ΚΑΚΤΟΣ - Forum - συλλογή mavirenes ή πού να πω τον πόνο μου...
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Θέματα μελών
 συλλογή mavirenes ή πού να πω τον πόνο μου...
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 12

Arsenios
Junior Member MEMBER CLUB

Cyprus
212 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2013 :  20:25:18  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Arsenios  Απάντηση με παραπομπή
Απο δικες μου περσινες εμπειριες(γιατι φετι δεν εβρεξε), επειδη όλοι οι κακτοι μου βρισκονται στη αυλη και τα σκεπαζω με ναυλον,μερικες φορες οταν ο αερας το μετακινουσε, βρεχονταν ολοι οι κακτοι μου αλλα δεν παθαιναν τιποτα λογω των σχετικα ψηλων θερμοκρασιων!!!- και αυτο μπορει να συνεβαινε 2-3 φορες τον μηνα)

So ας μην ειμαστε τοσο υπερ προστατευτικοι , και λιγο νερακι του θεου δεν βλαπτει!
Κορυφή σελίδας

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2013 :  22:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Kostas

to πιο πιθανο ειναι να μην παθουν τιποτα....τα δικα μου χρονια τωρα τρωνε χειμωνιατικες βροχες αναλιγα με το απο που φυσαει....χανω κανενα φυτο που και που....αλλα μερικες φορες χανω και φυτα που εμειναν στεγνα...

και εκτος θεματος

αφου θες να μετρησουμε τη γκαντεμια μας.....τα χριστουγγενα...1.30 μετα τα μεσανυχτα ....καθομουν ..(που αλλου??) στον υπολογιστη....ακουσα ενα "ξερο" κρακ πισω απο την πλατη μου.....κοιταξα δεν ειδα τιποτα..υπολογισα οτι ακουστηκε απο καμια σωληνα της κουζινας η καποιο πορτακι της ντουλαπας ....μετα απο λιγο επεσα για υπνο......στις 4..με ξυπνησε ο.......παφλασμος -απο καθαρο τρεχουμενο νερακι...- που εκανε το φιλτρο του ενυδρειου.....πεταχτηκα και ειδα μια πανεμορφη ρωγμη.....και 30-40 λιτρα νερο στο πατωμα........ειχε σπασει η προσοψη του ενυδρειου..............ακομα τρεχω...!!!!!!!!!!!!!!

υγ αλλα αφου δεν επεσαν και τα 100 λιτρα στο πατωμα....ειμαι τυχερος....

καλησπέρα!
χρόνια πολλά!
Κώστα πολύ λυπάμαι.
Πάλι καλά που δεν έσπασε εντελώς να κλαις και τα ψαράκια.
Δεν πιστεύω να έχασες κανένα.
Το είχες καιρό το ενυδρείο?
Πόσο πάχος είχε το τζάμι?
Ελπίζω να μην έπαθες μεγάλες ζημιές.
Έχω πάθει μια φορά τα ίδια όταν έμενα Πατήσια.
Είχανε σπάσει οι σωλήνες του νερού από το μπάνιο και το καταλάβαμε όταν το νερό έφτασε στο σαλόνι αφού είχε περάσει μέσα από την κρεββατοκάμαρα.
Το υπόλοιπο σούρωσε από το ταβάνι στο διαμέρισμα του αποκάτω.
Σε νοιώθω.
Ελπίζω να φτιάξεις άλλο ενυδρείο καλύτερο.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2013 :  22:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Αχ!Βρε Ειρηνούλα μου τι έπαθες?
Τώρα λες να σαπίσουν?'ή είναι λίγο πιο μεγάλα και δεν έχουν τόσο ανάγκη?
Δεν τα είχες στερεώσει τα νάυλον?Εγω μερικά φαντάσου τα έχω καρφωμένα.
Λυπάμαι ρε κοριτσάρα,ειλικρινά.

Κική'

Κική χρόνια πολλά
ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.
όχι δεν έχω καρφωμένα τα νάυλον, τα έχω στερεωμένα με...μανταλάκια.
Αυτό επειδή θέλω όταν δεν βρέχει να παίρνουν αέρα τα φυτά, να ευχαριστιούνται τον ήλιο, το βοριαδάκι, την παγωνιά.
Επίσης δεν μου αρέσει με τις χειμωνιάτικες λιακάδες να "ιδρώνουν" μέσα στο νάυλον.
Φοβάμαι μήπως πάθουν κανένα τετράνυχο και τρέχω, αν και δεν ξέρω πότε είναι η εποχή που αυτός αναπτύσσεται.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2013 :  22:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από Cactiholic

Ειρήνη, χρόνια πολλά!

