ΚΑΚΤΟΣ - Forum - κακτοι......τα μωρα μου
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Συλλογές
 κακτοι......τα μωρα μου
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 5

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2013 :  23:49:42  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2013 :  23:50:50  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2013 :  23:51:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2013 :  23:57:36  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jul 2013 :  23:58:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  00:00:07  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:29:01  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:30:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:31:12  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:37:11  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:39:33  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:42:35  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  10:44:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Κορυφή σελίδας

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  19:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
..ενα νεο ταλεντο σε εξελιξη......πολυ ωραια τα φυτακια σου.!!

προσπαθησε να εκμεταλευτεις το "ιντερνετ" της γειτονισας ....και ξεκινα το εδω στο φορουμ για τα χωματα που ειναι καταλληλα για τα φυτα σου και για το φως (ηλιο) που θελουν... αντε γιατι σε λιγο ξεκινας τη συλλογη "σπανιων κακτων"....
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jul 2013 :  23:01:17  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
καλησπερα αν κ λιγο αργα εγω ημουνα πολλες ωρες μεσα κ μονη μου ειχατε εξαφανιστει ολοι.Να υποθεσω οτι ειχατε δουλειες.Τεσπα kostas τι εννοουσες οταν ελεγες οτι ξεκιναω συλλογη "σπανιων κακτων"?Το χωμα παντως μεχρι τωρα μου χει βγει πολυ καλο γιατι ειναι κ ακριβο.Μπορει να μην ειναι αποκλειστικα γ κακτους αλλα τη δουλεια του την εκανε?Συμφωνει ο kostas?
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  01:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Το χωμα παντως μεχρι τωρα μου χει βγει πολυ καλο γιατι ειναι κ ακριβο.Μπορει να μην ειναι αποκλειστικα γ κακτους αλλα τη δουλεια του την εκανε?Συμφωνει ο kostas?

τσου.... το χωμα σου μπορει να ειναι καλο...και ακριβο!!! αλλα ειναι ακαταλληλο για τα πιο πολλα ειδη κακτων και παχυφυτων... το πραγματικα καλο κακτοχωμα ειναι πολυ φθηνο...σχεδον τσαμπα..γιατι απλα ειναι χωμα κηπου -χωραφιου-βουνου...με μεγαλο ποσοστο πετρας μεσα και λιγο φυλλοχωμα..

το "σπανιοι κακτοι" κολλαει στο οτι με λιγο για την φροντιδα των φυτων θα μπορεσεις να εχεις και πιο "απαιτιτικά" ειδη κακτων
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  10:38:57  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
καλημερα στο φορουμ.kostas μου τη λες λιγο αλλα δν πειραζει σε συγχωρω.Πιστευεις οτι δν εχουν τν αναπτυξη που πρεπει τα φυτα μου?Εγω αν κ καινουργια στο σπορ πιστευω πως μεχρι τωρα τα παω καλα.Οσο αφορα τους κακτους μου οτι βρισκω που να μου αρεσει τ αγοραζω.Αναλογα τν περιοχη που μενει κανεις(δηλαδη τι καταστηματα εχω κοντα μου)κ ποσα χρηματα διαθετει.Εχω παρει καινουργια δν τα εχω ανεβασει ακομα και θα παρω κι αλλα....εννοειται.
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  13:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
χαχαχα... οχι βρε...δεν στη "λεω" καθολου...εκτος απο λιγη πλακα δεν τη "λεω" ποτε σε κανενα...απλα λεω τη γνωμη μου και καταθετω την οποια εμπειρια μου..οποιος θελει δινει σημασια..

για τα χωματα τωρα...

οι κακτοι και τα παχυφυτα λογω της μεγαλης προσαρμοστικοτητας μπορουν να "σηκωσουν" διαφορους τροπους καλλιεργειας...απο υδροπονικη -καποια ειδη- μεχρι δεν ξερω κι εγω που... το θεμα ειναι οτι εδω "εμεις" πρεπει να κανουμε και να λεμε το σωστο τροπο....ΠΧ μπορεις να μεγαλωσεις ενα κουταβι ταιζωντας ψωμι και μπαμιες.....εε δεν θα μπεις και σε ενα φορουμ σκυλιων (τετραποδων) να γραψεις οτι η πιο καταλληλη τροφη για το σωστο μεγαλωμα των κουταβιων ειναι το ψωμι με μπαμιες....

