ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Πουλημένος - κατάλογος φυτών - Αναγνώριση
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Πουλημένος - κατάλογος φυτών - Αναγνώριση
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2013 :  22:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Είδα κάτι μόλις χθες και νομίζω είναι αρκετά ενδιαφέρον, αν και κάποιοι ίσως το γνωρίζουν ήδη.
Στη σελίδα των φυτωρίων Πουλημένου υπάρχουν αναρτημένοι δύο κατάλογοι που μπορεί να κατεβάσει κανείς σε μορφή pdf. Ο ένας αφορά κάκτους και ο άλλος παχύφυτα. Είναι κατάλογοι των διαθέσιμων φυτών του και νομίζω είναι πολύ χρήσιμοι αφού πέρα απ' το γεγονός ότι μπορεί να δει κανείς τι φυτά διαθέτει, είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσει κάποιος τους καταλόγους για την αναγνώριση των φυτών που αγοράζει από εκεί (αλλά και από αλλού) αφού αναγράφονται οι επιστημονικές τους ονομασίες.
http://www.poulimenos.gr/greek/products.html

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2013 :  23:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Τον είχα δει εδώ και καιρό, απλά για εμάς τους αρχάριους (προσωπική αποψη) δυσκολεύει το γεγονός οτι δεν έχουν καθόλου καλή ανάλυση οι φωτογραφίες, έτσι για καποια φυτα που μοιάζουν μεταξύ τους δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος. Μου έτυχε όταν προσπαθόυσα να κάνω αναγνώριση των φυτών μου και ήμουν σε δίλημμα...
Είναι? Δεν ειναι?

TzO
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2013 :  23:46:45  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα ειχα μια μικρη περιπετεια υγειας αλλα τωρα ολα καλα{ασχετο με το θεμα βεβαια}.Τους ειχα δει τους καταλογους κ ειχα βρει αρκετες ονομασιες καθως επισης κ στο γεωπονικο παρκο με ειχαν βοηθησει πολυ κ τα δυο site.

κικη'
Κορυφή σελίδας

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2013 :  23:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Έιναι άδικο πάντος για όσους μένουν εκτός , που δεν κάνει on-line παραγγελείες. Και είναι ο μόνος που ασχολήτε στην Ελλάδα και με τόση ποικιλία

TzO
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2013 :  23:49:53  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Θοδωρη δεν ξερω αν το προσεξες αλλα γραφαμε ταυτοχρονα με 9''διαφορα.Καλοοοοο???????

κικη'
Κορυφή σελίδας

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 31 Aug 2013 :  10:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Theodoros
New Member

Greece
91 Μηνύματα

Εστάλη - 30 Aug 2013 : 23:46:54 Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή e-mail Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros Απάντηση με παραπομπή
Έιναι άδικο πάντος για όσους μένουν εκτός , που δεν κάνει on-line παραγγελείες. Και είναι ο μόνος που ασχολήτε στην Ελλάδα και με τόση ποικιλία

TzO

πραγματικα..!! δεν κανει ον λαιν πωληση...αλλα οοολα τα ανθοπωλεια ...σουπερ μαρκετ κλπ..κλπ..σχεδον σε ολη την Ελλαδα εχουν "δικα του" φυτα.....
Τωρα σε οτι αφορα την ..ποικιλια....μην πολυπιστευεις τους καταλογους που βλεπεις..
Κορυφή σελίδας

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Sep 2013 :  03:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Εχθές ενώ ήμουν on line στο site του Πουλημένου και μπείκα στο banner επικοινωνια που έχει, μου έβγαλε και μια φόρμα παραγγελίας, γιατι λέει κωδικός φυτου και ποσότητα, γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι? Μήπως τελικά μπορούμε να παραγγείλουμε απο το internet? και αν ναι μπορούμε εκτός Αθήνας?

Ίσως να έπερνα και ένα τηλ. να ρωτούσα καλύτερα ???

TzO
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Sep 2013 :  08:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Δε χάνεις τίποτα να κάνεις μία ερώτηση. Κι απ' ό,τι είδα οι αριθμοί στους καταλόγους είναι μοναδικοί (διαφορετικοί στους κάκτους και παχύφυτα) ίσως ανέβηκαν και για αυτό το λόγο οι κατάλογοι.
Κορυφή σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.11 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000