Το ίδιο συνέβη με αρκετούς από τους δικούς μου κάκτους. Η βροχή έπεφτε κάποια στιγμή με τέτοιο τρόπο, ώστε το μπαλκόνι δεν παρείχε καμμιά προστασία.
Μην ανησυχείς. Τίποτα κακό δε θα συμβεί στους κάκτους σου. Με μιά φορά στο τόσο? Σιγά...
Οι θερμοκρασίες είναι υψηλές, παγετός δεν προβλέπεται, μερικοί κάκτοι(ιδιαίτερα της νότιας Αμερικής) και παχύφυτα, ίσως και να απόλαυσαν το καθαρό νερό της βροχής(το μόνο με το κατάλληλο ph γι' αυτά, μην το ξεχνάμε)!

Μην ανησυχείς!

Χρόνια πολλά Χρήστο μου.
Πολύχρονος και ότι ποθείς.
Ευχαριστώ που με καθησυχάσατε.
Τώρα τα έχω σκεπασμένα.
ανυπομονώ να σταματήσει να βρέχει για να τα ξεσκεπάσω.
Τελικά τα πίσω πίσω που είναι οι μεγαλύτερες γλάστρες δεν βράχηκαν τόσο πολύ όσο τα μπροστά τα μικρότερα.
Βραχήκανε και τα λιθωπάκια.
Θα δείξει.

Όπως και να έχει
και πάλι σας ευχαριστώ όλους.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Dec 2013 :  23:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
ουτε τα λιθοπακια εχουν προβλημα....τα δικα μου εφαγαν την προηγουμενη βροχη ΟΛΗ κατακεφαλα.... και τωρα ειναι ...τουμπανο..χαχαχαχα!!!
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Dec 2013 :  00:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

ουτε τα λιθοπακια εχουν προβλημα....τα δικα μου εφαγαν την προηγουμενη βροχη ΟΛΗ κατακεφαλα.... και τωρα ειναι ...τουμπανο..χαχαχαχα!!!

Κώστα!
Ξέρεις κάτι?
Πριν δυο βδομάδες και παρά τις γενικές σου συμβουλές για εποχή μεταφύτευσης λιθώπων κτλ, πριν δυο βδομάδες τουμπαρισα δυο τρεις τουμπανιασμένους ή μάλλον όχι πολύ τουμπανιασμένους αλλά σε καλή κατάσταση.
Βρε! Δεν έχουν ρίζα. Πως ζούνε. από το καλοκαίρι που έκανα αυτή την περιβόητη μεταφύτευσή τους , που τα έκανα όλα σωστά και έχασα 16!!!
ε δεν έχουν βγάλει ρίζα.

πως γίνεται αυτό?
Εννοείται ότι φέτος άνθισαν μόνο δύο.
Οι άλλοι απλα΄αντέχουν ακόμη καρτερικά...τις περιποιήσεις μου.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Arsenios

Cyprus
212 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Dec 2013 :  00:29:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Arsenios  Απάντηση με παραπομπή
Χειμωνας ειναι... πιστευω οτι απο ανοιξη οταν θα αρχισουν να αναπτυσσονται θα βγουν νεες ριζες...(τωρα τα περισσοτερα φυτα ειναι στασιμα)

Edited by - Arsenios on 28 Dec 2013 00:30:00
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 28 Dec 2013 :  11:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
περιεργο.!! γθιατι συνηθως δεν αργουν...ελπιζω με το που θα ζεστανει λιγο ο καιρος και θα μεγαλωσει η ημερα...θα βγαλουν ....
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  09:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα παιδιά!!
Τι ωραία λιακάδα!
Ξεσκέπασα τα κακτιά μου να την ευχαριστηθούν.
Τίποτα δεν θα πάθουν τα ομορφούλικά μου.
Ίσα ίσα το πρωί που τα εξέταζα, κάποια από αυτά είναι έντονα αφυδατωμένα.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  09:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα Ειρήνη!
Μια χαρά θα είναι νομίζω κι εγώ τα φυτά σου! Η πρόγνωση καιρού είναι καλή σχετικά.
Τα νάυλον, όταν βάζω κομμάτια και δεν είναι κάπου στερεωμένα, τα "πιάνω" με μανταλάκια εδώ κι εκεί σχηματίζοντας "γωνίες". Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ. Βέβαια, σε πολύ δυνατό αέρα είναι λίγο δύσκολο αλλά μπορείς πάλι να το στερεώσεις με κάτι άλλο όπως π.χ. σπάγγο (να τυλίξεις τα σκεπασμένα φυτά με το σπάγγο) ή να βάλεις στις άκρες του νάυλον κάποιες βαριές γλάστρες.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  09:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα Φωτεινή!

