ΚΑΚΤΟΣ - Forum - συλλογή mavirenes ή πού να πω τον πόνο μου...
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
Όνομα Μέλους:
Κωδικός:
Αποθήκευση κωδικού
Ξεχάσατε τον κωδικό σας?

Όλα τα Forum
 Γενικά
 Τα φυτά μας - Θέματα μελών
 συλλογή mavirenes ή πού να πω τον πόνο μου...
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Προηγούμενη | Επόμενη
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Σελίδα: από 12

mavirenes
Premium Member MEMBER CLUB

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jun 2013 :  19:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
μόλις ανακάλυψα πράσινη καμπιούλα από αυτές που μου είχανε φάει τις σταπέλιες πέρυσι

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 19 Jun 2013 :  19:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/534591_3879632796833_291141440_n.jpg[/

μόλις την ανακάλυψα σε ένα μόσχευμα cotelydon εκ Νοτίου Αφρικής

σε αυτά που έχω στη τζαμαρία

και καλά τα ριζωμένα, σταπέλιες χαβόρθιες και γαστέριες
θα τα ποτίσω με echo

τα αρίζωτα? τις κρασσούλες? που είναι με αφυδατωμένη ως ελάχιστη ρίζα?
τα φύλλα των ανδρόμισχων που έχω σε στεγνό χώμα για ρίζωμα επίσης???

αν τα ποτίσω τα τελευταία καθώς και τις κρασσούλες πάνε τα σάπισα

τι να κάνω?????

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jun 2013 :  07:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλημέρα! είμαι έξω φρενών!
και αναρωτιέμαι κατά πόσο πρέπει πάντα να επιδιώκουμε το τέλειο στην καλλιέργεια των φυτών μας

ακολούθησα κατά γράμμα όλες τις συμβουλές τις σχετικές με τους λίθωπες
για καλύτερα, επειδή έχαναν τις ρίζες, ζάρωναν, δεν άνθιζαν αλλά ζούσαν

από τη στιγμή που άρχισαν οι επεμβάσεις χάνω τον ένα μετά τον άλλον

και χτυπάω το κεφάλι μου

και το λιθωπόχωμά τους έχουν και το πότισμα που πρέπει και το χαλικάκι που πρέπει κτλ και έξω είναι και στο σημείο που πρέπει αναφορικά με τον ήλιο
έχουν αποδεκατιστεί

και να σκεφτεί κανείς ότι όλα αυτά έγιναν για καλύτερα, για να αποφευχθεί η πιθανότητα να χάσω φυτά

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jun 2013 :  07:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

μόλις την ανακάλυψα σε ένα μόσχευμα cotelydon εκ Νοτίου Αφρικής

σε αυτά που έχω στη τζαμαρία

και καλά τα ριζωμένα, σταπέλιες χαβόρθιες και γαστέριες
θα τα ποτίσω με echo

τα αρίζωτα? τις κρασσούλες? που είναι με αφυδατωμένη ως ελάχιστη ρίζα?
τα φύλλα των ανδρόμισχων που έχω σε στεγνό χώμα για ρίζωμα επίσης???

αν τα ποτίσω τα τελευταία καθώς και τις κρασσούλες πάνε τα σάπισα

τι να κάνω?????

mavirenes

για τα σχετικά κανείς δεν απαντάει, καλώς θα αφήσω το ένστικτο να με οδηγήσει, φαίνεται κάποιες φορές είναι δύσκολο να εφαρμοστεί η πείρα των άλλων, ίσως υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που διαφοροποιούν τις συνθήκες και τελικά γίνονται όλα λάθος, στους λίθωπές μου αναφέρομαι, έχω θυμώσει τόσο που μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα

α ναι

τους πότισα 19/6
μια μέρα νωρίτερα, μαζί με όλα τα υπόλοιπα φυτά

πίκρα!

mavirenes

Edited by - mavirenes on 22 Jun 2013 07:48:44
Κορυφή σελίδας

Kostas

1791 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jun 2013 :  08:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Kostas Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Kostas  Απάντηση με παραπομπή
αντε...παμε παλι μια φορα απο την αρχη.........(ημουν νιος και .. )

