ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Πολλαπλασιαζοντας
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Πολλαπλασιασμός
 Πολλαπλασιαζοντας
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Nov 2013 :  22:49:53  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Προχθες που ειχα λιγο χρονο να ασχοληθω με τα φυτα μου ειδα τη haworthia που ειχε βγαλει απο κατω μερικα μωρακια και σκεφτηκα να τη πολλαπλασιασο...

εκοψα δυο παραφυαδες απο κατω που ειχαν ριζοσει κιωλας της αφησα δυο μερες να ξεραθει η πληγη και τις φυτεψα, καπου εδω να αναφερω οτι παλαιοτερα δυο φορες που επιχειρησα να πολλαπλασιασο haworthia σαν κι αυτη χαλαγε και η παραφυαδα και το μητρικο φυτο (ισως να μην ηταν καταλληλη εποχη)

Επισης βρεθηκαν στα χερια μου αυτοι οι σποροι υπομονης(zygocactus)...

ξερει κανεις πως γινεται η σπορα τους? σαν τους κακτους η θελουν κατι ξεχωριστο? ειναι καταλληλη εποχη για σπορα?

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Nov 2013 :  22:57:54  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βασίλη κρίμα δεν ήξερα οτι έχεις αυτό το υπέροχο φυτό.Δεν σε πρόλαβα πριν τα φυτέψεις ήθελα ένα μωράκι να φύτευα κι εγω.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Nov 2013 :  23:04:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
εχει κι αλλα μπορω να σου στειλω αν θελεις...
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Nov 2013 :  23:30:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Εντάξει θα το κανονίσουμε.Ευχαριστώ.

Κικη'
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.08 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000