανήμερα Πρωτοχρονιάς είναι όμως λίγο δύσκολο μάλλον για του περισσότερους. Αν γινόταν καποια άλλη μέρα?

Αγαπάτε αλλήλους. Ξεκλειδώστε τα wi-fi.
Κορυφή σελίδας

kosrashelix
New Member

Greece
64 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  22:05:50  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kosrashelix  Απάντηση με παραπομπή
Αν συμφωνείτε με την τοποθεσία ας το κάνουμε την κυριακή...
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  22:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
(λογω αποστασης Αθηνας-Λαρνακα)!!!

μη νομιζεις.....απο καποια σημεια της Αθηνας για να πας σε καποια ...αλλα θες πιο πολυ ωρα...

quote:
Θα ήθελα να σας γνωρίσω αν και καινούρια στο φόρουμ . Ανήμερα Πρωτοχρονιάς είναι όμως λίγο δύσκολο μάλλον για του περισσότερους. Αν γινόταν καποια άλλη μέρα?

Α) το φορουμ...αλλα και γενικα η κακτοπαρεα δεν εχει νεους και παλιους...αυτα τα αφησαμε στο στρατο φευγοντας..

Β) το..ανημερα Πρ/ας ειναι μια προταση..δεν εχουμε καταληξει ακομα καπου...

Γ)....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ....που ειναι τα μελη του φορουμ???

αντε...αντε....για να βλεπω ..."χερακια"

Κορυφή σελίδας

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  22:53:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
Εγώ λέω ναι. Αφήνω ενα μικρό ποσοστο γιατι κυκλοφορουν ιώσεις και οποτε κανονιζω κατι μια μου χτυπαει την πορτα.

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  23:59:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα σ'ολη την παρέα κακτόφιλων και μη.Εγω παιδάκια ΓΙΟΡΤΑΖΩΩΩΩΩ.
Δεν γίνεται κάποια άλλη μέρα εννοείται Σαββατ/ριακο για να μπορούμε όλοι να έρθουμε,ρακί δεν πίνω,για ΚΑΦΕΔΑΚΙ κάπου κεντρικά είμαι ΜΕΣΑ,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
Να κανονιστεί άμεσα παρακαλώ.

στην τελευταία χωρίς την εφημερίδα,έχουμε να πούμε.......ουυυυυυυυ!

Κική'
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2013 :  05:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα!
Νωρίς νωρίς!

Φυσικά και θέλω να συμμετάσχω.
Μένω εκτός Αθηνών ωστόσο και δεν οδηγώ.
Αυτό σημαίνει ότι οπουδήποτε κανονίσετε θα έρθω με συγκοινωνία.
Πάντως εκεί που προτείνει ο Κώστας με βολεύει μια χαρά, αλλά θα προτιμούσα πρωινή ώρα και όχι απόγευμα γιατί με περιορίζουν τα δρομολόγια του Κτελ κάπως.

Ως άνεργη με βολεύει οποιαδήποτε μέρα.

mavirenes

Edited by - mavirenes on 30 Dec 2013 05:25:44
Κορυφή σελίδας

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2013 :  13:50:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. Δυστυχώς ειναι αδύνατον να βολευτουμε όλοι. Οποτε μηπως να πει ο .....''υπευθυνος'' της συναντήσης μια μέρα και ώρα και όσοι μπορούμε να παρευρεθούμε? Διαφορετικά και θα μας παρει μέρες και η συνάντηση δεν θα γίνει ποτε. Το κεντρο ειναι βολικό για όλους. Μεσημέρι -απόγευμα ίσως ειναι καλύτερα για να μπορέσουν και αυτοί που δουλεύουν(προτείνω εγώ τωρα). Μήπως να γινόταν και κάπου πιο κεντρικά πχ Θησείο που το ξέρουμε όλοι και δεν θα μπλεχτούμε σε στενάκια και άγνωστες οδους? Αυτές τις ιδέες έριξα.Ακύρωσα τα πάντα και παω να φάω τώρα.

Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2013 :  15:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. Δυστυχώς ειναι αδύνατον να βολευτουμε όλοι. Οποτε μηπως να πει ο .....''υπευθυνος'' της συναντήσης μια μέρα και ώρα και όσοι μπορούμε να παρευρεθούμε? Διαφορετικά και θα μας παρει μέρες και η συνάντηση δεν θα γίνει ποτε. Το κεντρο ειναι βολικό για όλους. Μεσημέρι -απόγευμα ίσως ειναι καλύτερα για να μπορέσουν και αυτοί που δουλεύουν(προτείνω εγώ τωρα). Μήπως να γινόταν και κάπου πιο κεντρικά πχ Θησείο που το ξέρουμε όλοι και δεν θα μπλεχτούμε σε στενάκια και άγνωστες οδους? Αυτές τις ιδέες έριξα.Ακύρωσα τα πάντα και παω να φάω τώρα.

Είναι κοντά στο Θησείο νομίζω.
Με το πόδι το κόβεις.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2013 :  15:59:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
ΤΕΛΕΙΟ,ΤΕΛΕΙΟ!Συμφωνώ για Θησείο.Πιο καλύτερο μέρος δεν θα μπορούσατε να βρείτε.Με βολεύει να αφήσω και το αμάξι μου στο σπίτι και να έρθω με συγκοίνωνια γιατί είμαι σχετικά κοντά.Πείτε ώρα και ημέρα!!

Κική'
Κορυφή σελίδας

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2013 :  16:42:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Είναι κοντά στο Θησείο νομίζω.
Με το πόδι το κόβεις.

mavirenes

Μωρε κοντα ειναι αλλα ειδικα το απογευμα εκει περα το κοβεις με το πόδι μεσα στα στενα και στους δρομους του κεντρου?

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Dec 2013 :  23:46:40  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα,Μαρίνα!'Οχι απόγευμα.Αυτό που είπαν τα παιδιά,πρωί προς μεσημεράκι,είναι καλά ...

Κική'
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 31 Dec 2013 :  12:23:21  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ καλή πρωτοβουλία Κώστα. Δυστυχώς εγώ είμαι εκτός Αττικής λόγω project αυτό το διάστημα (αν και το βλέπω να γίνεται μόνιμο )οπότε δεν θα μπορέσω να έρθω.
Καλά να περάσετε και καλή χρονιά σε όλους εύχομαι.
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jan 2014 :  15:10:23  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. τώρα.

Y.Γ:πόσο δίκιο είχες???????

Κική'
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jan 2014 :  08:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Μάλλον πρέπει να οριστεί μία σταθερή ημερομηνία π.χ. την Κυριακή που μας έρχεται (κι ας μην μπορούν όλοι αλλά οι περισσότεροι), μετά από κάποιο καιρό μπορεί να γίνει κι άλλη συνάντηση και να έρθουν κι άλλοι που δεν μπόρεσαν.
Κορυφή σελίδας

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jan 2014 :  10:44:48  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Πιστεύω οτι αν το ''ψειρίζουμε'' δεν θα γίνει ποτε η συναντηση. τώρα.

Y.Γ:πόσο δίκιο είχες???????

Κική'

Είμαι μάντης.

Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jan 2014 :  14:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είμαι μάντης.

??? ... http://laspistasteria.wordpress.com/2011/11/02/mantis-religiosa/

Οκ... εμπλεξα λιγο αυτον τον καιρο με διαφορα....πιτες κλπ κλπ αλλα θα το κανουμε.!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jan 2014 :  20:08:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα Κώστα που ήσουνα και κόψατε κ πίτα????Ε?????

Κική
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.25 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000