ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Φυλλομοσχεύματα πολλαπλασιασμός
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Φροντίδα
 Πολλαπλασιασμός
 Φυλλομοσχεύματα πολλαπλασιασμός
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

Kostas
Premium Member MEMBER CLUB

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Oct 2013 :  07:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
οχι δεν ηταν λαθος...ετσι οπως τα εχεις...γεμισε τα πιατακια νερο να ρουφηξουν η γλαστρες αρκετη υγρασια και μετα αδειασε τα...υπαρχει ακομα ...ελπιδα..
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Oct 2013 :  10:36:26  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημερα Κωστα.Θα το κανω.Αυτα που φαινονται "ορθια" εχουν πιασει τα ειδα εχουν το αρχικο φυτο σε μικρογραφια ειναι εκπληκτικο παρολαυτα.Ευχαριστω γενικα για τις συμβουλες.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 20 Nov 2013 :  20:54:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα.Ήθελα να πω για την κατάληξη των φυλλομοσχευμάτων.Πάει ΤΕΛΕΙΑ είναι απίστευτο πως έχουν μεγαλώσει τα μικροσκοπικά φυτάκια απ'το φυλλαράκι του αρχικού φυτού.Θα προσπαθήσω να βγάλω καμιά κοντινή φωτό ή να την κόψω μετά να δείτε τη μαγεία των φυτών σε μικρογραφία.Είναι εκπληκτικό το αποτέλεσμα,{μην το γρουσουζεύω κιόλας}πάνε περίφημα.Είμαι πολύ χαρούμενη.Να που πάει και κάτι καλά τελικά.
Υ.Γ:υγρασία-υγρασία,κρύο-κρύο αλλά η ανάπτυξη,ανάπτυξη,μερικοί κάκτοι έχουν πάρει τα πάνω τους,τι να πω????????

Κική'
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 21 Nov 2013 :  14:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Μέχρι να βάλει η Κική τις φωτογραφίες της,
ας βάλω εγώ μια φωτογραφία πολλαπλασιασμού με φύλλο.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Nov 2013 :  16:02:42  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Να και τα δικά μου,όχι όλα γιατί μου βγαίνουν τεράστιες οι φωτογραφίες στο φόρουμ.Δεν πειράζει,ίσως πιο μετά που θα έχουν μεγαλώσει κι άλλο.

και καλά αυτά που είναι μόνα τους οκ,θα τα βγάλω εύκολα όταν έρθει η ώρα τους,τα άλλα που είναι οχτώ και πιάσαν όλα,πως θα τα ξεχωρίσω????
Πιστεύω εύκολα,ε?Εννοώ όταν θα γίνουν λίγο πιο μεγάλα.

Κική'
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Nov 2013 :  20:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Θα καταναλώσουν το παλιό φύλλο, μην ανησυχείς και μη βιάζεσαι.

Συγχαρτήρια Κική.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Vasil
Junior Member

Greece
101 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Nov 2013 :  20:36:37  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Vasil  Απάντηση με παραπομπή
Απίστευτο το πως επιβιώνουν αυτά τα φυτά! Από ένα φύλλο..

Δεν γίνεται με όλα τα παχύφυτα αυτό ε;
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Nov 2013 :  21:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Vasil

Απίστευτο το πως επιβιώνουν αυτά τα φυτά! Από ένα φύλλο..

Δεν γίνεται με όλα τα παχύφυτα αυτό ε;

όχι αλλά γίνεται με αρκετά

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Nov 2013 :  23:08:19  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ευχαριστώ Ειρηνούλα μου.Αλλά η χαρά μου δεν κράτησε πολύ.Είδες τι έπαθα με την Euphorbia Trigona?????Πολύ λυπάμαι,μάλλον την χάνω.

Κική'
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2014 :  18:05:28  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ολα καλά με τα μοσχεύματα,έριξα λίγο νεράκι στα πιατάκια(όπως μου είχε πει ο Κώστας)κ όλα οκ.

γαστέρια ή γαστεραλόη?

Κική

Edited by - Κικη on 10 Jan 2014 18:17:19
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Apr 2014 :  01:29:16  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Και συνεχίζουμε με τα γλυκούλια φυλλομοσχεύματά μου,δείτε:

Ε??? Πολύ καλάααα!!!!!

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Apr 2014 :  06:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Μπράβο!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Apr 2014 :  08:51:56  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα Ειρήνη τα δικά σου τι απέγιναν?????
Όλα καλά??

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 03 Apr 2014 :  16:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
κι ένα aeonium tabuliforme που έχασα

θα μου πείτε γιατί το ανεβάζω εδώ;

Γιατί δεν πρέπει ποτέ να το βάζουμε κάτω
Μου έζησε ένα φυλλαράκι.
Και από αυτό το φυλλαράκι κυττάξτε τι έφτιαξα!!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Apr 2014 :  08:15:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

Μου έζησε ένα φυλλαράκι.
Και από αυτό το φυλλαράκι κυττάξτε τι έφτιαξα!!!

Δεν είσαι εντάξει Ειρήνη....
Αυτό πρέπει να το βάλεις σε νέο θέμα με τίτλο "Συλλογή mavirenes ή κοιτάξτε ομορφιές να ζηλεύετε"
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Apr 2014 :  19:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
ευχαριστώ πολύ!
χαίρομαι που το έσωσα τελικά

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Apr 2014 :  23:34:43  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Ωχ!Κάτι έγινε με τις φωτό και ξέρω τι.....θα το διορθώσω όμως ζητώ ταπεινά συγνώμη.

Κική
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Apr 2014 :  00:05:41  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Τις ανεβάζω,συγνώμη και πάλι.

Οκ.

Κική
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.23 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000