ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Οι κάκτοι και τα παχύφυτά μου
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Συλλογές
 Οι κάκτοι και τα παχύφυτά μου
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Nov 2013 :  18:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
και μια έκπληξη
εμβολίασα το μοναδικό κεφαλάκι που μου επέζησε από έναν ωραιότατο τεφρόκακτο σε ένα κομματάκι μικροπούντια

η πρώτη μου απόπειρα

και νομίζω έπιασε

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Nov 2013 :  18:29:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο ρε Ειρηνούλα ΩΡΑΙΑ ΦΥΤΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Nov 2013 :  18:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ευχαριστώ!

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Apr 2014 :  20:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Σκέφτηκα σήμερα να διαλέξω μερικές αγαπημένες φωτογραφίες από τα παχύφυτά μου.
Είναι πάρα πολλά τα φυτά για να σας τα παρουσιάσω ένα ένα.

Θα έπρεπε να γράφω στην ενότητα ανθοφορίες, αλλά δυστυχώς δεν έχω φωτογραφήσει τις πρόσφατες ανθίσεις.
Ελπίζω τουλάχιστον να φωτογραφήσω τις εχίνοψις και τις λομπιβια που ετοιμάζονται.

Ξεκινάω λοιπόν

haworthia cymbiformis translucens umbraticola

gibbaeum heathii

Crassula perfossa
άλλοι την ονομάζουν Crassula conjuncta N. E. Br.
[Gard. Chron. ser. 3, 31:106. 1902] και άλλοι
Crassula perforata Thunb.
[Nova Acta Phys.-Med. A

adromischus cristatus schoenlandii

άγνωστα σέδα
τα τέσσερα πρώτα είναι δικά μου σπορόφυτα

όσα ακολουθούν τα έχω φτιάξει με μοσχεύματα από φίλους

mavirenes
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Apr 2014 :  21:31:37  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο σου,πολύ όμορφα Ειρήνη!!!!!!!!!!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Apr 2014 :  21:50:46  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Picasso μου εσύ.
Ε,ρε τι έχει να γίνει φέτος.....πάρτυ ανθοφοριών.
Έλα να ανέβουμε λίγο,για πάμε.

Κική
Κορυφή σελίδας

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Apr 2014 :  22:11:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή
Τι ομορφιές!! Μπράβο Ειρήνη φαίνονται τόσο λαχτάριστα, να τα χαίρεσε.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Apr 2014 :  23:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ παιδιά!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mariankos
Starting Member

6 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jun 2014 :  23:38:32  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mariankos  Απάντηση με παραπομπή
Υπέροχη συλλογή!!!! να τα χαίρεσαι όλα τα "μικρούλια" σου!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jun 2014 :  11:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Σε ευχαριστώ πολύ και καλωσόρισες στο φόρουμ.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Enoch.
Starting Member

Greece
7 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jun 2014 :  11:44:45  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Enoch.  Απάντηση με παραπομπή
Εύγε!!!

Ενώχ./ος
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jun 2014 :  19:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Enoch.

Εύγε!!!

Ενώχ./ος

ευχαριστώ!
Καλώς ήλθες επίσης!

mavirenes
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.17 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000