ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Τα καινουργια μου αποκτηματα
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Συλλογές
 Τα καινουργια μου αποκτηματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 6

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Dec 2013 :  11:09:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα Νίκο.Ποιά λες εφόρμπια?Εχω μπερδευτεί.Σε ποιά φωτογραφία αναφέρεσαι?Για να σου πω για το χώμα.

Κική'
Κορυφή σελίδας

@stavros@
Junior Member

Greece
127 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Dec 2013 :  17:20:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην @stavros@  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα όμορφα φυτάκια να τα χαίρεσαι ,euphorbia meloformis Π2 χώμα
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Dec 2013 :  19:42:02  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ Σταύρο !!! Το στρουμπουλό ,το πρώτο από τα τελευταία Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jan 2014 :  22:22:09  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Kαλησπέρα σε όλους,αν και η μέρα ήταν απαίσια απ'το μεσημέρι κ μετά το πρωί ήταν τέλεια γιατί έκανα δυο SUPER αγορές απο που αλλού? απ'το lidl και μαντέψτε τι πήρα? Μία αγάβη κ ένα μυρτιλόκακτο ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ!.

εδω φαίνεται ότι έχει κοπεί ένα φυλλαράκι,αλλά θα δω πιο μετά μήπως το κόψω.

Ε,Ε,Ε φοβερά? Μου φαίνεται έτσι όπως πάει σε λίγο θα κόψω και το τσιγάρο για να παίρνω κάκτους(καλό μου ακούγεται,να κόψω το τσιγάρο).

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2014 :  08:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Μεγειές

χμ η αγαύη μου αρέσει ιδιαιτέρως.

Πόσα τα είχαν?

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2014 :  10:15:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα Ειρηνούλα.3,50e.Εντάξει,δεν είναι κ πολύ ακριβά,αλλά τα συγκεκριμένα δεν τα είχα.Την άλλη Πέμπτη έχει παχύφυτα στα 3.00e.θα κάνω μια βόλτα αν μου έχουν μείνει χρήματα μέχρι τότε γιατί δεν πάνε κ τόσο καλά τα πράγματα.Σχεδόν χάλια θα έλεγα.

Κική
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2014 :  23:02:51  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Κική, Να τα χαίρεσαι τα νέα σου !!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2014 :  23:10:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ πολύ Νίκο μου,να είσαι καλά.

Κική
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Jan 2014 :  21:59:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ όμορφα και τα δύο εμένα μου άρεσε κυρίως ο μυρτιλοκακτος!
(δεν το ξέρα ότι έφερε κακτους το λιντλ ίσως πήγαινα και γω μια βόλτα να πάρω έναν!).
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 14 Jan 2014 :  22:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Μεγειά Κική και καλορίζικα!
Κι εγώ τα είδα την περασμένη εβδομάδα που πήγα αλλά δεν πήρα. Είχε και 2 ωραίους μεγαλούτσικους Μελόκακτους...μετάνιωσα. Λέω να πάω να δω αύριο αν έμεινε κανένας....
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 15 Jan 2014 :  09:31:25  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα στα παιδιά όλα.
Την Πέμπτη στο Lidl έχει παχύφυτα με 3.00e(2.99).(17/01/14)
Όποιος έχει λεφτά ας κάνει μια βόλτα προς τα'κει,αν το'χει κοντά του.
Το ξέρω ότι αν πάω θα ξεμυαλιστώ κ θα πάρω,αλλά δεν υπάρχει ρευστό,κάτι πρέπει να κάνω κ ΑΜΕΣΑ όχι για τους κάκτους-παχύφυτα,γενικά.

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jan 2014 :  11:33:38  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή

Αυτά είναι,όσο αφορά ότι δεν είχα,τα άλλα λίγο-πολύ τα έχω.
Μία παρατήρηση απλά.
Όποιος έχει για χόμπι τους κάκτους-παχύφυτα την πάτησε.
Εκτός απ'τα χρήματα που πρέπει να διαθέσει κανείς θέλουν κ προσωπική φροντίδα,αγάπη κ πολύ μεράκι να κάτσεις να ασχοληθείς να αλλάζεις χώμα,γλάστρα να βλέπεις έγκαιρα αν έχουν ασθένειες και όλα αυτά τέλος πάντων που χρειάζονται τα φυτά.
Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να σταματήσω να παίρνω,με στεναχωρεί το γεγονός ότι δεν έχω λεφτά,αλλά πιστεύω να γίνει κάτι το 2014.
Δεν θέλω να σας κουράζω γι'αυτό αποχωρώ.

Κική
Κορυφή σελίδας

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jan 2014 :  13:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Μεγειά σου Κική και καλορίζικα!!!

Όλοι λίγο, πολύ στην ίδια κατάσταση είμαστε!!!