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  15:11:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Σε βρισκω special.Ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου εδωσες για το χωμα κ οσο αφορα το σκυλακι επειδη εχω θα σταματησω να του δινω κρακερακια κ θα του δινω ψωμι με μπαμιες!χαχααχαα!!
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  22:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

....σκεφτομαι τι περασε ο "kaktos"....

Η κάκτος, Φωτεινή εδώ

...όσο για τις συμβουλές, τη θυμάσαι μια διαφήμιση: "...να τον ακούτε το γερο-θαλασσόλυκο;"

Επίσης, να σου πω για τις φωτογραφίες ότι μπορείς να τις βάζεις και περισσότερες μαζί σε μία απάντηση κι όχι οπωσδήποτε μία μία.
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  22:49:34  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Χαιρετισματα στη Φωτεινουλαοσο για το θαλλασολυκο δν καταλαβα κ για τις φωτο δν ξερω πως τις βαζουνε ολες μαζι.Ποσο χαιρομαι παντως που μου εγραψες

Edited by - Κικη on 06 Jul 2013 22:51:22
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  23:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Αααα, τώρα είδα, δεν έβαλε την υπογραφή του που βάζει συνήθως, αλλιώς θα είχες καταλάβει
Εννοώ ότι ο Κώστας είναι απ' τα μέλη εδώ μέσα με πολλή εμπειρία γύρω απ' τους κάκτους, είναι γνώστης και οι συμβουλές που δίνει είναι πολύτιμες!

Όσο για τις φωτογραφίες είναι απλό, αυτό που κάνεις για την καθεμία χωριστά το κάνεις σε μία απάντηση, δηλαδή, σε μία απάντηση βάζεις τα λινκ όλων των φωτογραφιών που θέλεις να βάλεις κάθε φορά, κάνοντας τη διαδικασία με τον κώδικα φωτογραφίας.

Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Jul 2013 :  23:27:03  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
εννοειται οτι θα δωσω μεγαλη προσοχη στον "kostas"k γενικα σ'ολα τα παιδια που θα μου δινουν συμβουλες.Για το σκυλακι ουτως η' αλλως πλακα εκανα που μου εγραψε.Αυτο με τις φωτο ειχα κανει δοκιμη κ δν επιασε για ολες μαζι δηλαδη.Θα το κοιταξω ομως ευχαριστω πολυ.Εχω κατι καινουργιες αλλα πρωτα ο Θεος αυριο θα προσπαθησω.
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  08:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Βεβαίως, ισχύει και για όλα τα ενεργά μέλη του φόρουμ ότι γνωρίζουν πολλά πράγματα γύρω απ' τα φυτά με τα οποία ασχολούμαστε και, ανάλογα με ποια έχει ασχοληθεί ο καθένας περισσότερο έχουμε μάλιστα κάποιες ιδιαίτερες γνώσεις ή εξειδικεύσεις. Κανείς μόνος του δεν ξέρει τα πάντα για τα πάντα.

Για τις φωτογραφίες, μήπως αυτό που έκανες ήταν να βάλεις μόνο μία φορά τον κώδικα [ img ] [ /img ] στην αρχή και τέλος όλων των φωτό..Θα πρέπει για κάθε φωτογραφία να μπει αυτός ο κώδικας στην αρχή και στο τέλος της.
Με άλλα λόγια, θα μπουν όλα τα λινκ που θέλεις ένα κάτω απ' το άλλα π.χ. έτσι:
http://img819.imageshack.us/img819/7260/82kh.jpg
και στην αρχή του καθενός αυτό [ img ] και στο τέλος του καθενός αυτό[ /img ] (χωρίς τα κενά)
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Jul 2013 :  09:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

καλημερα στο φορουμ.kostas μου τη λες λιγο αλλα δν πειραζει σε συγχωρω..

τι λες βρε Κικάκι?
Τι να πω κι εγώ η δόλια που έχω ακούσει τα εξ αμάξης?
μού έχει σούρει ο ...άσε τι να λέμε

mavirenes

Edited by - mavirenes on 07 Jul 2013 09:08:09
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.28 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000