ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
ΚΑΚΤΟΣ - Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | | Προσωπικά μηνύματα | Αναζήτηση | Συχνές Ερωτήσεις
 Όλα τα Forum
 Γενικά
 ΕΕΚΑΠ
 Φθινοπωρινή έκθεση ΕΕΚΑΠ 2013

Σημείωση: Πρέπει να έχετε κάνει εγγραφή για να γράψετε στο forum.
Για να κάνετε εγγραφή, κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List Insert YouTube

Smilies
8ball [8] Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D]
Black Eye [B)] Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D]
Dead [xx(] Disapprove [V] Evil [}:)] Kisses [:X]
No no [No] Question [?] Red carpet [RC] Rolleyes [rolleye]
Sad2 [sad] Shock [:O] Shy [8)] Sleepy [|)]
Smile [:)] Spring [spring] Super [T)] Tongue [:P]
Very cool [cool] Wink [;)]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON

Α Ν Α Σ Κ Ο Π Η Σ Η    Θ Ε Μ Α Τ Ο Σ
JohnEx Εστάλη - 01 Oct 2013 : 16:46:10
Καλημέρα σας,

Ενημερώνω όλους τους ομόλοξους ότι η Φθινοπωρινή έκθεσή της ΕΕΚΑΠ θα γίνει στίς 3 Νοέμβρη στό άλσος Συγγρού.

Θα γίνει προβολή ταινιών από τις επισκέψεις των μελών μας στό Μεξικό,

Παρακαλούμε προσέλθετε με τα αγαπημένα φυτά σας.

25   Τ Ε Λ Ε Υ Τ Α Ι Ε Σ    Α Π Α Ν Τ Η Σ Ε Ι Σ     (Οι νεότερες πρώτες)
mavirenes Εστάλη - 08 Nov 2013 : 12:40:55
quote:
Είχε αποσταλεί από JohnEx

quote:
Είχε αποσταλεί από mavirenes

Δηλαδή δεν πιάσανε οι δοκιμασμένες συνταγές?

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes

Κατα την ταπεινή μου άποψη ολα τα μυκητοκτόνα του εμπορίου δεν σκοτώνουν τον μύκητα. απλώς τον απενεργοποιούν και κατασττέλλουν την ανάπτυξή του.

Κάτι σαν αντιβιωτικά μου κάνει.

Βάλε σόδα. Είναι φυσικό μηκυτοκτόνο και κάνει το εδαφικό μίγμα αλκαλικό.

Ever tried, ever failed. no matter. Try again, fail again, fail better (S. Beckett)

mavirenes
JohnEx Εστάλη - 08 Nov 2013 : 11:50:09
quote:

mavirenes

Κατα την ταπεινή μου άποψη ολα τα μυκητοκτόνα του εμπορίου δεν σκοτώνουν τον μύκητα. απλώς τον απενεργοποιούν και κατασττέλλουν την ανάπτυξή του.

kaktos Εστάλη - 06 Nov 2013 : 23:13:43
Πολύ όμορφο φυτό Γιάννη, φανταστικό αγκάθι!
mavirenes Εστάλη - 06 Nov 2013 : 13:35:50

mavirenes
JohnEx Εστάλη - 06 Nov 2013 : 11:04:11
quote:

Αχ ναι!
Δεν είναι τέλειος με το μαύρο του αγκάθι?

Νομίζω είναι του Γιάννη και αν θυμάμαι καλά λέγεται
Tephrocactus Aoracanthus Black spine

Θα μας το επιβεβαιώσει ελπίζω.

mavirenes

Σωστά Ειρήνη αυτός είναι... Πολύ ωραία φωτό αλλά το φυτό ήρθε μα κάποιο μύκητα και να δο΄υμε πώς θα τον ξεφορτωθώ !!
mavirenes Εστάλη - 05 Nov 2013 : 08:30:32
Συνειδητοποιώ ότι έχω ξεχάσει να ανεβάσω το φυτό που μου έκλεψε την καρδιά.
Είναι αυτό.

mavirenes
mavirenes Εστάλη - 05 Nov 2013 : 08:26:44
Αχ ναι!
Δεν είναι τέλειος με το μαύρο του αγκάθι?

