ΚΑΚΤΟΣ - Forum - Αγορα απο ebay!
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Αγορές - Καταστήματα - Εκθέσεις
 Αγορα απο ebay!
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Επόμενη
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 2

roukos_x
Junior Member MEMBER CLUB

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Sep 2011 :  15:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Click to see roukos_x's MSN Messenger address Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
καλα σημερα εγινε το απιστευτο!
πριν μια βδομαδα, ειχα μπει ebay να βρω κ να αγορασω καποια μιξ για να ξοδεψω κατι ψιλα που ειχαν μεινει στην καρτα! βρισκω λοιπον εναν πωλητη κ αγοραζω 3 μιξ των 100 σπορων!
οσο εκανα την παραγγελια, εβαλα καταλαθος την παλια μου διευθυνση κ εστειλα μεϊλ για να ειδοποιησω οτι εκανα λαθος κ οτι θελω να μου τα στειλει στην καινουρια, δινοντας τα στοιχεια μου...
Το σαββατο λοιπον, με ειδοποιουν απο το παλιο σπιτι οτι εχει ερθει ενας φακελος για μενα....παω κ εγω κ παραλαμβανω τα 300 σπορια μου...
καλα μεχρι εδω????
Σημερα το πρωι ομως, σκαει μυτη ενας ακομα φακελος, ΙΔΙΟΣ με τον προηγουμενο κ περιειχε μεσα ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια παραγγελια!
χαχαχχαχαχα!!!
με λιγα λογια ειναι σαν να μου εκανε δωρο 300 σπορους!!!
χαχαχχαχα!!!
βεβαια, ως σωστος κ φιλοτιμος στρατιωτης (ε....πολιτης θελω να πω),
εστειλα ξανα μεϊλ κ τον ενημερωσα για να μου στειλει ενα paypal request κ να πληρωσω την δευτερη παραγγελια...
Μπορει να ηταν χαζουλης, αλλα ηταν δικο μου το λαθος κ δεν φταιει σε τπτ να το φορτωθει εκεινος!!!

Ελένη

Greece
265 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Sep 2011 :  16:24:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ελένη  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ σωστός!!!
Κορυφή σελίδας

Billy
Advanced Member MEMBER CLUB

Greece
316 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Sep 2011 :  22:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Billy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Billy  Απάντηση με παραπομπή
Μάλλον πολύ ευσυνείδητος ήταν και πιστεύοντας ότι η πρώτη παραγγελία χάθηκε σου έστειλε άλλη μία για να μην μείνεις με την απογοήτευση. Πολύ σωστός και αυτός αλλά κι εσύ που τον ενημέρωσες, οι περισσότεροι απλά θα κάνανε τις πάπιες (ίσως κι εγώ μέσα σε αυτούς).
Κορυφή σελίδας

roukos_x

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Sep 2011 :  13:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους roukos_x Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
μου απαντησε κιολας... μου ειπε οτι δεν θελει να τον πληρωσω, εφταιγε (λεει) η ομαδα που πακεταρει κ δεν ειδε το μειλ μου! αν δεν θελω... (λεει) τους σπορους, να τους δωσω σε φιλους μου!!! χαχαχαχχαχ!!! ΤΡΕΛΟΣ ειναι??????
Κορυφή σελίδας

Ελένη

Greece
265 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Sep 2011 :  19:29:55  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ελένη  Απάντηση με παραπομπή
Μάλλον απλά καλός άνθρωπος!
Κορυφή σελίδας

Billy

Greece
316 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Sep 2011 :  19:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Billy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Billy  Απάντηση με παραπομπή
Και καλός επαγγελματίας, οι σπόροι έχουν μικρό κόστος και με αυτό το δώρο μπορεί να κερδίσει ένα ευχαριστημένο πελάτη που θα αφήσει πολλά παραπάνω λεφτά. Εμένα τουλάχιστον τέτοια συμπεριφορά θα με είχε κερδίσει.
Κορυφή σελίδας

roukos_x

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Sep 2011 :  23:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους roukos_x Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
πολυ σωστους κ λογικους σας βρισκω..... ;)
Κορυφή σελίδας

ariskal
Dr Ferocactus Υπεύθ. μελών Β. Ελλάδος MEMBER CLUB

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Dec 2011 :  14:46:27  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
εκανα σημερα την εξης παραγγελια απο ebay
http://viewitem.eim.ebay.gr/AstrophytumRaritte/390340861674/item
νομιζω οτι η τιμη ειναι καλη για 200 σπορους απο καλα υβριδια,. Ειδωμεν
Κορυφή σελίδας