περα απο καθε "συμβουλη" και "οδηγια" - που ειναι παντα "σχετικη και "γενικη" .....γιατι αλλαζουν πολλα πραγματααπο περιοχη σε περιοχη απο χωμα σε χωμακλπ κλπ κλπ...υπαρχει και κατι που ο καθε ενας απο εμας πρεπει να το βρει μονος του...και αυτο ειναι η "αισθηση" (φιλινγκ που λενε και στο χωριο μου..) για το πως πρεπει να συμπεριφερθει σε καθε φυτο αυτο το αποκτα κανεις με την παρατηρηση και τον πειραματισμο...αυτο με τον καιρο μετατρεπεται σε ενα αλλο πραγμα που καποιοι το λενε εμπειρια..και αυτο στο λεω γιατι.....ακομα και αν παρεις χωμα και φυτο και γλαστρα απο τον καλυτερο καλλιεργητη λιθωπων του κοσμου..ακομα και αν καταφερεις να εχεις της ιδιες συνθηκες...ακομα και αν ποτιζεις οταν ποτιζει και αυτος..παλι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα τα δικα του φυτα να ειναι καλα...και τα δικα σου ..
πιστευω..οτι ενα απο τα λαθη που κανεις ειναι και ΑΥΤΟ εδω το ημερολογιο...που πιθανων αν οχι τωρα.. αργοτερα να σε βαλει στο "τριπακι" της "κλισε" καλλιεργειας (τι γραφω πρωι-πρωι ο ανθρωπας)που ειναι και αυτο σοβαρο λαθος γιατι σου στερει την φαντασια-αισθηση αρα και την εμπειρια..
απο οσα εχεις μαθει μεχρι τωρα..κρατα τους βασικους κανονες και προσπαθησε με την λογικη..και οχι με το συναισθημα να ερθεις κοντα με τα φυτα σου..οταν το καταφερεις αυτο θα δεις οτι μπορεις να "δεις" τη ριζα ενος φυτου χωρις να το βγαλεις απο τη γλαστρα...θα "βλεπεις" ποτε θελει ποτισμα χωρις να το δεις να "σουφρωνει" η ποτε δεν θελει πριν το σαπισεις......
αυτα τα ολιγα για την ωρα......

Υγ..σημερα... τι βαζουμε "μεσα"....και τι βγαζουμε εξω???
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jun 2013 :  12:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
όταν είδα ότι έχεις απαντήσει εσύ είπα ωχ!
δεν μου φτάνει ο πόνος μου θα με αρχίσει στο βρίσιμο και ο Κώστας τώρα να δέσει το γλυκό, αλλά ευτυχώς...έπεσα στα μαλακά

Κώσταααααα!!!!!! θα σκάσω! είμαι από το πρωί μην του μιλάτε του παιδιού

πάνε τα λιθωπάκια μου

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 22 Jun 2013 :  12:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
αφού να σκεφτείς όταν έγινε η έκθεση ήμουν έτοιμη να τα αμπαλάρω όλα μα όλα τα λιθώπια να σας τα φέρω, να τα ριζώσετε, να τα αναστήσετε και να μου τα δώσετε μεγαλωμένα, πως πάνε οι πλούσιοι τα τέκνα τους εσωτερικά σε κολλέγια έτσι, δεν τό κανα ο βλάκας!!!

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 27 Jun 2013 :  18:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
26/6 πότισα κάκτους και παχύφυτα

σάπισε η aylostera muscula γιαυτό ήταν τόσο μακρόστενη
ήταν πανέμορφη, κρίμα

27/6 πότισα χαβόρθιες και γαστέριες

28/6 πότισα σταπέλιες

τα μοσχεύματα κρασσούλας δεν δείχνουν σημεία ζωής
που και που τα ψεκάζω για να μην αφυδατωθούν εντελώς
αλλά χάνω κάθε τόσο κι από ένα
ούτε λόγος για πότισμα των αρίζωτων
ήδη μια κρασσούλα έξω μου παρουσίασε το περυσινό πρόβλημα της σήψης

Έχασα τις δύο στρογγυλές μου ευφόρβιες
Αυτό το καλοκαιρινό πότισμα!
Θάνατος.
Είναι η κύρια αιτία που χάνω φυτά κάθε χρόνο.
Μια μικρή απροσεξία και πάπαλα
ακόμη κλαίω τους λίθωπες και θα τους κλαίω για πολύ ακόμη

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 02 Jul 2013 :  19:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
πολύ γρήγορα στεγνώνουν όλα πια
θα κρατηθώ λίγο όμως

τους κάκτους και τα παχύφυτα νομίζω τους ξαναπότισα το σάββατο στις 29, δεν το έγραψα και δεν θυμάμαι
ου γεράματα!
δεν θα ποτίσω σήμερα

άντε ίσως τα επίφυλλα και τις ορχιδέες

πάω

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jul 2013 :  07:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
πότισα εχθές 17/7 τις σταπέλιες καθώς και όλους τους κάκτους και τα παχύφυτα που έχω έξω τα οποία είχα ξαναποτίσει στις 14/7 πολύ σύντομα ίσως αλλά ήταν ξερά
έχω κι άλλα για πότισμα

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 18 Jul 2013 :  07:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
με τους λίθωπες πανωλεθρία, μετά τις απανωτές επεμβάσεις φύτεμα, ξεφύτεμα, αλλαγή χώματος χαλικιού έχω χάσει αισίως δέκα ίσως και περισσότερους
Κώστα!! στείλε μου σπόρους να τους αντικαταστήσω, νομίζω ότι Αύγουστο πρέπει αν τους σπείρω ε?