TzO
Κορυφή σελίδας

Basilis bsl
Junior Member

Greece
113 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jan 2014 :  18:10:05  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basilis bsl  Απάντηση με παραπομπή
Έτσι είναι Κική αν αρχίσεις μια φορά μετά δεν μπορείς να σταματήσεις! (τόσο εθισμός ούτε το τσιγάρο! π.λ)
Και εγώ οπότε πάω για ψώνια και υπάρχουν κακτοι τριγύρω πάντα κοιτάω να να περισσέψει κάτι για να πάρω τουλάχιστον έναν.
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jan 2014 :  18:34:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Καλορίζικα Κική !!!!!
Κορυφή σελίδας

Χρήστος.
Junior Member

Greece
145 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  10:20:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Χρήστος.  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα Κική, αφού διάβασα όόόόόλη την συζήτηση, θέλω να σου πω μπράβο πολύ ωραία τα φυτάκια σου, φαίνονται υγιή, να τα χαίρεσε και να τα αυξήσεις με το καλό . Έπαθα ΣΟΚ όταν είδα το σταντ.
Μου θυμίζεις εμένα στις αγορές. Έχω κόψει το τσιγάρο εδώ και μια εβδομάδα και τα χρήματα πάνε σε φυτά!! Με έχουν βοηθήσει πολύ καθώς, με συναρπάζουν και ξεχνάω την ανάγκη για κάπνισμα.
Πήγα και 'γω στο Lidl πρόσφατα και πήρα τα ίδια σχεδόν φυτά χε χε!! Το χώμα τους είναι παράξενο, σαν να έχει φλοιό απο δέντρο μέσα.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τα χαίρεσε και πάλι .

Edited by - Χρήστος. on 21 Jan 2014 10:22:49
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  10:49:22  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Χρήστο μου ευχαριστώ πολύ και καλημέρα.
Εγω για να καταλάβεις δεν είχα διαπιστώσει ότι είχα πάθος για αυτού του είδους φυτών,μέχρι τώρα σκότωνα άνθρωπο αν μου πείραζε κάποιος τις πρασινάδες-ανθοφόρα φυτά μου.
Τώρα επικεντρώνομαι σ'αυτά επι τω πλείστον(κάκτους-παχύφυτα)χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα παρατήσω τα υπόλοιπα(απ'αυτά ξεκίνησα άλλωστε,πρασινάδες κ.λ.π).
Όλοι έχουμε τη δική μας ιστορία ξεχωριστή ο καθένας για το πως ξεκινήσαμε τη συλλογή μας,αλλά αυτό είναι μία άλλη ιστορία μεγάληηηηηηη.
Σε ευχαριστώ κ πάλι και ελπίζω-εύχομαι να είμαστε γεροί (με λεφτά) και να μην σταματήσουμε να αγοράζουμε κάκτους κ παχυφυτάκια.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Jan 2014 :  13:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Χρήστος.

Έχω κόψει το τσιγάρο εδώ και μια εβδομάδα και τα χρήματα πάνε σε φυτά!! Με έχουν βοηθήσει πολύ καθώς, με συναρπάζουν και ξεχνάω την ανάγκη για κάπνισμα.
.

Εγώ στη θέση σου θα τα έτρωγα και αυτά!

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Mar 2014 :  18:27:27  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Τα θυμάστε αυτά?

Δείτε τα σήμερα.

Ε???? Αστεράκια!!!!!
Κικη'

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Apr 2014 :  00:36:40  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Τώρα που κατάλαβα τι φταίει θα σταματήσω να αφαιρώ φωτό απ'το χαζοσάιτ που τις ανεβάζω γιατί αυτόματα αφαιρούνται κι απ'το φόρουμ,ζητώ ταπεινά ΣΥΓΝΩΜΗ δεν θα ξαναγίνει(το ελπίζω).

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Apr 2014 :  18:47:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Αυτό που μ'αρέσει στο αιώνιο είναι που όταν το δει ο ήλιος γίνεται δίχρωμο σαν να έχεις πάρει ένα μαρκαδόρο κόκκινο-καφέ και να'χεις ζωγραφίσει το περίγραμμα απ'τα φυλλαράκια του.

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 27 May 2014 :  23:20:00  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Αυτό είναι σημερινό αλλά μου σπάσανε τα νεύρα να ψάχνω το είδος και έτσι την ανεβάζω αβάπτιστη,εξάλλου δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Κική
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 27 May 2014 :  23:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Μεγειά είναι Echinocereus rigidissimus var. rubrispinus
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 27 May 2014 :  23:35:49  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Που είσαι βρε Φωτεινούλα,εσύ?
Ευχαριστώ πάρα-πολύ για την αναγνώριση.

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2014 :  01:34:42  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή

Γλυκούλα η αγαύη,απο καιρό την ήθελα.

Κική
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.27 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000