Arsenios

Cyprus
212 Μηνύματα

Εστάλη - 23 Dec 2011 :  21:15:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Arsenios  Απάντηση με παραπομπή
Εμένα και μονο που θα μου χάριζε τοσους σπορους θα με είχε κερδισει σίγουρα και θα αγόραζα και αλλα προιόντα!!

Αχχ αντε ποτε θα μεγαλωσω αλλο λιγο να παραγγελνω και εγω κακτους!!!!!!!!!:):):)

Αρσένιος!!

Κορυφή σελίδας

roukos_x

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Dec 2011 :  17:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους roukos_x Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
ARISKAL!!!! αυτα τα εχω σταμπαρει κ εγω!!! συγκεκριμενα ελεγα αυριο κιολας να τα τσιμπισω!!!
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Dec 2011 :  21:26:45  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
εγω τα χτυπησα
δεν κατακαβαινω κατι με το ebay
με το ebay.fr βρισκω πραγματα που δεν τα βρισκω στο ελληνικο
πχ http://cgi.ebay.fr/Astrophytum-japanese-hybrid-Seedmix-20-seeds-Ariocarpus-Aztekium-Turbinicarpus-/130616662861?pt=UK_HomeGarden_Garden_PlantsSeedsBulbs_JN&hash=item1e695c1b4d
θα παρω 3 πακετα ..προλαβετε
επισης ενα πωλητη τον http://cgi.ebay.fr/Astrophytum-ornatum-hanya-fukuryu-o1-/180782476619?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item2a1779ad4b
και συνεχιζω το ψαξιμο
Κορυφή σελίδας

george_tso
New Member

Greece
84 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Dec 2011 :  22:43:30  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην george_tso  Απάντηση με παραπομπή
Απ' όπου και αν μπείς είναι το ίδιο πράγμα. Απλά το μόνο που θα αλλάζεις θα είναι το location στο αριστερό μενού. Εγώ επιλέγω European Union από εκεί και μου τα βγάζει όλα.
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2011 :  00:26:12  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
στο ebay.gr αριστερα (η επανω) εχει μονο τις επιλογες ηνωμενες πολιτειες, ηνωμενο βασιλειο , γερμανια. κινα,χονκ κονγ και διεθνως. Βαζοντας την διεθνως και την λεξη astrophytum μου δινει το ελληνικο 3 σελιδες χωρις να βγαινει η Πολωνια , αντιθετως τα ξενα με την επιλογη European Union βγαζει ολες τις χωρες.
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2011 :  15:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από ariskal

εγω τα χτυπησα
πχ http://cgi.ebay.fr/Astrophytum-japanese-hybrid-Seedmix-20-seeds-Ariocarpus-Aztekium-Turbinicarpus-/130616662861?pt=UK_HomeGarden_Garden_PlantsSeedsBulbs_JN&hash=item1e695c1b4d
θα παρω 3 πακετα ..προλαβετε
επισης ενα πωλητη τον http://cgi.ebay.fr/Astrophytum-ornatum-hanya-fukuryu-o1-/180782476619?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item2a1779ad4b
και συνεχιζω το ψαξιμο

βλέπω ετοιμάζονται πάλι νέες σπορές την επόμενη άνοιξη!
Το ελληνικό ebay δεν το χρησιμοποιώ καθόλου.
Κορυφή σελίδας

roukos_x

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2011 :  19:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους roukos_x Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
quote:

εγω τα χτυπησα

ναι, ακριβως γι'αυτο δεν τα βρισκεις... γιατι ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ! χαχαχχαχαχαχα!!!!
Κορυφή σελίδας

roukos_x

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Jan 2012 :  16:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους roukos_x Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
αφου ειχαμε γιορτες κ ΕΠΡΕΠΕ να μου παρω δωρο.... εψαξα σε οοοολο σχεδον το ιντερνετ κ αγορα ΠΟΛΛΑ σπορια... απο ΠΟΛΛΑ μαγαζια!!! οριστε τα αποτελεσματα....

