ΚΑΚΤΟΣ - Forum - κακτοι......τα μωρα μου
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Συλλογές
 κακτοι......τα μωρα μου
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 5

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  10:51:27  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
καλημερααααααα.θα προσπαθησω σημερα καποια στιγμη για τς φωτο οσο για τν κωστα μου φαινεται πειραχτηριιι.Ε?
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  11:19:38  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Παντως κοριτσια μπραβο σας που εχετε τοσο ωραια φυτα κ τ φροντιζετε.Εγω γενικα λατρευω τα φυτα εχω πολλα σε πρασιναδες ανθοφορα οχι τοσο γιατι δν μου γινονται κατι κανω λαθος μαλλον.Περαν τουτου λοιπον πιστευω επειδη εχω ασχοληθει κ εχω διαβασει σε γενικες γραμμες καλα τα παω.Στη gallery πως βαλατε τα αλμπουμ σας?Εγω μπορω?Τα προσωπακια που τα βρισκεται?αυτο με τν παππου κ αλλα?Α!τα βρηκα.
Κορυφή σελίδας

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  12:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Τι να πω κι εγώ η δόλια που έχω ακούσει τα εξ αμάξης?

αα εγω απο αμαξης και τετοια δεν ξερω....

quote:
Εστάλη - 07 Jul 2013 : 10:51:27
καλημερααααααα.θα προσπαθησω σημερα καποια στιγμη για τς φωτο οσο για τν κωστα μου φαινεται πειραχτηριιι.Ε?

πειραχτηρι εγω???
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  13:25:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
πειραχτηρι ο κωστας βρε κοριτσια?Α!πα,πα
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  21:16:13  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
http://img692.imageshack.us/img692/2457/c2qz.jpghttp://img163.imageshack.us/img163/4236/k92d.jpg

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  21:41:39  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  21:47:05  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
ημουνα σιγουρη οτι θα εκανα "πατατα"καλα δν εκανα που τς ανεβαζα μια-μια τι εκανα τωρα κ μου εχει μεγαλωσει η σελιδα κ τ βλεπω ολα τεραστια?Ας απαντησει καποιος PLEASE
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  23:07:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ενταξει παιδια το φτιαξα.Αφαιρεσα τεσσερις φωτο που ειχαν μεγαλη αναλυση κ επανηλθε η σελιδα στα φυσιολογικα πλαισια.Τρομαξα προς στιγμη.Ολα καλα.
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jul 2013 :  00:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
ουφ...παρα λιγο να καταστρεψεις το ...φορουμ..!!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jul 2013 :  00:38:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Οταν λεω εγω οτι εισαι πειραχτηριιιι.Καλα τρελλαθηκα δν μπορουσα να τα μικρυνω μ τπτ,αλλα μετα ενταξει.Αυτα γινανε αφου μπηκε η συγκεκριμενη φωτο αλλα μαζι μ αυτη σβηστηκε κ η παρεα της.Που εισασταν ολοι που ηθελα βοηθεια ?Μηπως?
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jul 2013 :  00:44:45  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Δεν μου ειπες ομως σου αρεσαν τα νεα αποκτηματα μου?Οχι ολα ομως.Η μπανανια ειναι καμμια βδομαδα και κανα δυο ακομα.Τα αλλα ειναι καινουργια.Το πουλακισου αρεσε?Πλακα δν εχει?Οτι φυτο θες βαζεις,εχει περιορισμενο χωρο σαν κενο γλαστρας αλλα τ βολευεις.
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 08 Jul 2013 :  00:46:14  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 09 Jul 2013 :  23:30:12  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Βρε παιδια που ειστε ολοι απο χτες?
Κορυφή σελίδας

JohnEx
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
418 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jul 2013 :  09:14:10  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην JohnEx  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Βρε παιδια που ειστε ολοι απο χτες?

Καλημέρα,

Τα παχυφυτάκια και οι κάκτοι σου θα επωφεληθούν πολύ αν ξεφορτωθείς το χώμα και το αντικαταστήσεις με το κατάλληλο. Η ελαφρόπετρα είναι χρήσιμή όταν είναι μέσα στο μείγμα και όχι από επάνω !

Φιλιά

Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jul 2013 :  19:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
ολα αυτα τα μωρα που ειναι στην πρωτη φωτο..ποια μαμμα echinopsis τα ???

http://youtu.be/WomQMrPb5sQ

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2013 :  00:13:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα αν κ λιγο αργα αλλα δν εχω ακομα ιντερνετ κ μ ειναι δυσκολο να επιβαρυνομαι στη γειτονισσα.Πρωτον να απαντησω στον johnEx οτι εχω βαλει ελαφροπετρα μεσα γιατι βοηθαει στην αποστραγγιση κ δευτερον επανω την εβαλα για ομορφια ενταξει τι λαθος εκανα?Παμε στον Κωστα να απαντησω οτι η μαμα echinopsis η συγκεκριμενη μου εχει δωσει τοσα μωρααα που ηταν ο λογος να ασχοληθω με τους κακτους σοβαρα.Ηταν ο λογος που ξεκινησα τη συλλογη μου εδω κ 2 χρονια και τν εχω φωτο αυτη που ειχε τ ανθος.Θυμασαι Κωστα στις πρωτες φωτο που ανεβασα αν θυμαμαι κ γω καλα.Δν ειναι πανεμορφη?Αν ειστε μεσα καλως αλλιως ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥΥΥ!
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2013 :  08:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Κικη να σου πω και πάλι καλή επιτυχία με τα φυτά σου.
Για την ελαφρόπετρα, να ξέρεις ότι στην επιφάνεια με τα ποτίσματα κιτρινίζει και δε φαίνεται ωραία. Καλύτερα να βρεις βοτσαλάκια κλπ.