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Aug 2013 :  12:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
δώδεκα έχασα και όσα ήταν αρίζωτα μάλλον ριζώσανε γιατί φαίνονται καλά
η χειρότερή μου με τους λίθωπες φέτος που τα έκανα όλα σωστά

ευτυχώς που δεν έχω άλλες μαζικές απώλειες

ε που και που χάνεται κανένα φυτάκι αλλά σε γενικές γραμμές καλά
είμαι πολύ ευχαριστημένη φέτος γιατί

έφτιαξα μια ωραία συλλογή με rebutia-sulcorebutia

και άλλη μια με lobivia

με μοσχεύματα από φίλους, είναι πολύ μικρά τα φυτάκια αλλά πάνε καλά ελπίζω να συνεχίσουν έτσι

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 11 Aug 2013 :  12:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

πότισα εχθές 17/7 τις σταπέλιες καθώς και όλους τους κάκτους και τα παχύφυτα που έχω έξω τα οποία είχα ξαναποτίσει στις 14/7 πολύ σύντομα ίσως αλλά ήταν ξερά
έχω κι άλλα για πότισμα

mavirenes

εννοείται ότι έχασα την μπάλα με το πότισμα

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Oct 2013 :  19:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
έπαθα ζημιά!

πολύ μεγάλη

είχα κόσμο σήμερα και ένα πιτσιρίκι μου έριξε κάτω μια ραφιέρα με παχύφυτα

το γαμώτο είναι ότι τούμπαρε μέσα σε μια ζαρντινιέρα τίγκα στο μπουζάκι και δεν φαίνεται τίποτα
μάζεψα όσα μπορούσα αλλά τα μικρά γλαστράκια καμιά πενηνταριά με μοσχεύματα ανδρόμισχων και κρασσούλας χάθηκαν όλα

είμαι πολύ λυπημένη

mavirenes
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Oct 2013 :  20:07:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Λυπαμαι παρα πολυ γι'αυτο που σου συνεβη ,φανταζομαι ηθελες να ''σκοτωσεις'' το μικρο.Τι να σου πω...θα εισαι απαρηγορητη τωρα...

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Theodoros
Junior Member

Greece
213 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Oct 2013 :  20:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της Theodoros  Κλικ για εμφάνιση της διεύθυνσης MSN Messenger του μέλους Theodoros Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Theodoros  Απάντηση με παραπομπή
Πολύ κρίμα Ειρήνη, στην θέση σου δεν ξέρω τι θα έκανα το πιτσιρίκι.
Τες πα. Πως θα γείνει τώρα να ξανα βρούμε ότι έχασες? μήπως να έγραφες ονομασίες απο τα φυτάκια και ότι μπορει και έχει ο καθένας να σου στείλουμε? Πιστευω να συμφωνούνε οι περισσοτεροι στο forum.

TzO
Κορυφή σελίδας

Κικη
Advanced Member

Greece
1234 Μηνύματα

Εστάλη - 06 Oct 2013 :  21:56:58  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Κικη  Απάντηση με παραπομπή
Καλησπερα Θοδωρη,συμφωνω αλλα δεν το προτεινα γιατι δεν εχω ανδρόμισχο και κρασσούλα,γι'αυτο δεν της ειπα.Κρασσουλα εχω αυτη που μου χαλασε μια κ μοναδικη που προσπαθει να αναγεννηθει απ'τη "σταχτη"της. Λυπαμαι ομως ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

Κικη'
Κορυφή σελίδας

Basil
Junior Member

148 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  00:03:15  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Basil  Απάντηση με παραπομπή
Δυστυχώς είναι πολύ στενάχωρο όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Εγώ αντιδρώ πολύ άσχημα σε αντίστοιχες περιπτώσεις, δηλαδή δεν θέλω να βλέπω τη ζημία. Απομακρύνομαι, δεν κοιτάω, δεν ασχολιέμαι, τα παρατάω. Λάθος μου και πρέπει να το παλέψω.
Με υπομονή και χωρίς αρνητικές σκέψεις πρέπει να ασχοληθείς με την ανασυγκρότηση.
Η ζωή μπορεί να φέρει χειρότερες καταστάσεις κι έτσι τέτοια περιστατικά ας τα αντιμετωπίζουμε με ψυχραιμία.