Crassula capitella - campfire plant - 20 seeds

Ariocarpus Trigonus rarest cactus 10 seeds

Myrtillocactus geometrizans BLUE MYRTLE 100 seeds

Aztekium Hintonii sacred rarest cactus 10 seeds

SAGUARO~Carnegiea Gigantea cactus 100 seeds

Lapidaria Margarethae Rosynebos rarest succulent Lithops 10 seeds

Aloe Polyphylla Seeds~Spiral Aloe succulent cactus 10 seeds

Armatocereus Matucanensis cactus~Columnar Cereus 10 seeds

Cereus Forbesii var Spiralis cactus~Peruvianus 10 seeds

Cereus peruvianus monstrosus 20 seeds

Astrophytum asterias Superkabuto 20 seeds

Ariocarpus kotschoubeyanus 20 seeds

Opuntia violacea 20 seeds

Opuntia mixed 20 seeds

Astrophytum-Raritäten-Mix 50 seeds
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 01 Jan 2012 :  21:23:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
βρηκα πολυ ενδιαφερον το http://www.kaktusy.cz/eshop/index.php για σπορους γιατι αναγραφουν παντου την περιοχη προελευσης.
επισης τα φακελακια ειναι με 10 σπορους το καθενα και σε καλη τιμη με αποτελεσμα να μπορεις να παραγγειλεις πολλα διαφορετικα field numbers απο το ιδιο ειδος
εχει και μερικα πολυ ενδιαφεροντα (για εμενα τον φεροκτομανιακο) οπως
Ferocactus X grandiflorus* Punta Abreojos, BCS, Mex. 10s/23Kc
Ferocactus wislizenii new mEXICAN FORM/white spines,new mexican area/KMR591 Villa Ahumada/before/km 12,Chihuahua 10s/5Kc
Ferocactus SPECIES NOVA/NEWS , BEST NICE gold yellow till red strong central hooked spines alike F. chrysacanthus and also F. cylindraceus , growing in rockies/VZD 825 Rancho San Emeterio,Sonora 10s/40Kc
και πολλα αλλα
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2012 :  00:20:59  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
αυτο πως το βλεπετε
http://cgi.ebay.fr/40-Astrophytum-caput-medusae-not-Ariocarpus-caudex-/330668566994?pt=DE_Haus_Garten_Garten_Blumen_Pflanzen&hash=item4cfd61e9d2
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2012 :  13:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
1Ε????????????

mavirenes
Κορυφή σελίδας

navigator
Starting Member

9 Μηνύματα

Εστάλη - 10 Jan 2012 :  13:47:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην navigator  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

1Ε????????????

mavirenes

place a bid (ξεκινάει η δημοπρασία από 1 Εyro)
Κορυφή σελίδας

george_tso
New Member

Greece
84 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jan 2012 :  18:04:28  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην george_tso  Απάντηση με παραπομπή
Έχω αγοράσει αρκετά από τον συγκεκριμένο Ούγγρο. Έχει πολύ καλά φυτά, γι αυτό τα χτυπάνε πολλοί συλλέκτες ανά τον κόσμο και έτσι πωλούνται ακριβά τα φυτά του. Το συγκεκριμένο μέχρι 20€ + μεταφορικά αξίζει να τα δώσει κανείς. Άσε που θα πάει παραπάνω..Αλλά νομίζω ότι δεν είναι κατάλληλος καιρός για αγορές, με αυτό το κρύο υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να χαλάσουν τα φυτά στη διαδρομή..
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Jan 2012 :  19:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