Δεν κατάλαβα...

Αλλά δεν πειράζει.

θέλω να πάω εκδρομή!!!!!!!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  11:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
quote:

εδω "καιγομαστε"...με βρεγμενους κακτους σκισμενα ναυλον ....σπασμενα ενυδρεια...κλπες καταστροφες.... και η Ειρηνη θελει εκδρομη.....
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 29 Dec 2013 :  11:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:

quote:

εδω "καιγομαστε"...με βρεγμενους κακτους σκισμενα ναυλον ....σπασμενα ενυδρεια...κλπες καταστροφες.... και η Ειρηνη θελει εκδρομη.....

Καλημέρα Κώστα!!!

Μωρέ άμα μπορούσα ξέρεις που θα πήγαινα?
Θα πήγαινα Καπανδρίτι να δω το καινούριο θερμοκήπιο του Ανδρέα
και μετά για φαγητό στο "Τζάκι"!

Βρε έχει έναν ήλιο.
Γκρινιάζω όλη μέρα ( και μάλλον όλη μου τη ζωή ) αλλά δεν με αφήνει αυτός ο ήλιος σήμερα ήσυχη.
Έφτιαξα και το σελινάτο μου και από φαί είμαστε κομπλέ.
Έφυγα!

(ΥΓ. αν θες βοήθεια με το ενυδρείο έχουμε τζαμά)

Δεν μου απάντησες για τα ψαράκια.
Είναι όλα καλά?

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Jan 2014 :  15:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
H matucana madisoniorum μου σάπια!
Άσχημα αρχίσαμε.
Ρίζα ολόστεγνη και πεντακάθαρη.
Χώμα ολόστεγνο επίσης.
Γιατί??????????

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jan 2014 :  09:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

Γίνεται να σαπίσει ένα φυτό που κρατείται εντελώς στεγνό και δεν έχει ίχνος βαμβακάδας στις ρίζες????

mavirenes
Κορυφή σελίδας

cactus30
Junior Member

Greece
215 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jan 2014 :  12:42:20  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην cactus30  Απάντηση με παραπομπή
Πω Πω... κρίμα !!! Μήπως ήθελε μια φορά το μήνα λιγάκι επιφανειακό πότισμα? ίσα ίσα να μήν είναι ξερό το χώμα? Εγώ πήγα και πήρα υγρόμετρο(5ευρω),και τα παρακολουθώ,γιατί έχω και μια μανία με τα νερά...ποτέ δεν τα έχω αφήσει μεγάλο διάστημα (πάνω από μήνα)στεγνά, ακόμα και το χειμώνα μια φορά το μήνα κάνω ένα ποτισματάκι πάνω πάνω στα γλαστράκια μου,αλλά προσέχω να μην βρέχονται από τη βροχή.
Επίσης ένας φίλος μου που τα τάραξε με τα φάρμακα ,αν και δεν τα ποτίζει χειμώνα,έχασε πολλά φυτάκια, του σάπισαν έτσι .
Τι να πώ!!! Δεν ξέρω και πολλά!!!! Και μου αρέσουν οι matucana πολύ,να είσαι γερή να πάρεις άλλο Ειρήνη!!!!
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jan 2014 :  14:13:06  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπέρα Ειρηνούλα.Αυτό πάλι δεν ξέρω τι να πώ βρε παιδί μου.Όταν συμβαίνουν αυτά αναρωτιέμαι.Πως γίνεται??Είναι αξιοπερίεργο πάντως.Τι να πω???Μήπως είχε κάτι απο πριν και δεν το είχες πάρει χαμπάρι?όπως και πολλοί απο μας,πιστεύω.
Που να ξέρει ο καθένας τι γίνεται μέσα τους????
Αν δεν βγάλει προς τα έξω την "αρρώστια"του δεν θα το καταλαβαίνουμε ποτέ.

Κική'
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 04 Jan 2014 :  22:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ κρίμα Ειρήνη
Δυστυχώς συμβαίνουν ατυχήματα.... Είναι πιθανόν να είχε προσβληθεί από μύκητα απ' το καλοκαίρι όταν το φυτό ποτιζόταν. Αυτά που βλέπουμε τώρα πολλές φορές οφείλονται σε κάτι που ξεκίνησε αρκετό καιρό πριν και μετά μπορεί να συμβεί κάτι (που σε άλλες συνθήκες μπορεί να μην ήταν σημαντικό π.χ. κρύο, ξηρασία, πολύ νερό) που θα δώσει τη "χαριστική βολή".
Έχω χάσει έτσι (και με αυτό και με άλλους τρόπους) πολλά φυτά στα αρκετά χρόνια που ασχολούμαι με κάκτους. Αυτό που έμαθα είναι ότι δεν μπορούμε να ελέγξουμε τα πάντα και να τα κάνουμε όλα τέλεια (ή ότι κάποια φυτά μπορεί να τα χάσουμε παρόλο που τα κάνουμε όλα "τέλεια"). Επίσης,έμαθα να μη "σνομπάρω" φυτά που ήδη έχω.... Παλαιότερα δεν έπαιρνα το ίδιο φυτό 2 φορές, τώρα δε θα είχα πρόβλημα να έχω απ' όλα...πολλαπλά ακριβώς γιατί πάντα μπορεί κάτι να πάει στραβά...
Κορυφή σελίδας