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jul 2013 :  11:10:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημερααααα στην παρεα.Το ξερω για τα χαλικακια ειδα κ εγω οτι δν φαινονται ομορφα στις φωτο αλλα δν εχω παει να παρω.Αν παω θελω κ γλαστρες κ αλλα πραγματα κ τ καθυστερω λιγο λογο....ξερεις.Τι να κανουμε αν δν εχεις δουλεια η προταιρεοτητα σου δν ειναι τ φυτα.Ευχαριςτω παντως ολααα τα παιδια κ σενα για τς συμβουλες.Φιλια
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jul 2013 :  12:03:29  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημερααα στο φορουμ.Ειστε ολοι καλα?Ακουει κανεις?Το εφτιαξα το ιντερνετ κ τωρα μπορω να μπαινω οποτε θελω.Φιλια σε ολους!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jul 2013 :  07:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα Κική!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jul 2013 :  10:38:27  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
καλημερα mavirenes αν θα το πιστεψεις μου ανθισε η gloxynia ειναι ενα υπεροχο φυτο που κανει καθε φορα 12 ανθη,σταδιακα.Με τω πρωτη ευκαιρια θ ανεβασω φωτο.Φιλακια!!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 17 Jul 2013 :  13:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

καλημερα mavirenes αν θα το πιστεψεις μου ανθισε η gloxynia ειναι ενα υπεροχο φυτο που κανει καθε φορα 12 ανθη,σταδιακα.Με τω πρωτη ευκαιρια θ ανεβασω φωτο.Φιλακια!!!!

12 άνθη!!!!!!!!!!!!!!!!
για πες μου το μυστικό
μπες στο θέμα που άνοιξα και γράψε πως την καλλιεργείς και την κατάφερες έτσι ανθηρή...

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jul 2013 :  00:05:44  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Sοrry Ειρηνουλα αν θυμαμαι καλα τ ονομα σου τωρα μπηκα γιατι ελειπα.Οσο για τν γκλοξυνια οταν τν πηρα λεω ενταξει δν θ ζησει γιατι ως γνωστον δν μ ζουνε τ ανθοφορα{το χω ξαναπει}ετσι λοιπον εκανα οτι κανω σ ολα καλο χωμα καλη γλαστρα λιγο μεγαλη{γιατι ειναι κ πολυ ευαισθητη}κ φροντισα ν τν εχω σε φωτεινο μερος αλλα οχι ηλιο κ λιγο νερο.Ανθισε τν πρωτη φορα κ λεω αυτο ειναι τελος αλλα τωρα ξαναανθιζει κ λεω δν υπαρχει.Αυριο θα ανεβασω φωτο μ 2 μπουμπουκια παει για 3 κ ερχονται κ αλλα.Δεν ειναι φοβερο?εκτος απ τς μαργαριτες μου θ εχω τωρα κ αυτο.Ειμαι χαρουμενη
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jul 2013 :  02:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
χαχαχαχ....για αυτο πεταξε τα ολα...και παρε κακτους....

αντε ..και κανενα παχυφυτο!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jul 2013 :  07:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Sοrry Ειρηνουλα αν θυμαμαι καλα τ ονομα σου τωρα μπηκα γιατι ελειπα.Οσο για τν γκλοξυνια οταν τν πηρα λεω ενταξει δν θ ζησει γιατι ως γνωστον δν μ ζουνε τ ανθοφορα{το χω ξαναπει}ετσι λοιπον εκανα οτι κανω σ ολα καλο χωμα καλη γλαστρα λιγο μεγαλη{γιατι ειναι κ πολυ ευαισθητη}κ φροντισα ν τν εχω σε φωτεινο μερος αλλα οχι ηλιο κ λιγο νερο.Ανθισε τν πρωτη φορα κ λεω αυτο ειναι τελος αλλα τωρα ξαναανθιζει κ λεω δν υπαρχει.Αυριο θα ανεβασω φωτο μ 2 μπουμπουκια παει για 3 κ ερχονται κ αλλα.Δεν ειναι φοβερο?εκτος απ τς μαργαριτες μου θ εχω τωρα κ αυτο.Ειμαι χαρουμενη

καλημέρα! θα ήταν καλύτερα να συνεχίζαμε την κουβεντούλα μας στο θέμα γκλοξίνια που άνοιξα να μη σαλατώνουμε και το θέμα παρουσίασης της συλλογής σου...

ίσως η νεράιδα του φόρουμ χρησιμοποιήσει το ραβδάκι της

καλώς ήλθες Κική

εμένα το πρόβλημά μου με τις γκλοξίνιες καθώς και με πολλά άλλα βολβώδη είναι ότι ενώ βλασταίνουν κανονικά παρουσιάζουν σήψη στη βάση του βολβού, κόβω και πετάω, σταματάω το πότισμα και μετά δεν ξέρω πως να χειριστώ τον εναπομείναντα βολβό μες στο κατακαλόκαιρο, στο τέλος πετάω και αυτόν

έχει κανείς να μου προτείνει ένα διαφορετικό χειρισμό όταν συμβαίνει αυτό?

mavirenes

Edited by - mavirenes on 18 Jul 2013 07:01:21
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.27 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000