ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Χριστουγεννιάτικο δώρο..........
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Θέματα μελών
 Χριστουγεννιάτικο δώρο..........
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Nov 2013 :  15:35:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
Δεν ξέρω αν ταιριάζει σε αυτή την ενοτήτα αλλα δεν ήξερα και που να το κατατάξω.

Φετος τα Χριστούγεννα ο Αγιος Βασιλης δεν θα κανει δώρο παιχνιδι στα παιδια (με την κλασικη έννοια). Θα τους κανει ενα μικρο θερμοκήπιο στον καθένα , 5-6 γλαστρακια, φτυαρακια, χώμα κλπ. Θα ήθελα να μου προτείνετε σπόρους φυτών με γρήγορη ανάπτυξη. Δεν θα τους άρεσε κάτι που ειναι αργή η αναπτυξη τους και θα βαρεθούν. θελω λοιπόν με γρήγορη ανάπτυξη αλλα να έχει και άνθος ώστε να τα εντυπωσιάσει. Εγω δεν ασχολούμαι με τέτοια φυτα και δεν ξέρω. Πιστεύω οτι ειναι μια καλή εισαγωγη στην κηπουρική και θα τους αρέσει. Αν δεν τους αρέσει θα μου μείνουν και τα θερμοκήπια χοχοχοχοχοχο.

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Nov 2013 :  19:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
δυστυχως...γρηγορη αναπτυξη και ανθοφορια σε παχυφυτα δεν υπαρχει...ολα θελουν πανω απο 2 χρονια για να "φανουν"...και για ανθος φυσικα ακομη πιο πολλα χρονια..
αν μιλαμε για μικρα παιδακια..(κατω απο 10) πιο καλα ειναι να τους φτιαξεις "φυτωρια" απο κατι ..συντομο παλια βαζαμε φακες πχ..αργοτερα εγινε της "μοδας" ενα "εξυπνο" κολπακι που εμοιαζε με φατσουλα και αντι για μαλια ειχε σπορους γκαζον...το ποτιζες και μετα απο λιγες μερες ...."εβγαζε μαλια"....
Κορυφή σελίδας

rina
New Member

Greece
48 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Nov 2013 :  20:04:38  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην rina  Απάντηση με παραπομπή
Nαι. Δεν εννοουσα σε καμια περιπτωση παχυφυτα γιατι ξερω οτι ειναι της υπομονης. Εγω ειχα πολυ καιρο δεντρα και βοτανα . Δεν ειχα κατι αλλο. Τον τελευταιο χρονο εχω παχυφυτα. Φανταζομουν για κανενα εποχιακο φυτο αλλα απο αυτα δεν τα ξαρω καν. Θα δουμε μπορει να βάλουμε καποια βοτανα . Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αγαπάτε αλλήλους. Ξεκλειδώστε τα wi-fi.
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Nov 2013 :  01:13:00  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από rina

Nαι. Δεν εννοουσα σε καμια περιπτωση παχυφυτα γιατι ξερω οτι ειναι της υπομονης. Εγω ειχα πολυ καιρο δεντρα και βοτανα . Δεν ειχα κατι αλλο. Τον τελευταιο χρονο εχω παχυφυτα. Φανταζομουν για κανενα εποχιακο φυτο αλλα απο αυτα δεν τα ξαρω καν. Θα δουμε μπορει να βάλουμε καποια βοτανα . Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αγαπάτε αλλήλους. Ξεκλειδώστε τα wi-fi.

Μπορείτε να βάλετε πανσεδακια αυτά ανθίζουν αρκετά γρήγορα...
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.09 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000