Θέλω να πιστεύω οτι το πιτσιρίκι δεν το ήθελε, απλά από περιέργεια και ενθουσιασμό συνέβη το ατύχημα.

Με το φως της μέρας και υπομονή θα ξανατακτοποιηθούν τα φυτάκια σου.

Εγώ χάρηκα με την Κική τις προάλες που ενώ της έριξε ο αέρας το σταντ με τα φρεσκοφυτεμένα, κατευθείαν πήγε και το αποκατέστησε. Για μένα ήταν ένα καλό παράδειγμα.
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  03:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
καλησπέρα!

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Καθόλου δεν ήθελα να το σκοτώσω το πιτσιρίκι.
Ευτυχώς που δεν έσπασε το χέρι του.
Λυπήθηκε κι αυτό γιαυτό που έγινε.

Βασίλη έκανα ότι είπες.
Τα παράτησα τουμπαρισμένα για κάποιες ώρες και μετά πήγα να τα μαζέψω.
Φταίω κι εγώ γιατί δεν ήταν ακριβώς ραφιέρα, ήταν μια πατέντα που από ότι φάινεται δεν είχε αντοχή.

Ένα μεγάλο τριγωνικό ράφι στερεωμένο σε ένα τραπέζι.

Ίσως έχω τραβήξει κάποια φωτογραφία.

Τα μεγάλα σπάσανε αλλά θα επιβιώσουν κάποια.
Τις κρασσούλες και τους ανδρόμισχους μου ατ είχε στείλει δώρο ένας μεγάλος Ολλανδός συλλέκτης από τη συλλογή του.
Ήταν μοναδική ευκαιρία.
Δεν βρήκα παρά τέσσερα πέντε, πάνε.

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  04:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
βρήκα μια φωτογραφία αλλά είναι πριν να βάλω σε αυτό το ράφι τους ανδρόμισχους και τις κρασσούλες.
Είναι μεγάλο το ράφι ίσως δεν φαίνεται από τη φωτογραφία

Τα φυτά είναι όλα ξεπατωμένα τώρα και σπασμένα

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  04:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή
όσο κι αν έψαξα δεν τα βρήκα τα μικρά φυτάκια
πέσανε εκεί δίπλα, αριστερά
ακόμη κι αν υπάρχει κάτι μέχρι να ξημερώσει θα τα έχουν τελειώσει ατ σαλιγκάρια

βρήκα και φωτογραφίες κάποιων ελαχίστων από τις κρασσούλες που κλαίω

mavirenes

Edited by - mavirenes on 07 Oct 2013 04:12:39
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  04:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

mavirenes
Κορυφή σελίδας

mavirenes

Greece
3015 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  04:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της mavirenes Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην mavirenes  Απάντηση με παραπομπή

αυτά ήταν τα μοσχεύματα των ανδρόμισχων

mavirenes
Κορυφή σελίδας

kaktos
Forum Admin MEMBER CLUB

4063 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  10:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Μετάβαση στην προσωπική σελίδα του/της kaktos Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην kaktos  Απάντηση με παραπομπή
ΠΑΡΑ πολύ κρίμα Ειρήνη.....
Ελπίζω τώρα που ξημέρωσε να μπορείς να τα βρεις...
τα σαλιγκάρια, αν δεν είναι βρεγμένα τα χώματα μπορεί και να μην έκαναν τίποτα...
Εύχομαι να μας πεις ότι μπόρεσες να τα μαζέψεις
Κορυφή σελίδας

Ευρυδίκη

Greece
1137 Μηνύματα

Εστάλη - 07 Oct 2013 :  21:16:31  Εμφάνιση Προφίλ Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος στον/στην Ευρυδίκη  Απάντηση με παραπομπή
ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ Ειρήνη ....
Θα ξαναγίνουν όμως στον παράδεισο που τα έχεις..
Αν θες το πιστεύεις οτι πρώτη φορά διαβάζω αυτό το θέμα, γιατί με προκαταλαμβάνει αρνητικά ο τίτλος του και δεν έχω όρεξη ..για ζόρια και στενοχώριες... όπως λέει και η παροιμία :

"Έχουμε τις στεναχώριες των άλλων, έχουμε και τις δικές μας."
Κορυφή σελίδας
Σελίδα: από 12  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη | Επόμενη
 Νέο Θέμα  Απάντηση
 Εκτύπωση
Μετάβαση:
ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.22 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000