βρηκα πολυ ενδιαφερον το http://www.kaktusy.cz/eshop/index.php για σπορους γιατι αναγραφουν παντου την περιοχη προελευσης.
επισης τα φακελακια ειναι με 10 σπορους το καθενα και σε καλη τιμη με αποτελεσμα να μπορεις να παραγγειλεις πολλα διαφορετικα field numbers απο το ιδιο ειδος
εχει και μερικα πολυ ενδιαφεροντα (για εμενα τον φεροκτομανιακο) οπως
Ferocactus X grandiflorus* Punta Abreojos, BCS, Mex. 10s/23Kc
Ferocactus wislizenii new mEXICAN FORM/white spines,new mexican area/KMR591 Villa Ahumada/before/km 12,Chihuahua 10s/5Kc
Ferocactus SPECIES NOVA/NEWS , BEST NICE gold yellow till red strong central hooked spines alike F. chrysacanthus and also F. cylindraceus , growing in rockies/VZD 825 Rancho San Emeterio,Sonora 10s/40Kc
και πολλα αλλα

Αριστοτέλη πέρυσι αγόρασα από αυτόν και είμαι πολύ ευχαριστημένη, τον προτείνω ασυζητητί σε όλους. Μεγάλη ποικιλία, πολλές πληροφορίες για τους σπόρους και πολύ φθηνός.

Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι άργησα να τα παραλάβω!
Α ξέχασα να πω ότι μου ζήτησε να παραλάβω το δέμα και μετά να τον πληρώσω!!!!!

Επίσης οι σπόροι του φύτρωσαν (ΟΛΟΙ) μην κυττάς που τηρώ σιγή ιχθύος για την τύχη των σποροφύτων,
κάνω τουμπεκί ψιλοκομμένο να το πω στην αργκό ο νοών νοείτω....

για τη βλαστητικότητά τους μπορούν να μας πουν και οι δύο Χρήστοι επίσης...

αλήθεια πως τα πάτε εκεί πάνω με το??

mavirenes
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 24 Jan 2012 :  15:07:47  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
βρηκα σημετα στο ebay μια καλη προσφορα και πηρα 5 πακετακια σπορων
http://viewitem.eim.ebay.gr/20--Astrophyum--asterias--variagata-seeds/320832170578/item
Κορυφή σελίδας

ariskal

Greece
1893 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Jan 2012 :  21:39:08  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην ariskal  Απάντηση με παραπομπή
σημερα μου ηρθαν μετα απο ενα μηνα σε πολυ καλη συσκευασια 3 φακελακια απο Astrophytum-japanese-hybrid-Seedmix-20-seeds-Ariocarpus-Aztekium-Turbinicarpus-
σε ενα μηνα αρχιζουμε σπορες
Κορυφή σελίδας

Billy

Greece
316 Μηνύματα

Εστάλη - 26 Jan 2012 :  22:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Billy Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Billy  Απάντηση με παραπομπή
Άντε με το καλό.
Κορυφή σελίδας

roukos_x

Greece
108 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Jan 2012 :  12:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους roukos_x Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην roukos_x  Απάντηση με παραπομπή
Αυτα μονο σε μενα γινονται!! Αφου ζηλεψα απο τον ariskal... Ειπα να παρω κ εγω μερικα απο τα αστροφυτα που διαλεξε!! Βεβαια βρηκα κ αλλα ωραια κακτακια σε σπορια κ τσιμπισα μια 50αδα! Πριν λιγο μου εστειλε ο πωλητης κ μου ειπε πως μπερδεψε την παραγγελια κ εβαλε μεσα οτι να'ναι! Χαχαχαχα!! Κ προτιμησε να την φτιαξει απο την αρχη, παρα να μου την στειλει λαθος!! Λοιπον.. Ενω η παραγγελια ειχε ως εξις:
20 astrophytum kikko nudum
20 astrophytum asterias variegata
10 astrphytum tricostata nudum
Διαβαστε ΑΚΡΙΒΩΣ το μηνυμα που εστειλε κ θα καταλαβετε!!!

I managed to mix up ast. variagata and i think myrio quad20 of each instead of 40 variagata. So i think in all you are getting, something like.
60 var, 20 quad, 10 tri, 20 kikko, 15-20 onzuka quad "V", and about 40 strombocactus disciformis.
, all seperate but a bit of amixed lot.
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.25 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000