Nuxtofulakas

Greece
343 Μηνύματα

Εστάλη - 05 Jan 2014 :  03:29:13  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Nuxtofulakas  Απάντηση με παραπομπή
Κρίμα για την matucana - μήπως την πείραξε το κρύο - καθότι Νοτιοαμερικάνικης προέλευσης ενδεχομένως να μην άντεξε κάτι μονοψήφια που χτύπησε η Αττική τον Δεκέμβριο. Αυτό το είδος πάντως έχει τα θεματάκια του...αν γλυτώσει τον χειμώνα την άνοιξη γίνεται ο καλύτερος πελάτης για τoν τετράνυχο. Εγώ τις δικές μου (2) τις χάρισα προ αρκετών μηνών οπότε ησύχασα . Δεν έχουν και αγκάθι της προκοπής οπότε κόπηκαν μόλις άρχισα να ψάχνω χώρο στο μπαλκόνι για νέες αφίξεις
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 16 Jan 2014 :  14:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Μετά από επικοινωνία με τον Ανδρέα ψέκασα πριν λίγο όλα τα φυτά μου με μυκητοκτόνο.
Βέβαια ο Ανδρέας μου είπε νεοτοψίν αλλά επειδή δεν είχα χρησιμοποίησα Systhane.
Ελπίζω να κάνει.
Επίσης ρώτησα τον γεωπόνο της περιοχής μου και ως υποκατάστατο του ακριβού Dursban μου αντιπροτείνει το Echo επιβεβαιώνοντάς μου ότι περίέχει επίσης τη δραστική ουσία chrorpyrifos.
Ίσως θα πρέπει να συνεχίσω τη συζήτηση στα εντομοκτόνα.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 25 Jan 2014 :  08:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Καλημέρα!

Βεβαίως φάγανε τη βροχούλα τους εχθές.
Όλα. Και τα μέσα μέσα και τα έξω έξω.

Στις προηγούμενες απώλεις μετράνε μια εχίνοψις και μια ματουκάνα, τώρα ...πάμε γι άλλα.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Jan 2014 :  08:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Σας έχω τρελλάνει ε?
από ότι φαίνεται κάθε φορά που δεν προλαβαίνω να βάλω τα νάυλον ή μου τα πάρει ο αέρας πιστιλιούνται ελαφρώς τα φυτά, αλλά τελικά είναι πολύ επιφανειακό και ποτέ δεν βρέχονται μέχρι ρίζα.
Νομίζω πάντως ότι η εχίνοψις και η ματουκάνα φύγανε για άλλους λόγους εξάλλου μετά τον προχτεσινό πανικό θυμήθηκα ότι και οι δύο ήταν πάνστεγνες όταν τις ξέχωσα.

Εχθές έκανε κρύο, δεν έβρεχε, σκέπασα και τώρα το πρωί ξεσκέπασα.

Καλά τα βλέπω τα πράγματα.

Θα με φάει το άγχος.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Feb 2014 :  22:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ψεκάσω με νερό τους κάκτους μου, να το κάνω?????????????????????

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Feb 2014 :  22:35:05  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Εγω να δεις Ειρήνη που με τρώγανε τα χέρια μου σήμερα,και λέω μετά,άστο καλύτερα μην έχουμε δράματα.Δεν ξέρω αν είμαι η κατάλληλη για να σε συμβουλέψω,απλά είπα τη γνώμη μου,τι έκανα εγω.
Μην ξεχνάς το ρητό:Μάρτης γδάρτης και κακός παλουκοκάφτης.

Κική
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3024 Μηνύματα

Εστάλη - 13 Feb 2014 :  23:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
Ναι βρε Κική μου κι εγώ αυτό σκέφτομαι.
Επειδή αναμένονται κρύα.
Μην τα ξυπνήσω πριν την ώρα τους.
Αλλά μη μου πεθάνουν από αφυδάτωση φοβάμαι...

mavirenes
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 12  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.31 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000