Νομίζω είναι του Γιάννη και αν θυμάμαι καλά λέγεται
Tephrocactus Aoracanthus Black spine

Θα μας το επιβεβαιώσει ελπίζω.

mavirenes
kaktos Εστάλη - 05 Nov 2013 : 08:15:48
Μπράβο σε όλους που συνέβαλαν στη διοργάνωση αφού απ' τα λεγόμενα και τις φωτογραφίες καταλαβαίνω ότι όσοι πήγαν έμειναν κατευχαριστημένοι!!

Πολύ ωραία και τα φυτά και...φυσικά..μία απορία:
Τι είναι αυτό; (Tephrocactus?? )

Σταύρο, μπράβο για τα φυτά σου (οι Αριόκαρποι οι τεράστιοι ) (και τους άλλους, βέβαια, τους συγχαίρω για τα φυτά τους, απλώς δε γνωρίζω ποιοι είναι)
mavirenes Εστάλη - 05 Nov 2013 : 06:23:17
quote:
Είχε αποσταλεί από @stavros@

Mammillaria Bocasana Fred

Καλημέρα στο φόρουμ!

Απλά κ α τ α π λ η κ τ ι κ έ ς!

mavirenes
Κικη Εστάλη - 04 Nov 2013 : 21:46:11
Την τελευταία φορά είπε να του τα ισιώσουν{φοβερό,μπράβο,χα,χα,χα}σαν γιαγιά είναι.

Κικη'
Basilis bsl Εστάλη - 04 Nov 2013 : 21:31:37
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

και οι τελευταίες τέσσερις

εδω ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ.Μπορεί κανείς να πει οτι η δουλειά αυτων των ανθρώπων δεν είναι ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ?.Προσωπική μου άποψη,πολύ καλή δουλειά ολα περιποιημένα το ταξίδι τους ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ κι ολα αυτά για την αγάπη τους για τους ΚΑΚΤΟΥΣ-ΠΑΧΥΦΥΤΑ για να έχουμε εμείς σήμερα να δούμε αυτόν τον θαυμάσιο κόσμο των φυτών.Τι να πω??????ΜΠΡΑΒΟ!ΜΠΡΑΒΟ!ΜΠΡΑΒΟ!

Υ.Γ:Είχα κι άλλες αλλά δεν τις βάζω γιατί σίγουρα κουραστήκατε λίγο.Αυτές που ανέβασα είναι πιστεύω οτι καλύτερο για να γεμίσει κανείς το μάτι του μ'αυτές τις ομορφιές.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με υποστήκατε.

Κικη'

Το δευτερο απο αυτα πρεπει να πηγαινει και κωμοτηριο!!!
Ειναι ολα υπεροχα κριμα που δεν μπορεσα να ερθω να τα δω κι απο κοντα
@stavros@ Εστάλη - 04 Nov 2013 : 21:13:06
Mammillaria Bocasana Fred

mavirenes Εστάλη - 04 Nov 2013 : 20:42:49
Σταύρο! ανέβασες τις Fred? τις έχεις βάλει νομίζω και στην παρουσίαση των φυτών σου.

Να εδώ φαίνονται λιγουλάκι τα θαύματα που έφερε ο Σταύρος.
Στο βάθος αυτά τα μωβ μπορντώ. Το μετάνοιωσα που το ξέχασα να τις βγάλω. Με συναρπάζουν. Βάλε βρε Σταύρο μια καλή να τις δούνε τα παιδιά.
Κοσμήματα σκέτα.

mavirenes
@stavros@ Εστάλη - 04 Nov 2013 : 17:57:02
Ωραία ήτανε δώσαμε ρέστα πάλι
Κικη Εστάλη - 04 Nov 2013 : 14:58:55
Καλησπέρα Ειρήνη,βρε συ ΘΗΡΙΟ πως τις ανεβάζεις τόσο ωραίες μεγάλες και δεν μεγαλώνει η σελίδα του φόρουμ?Εγω αν τολμήσω να κάνω ΖΟΟΜ{που το'χω κάνει,ευτυχώς το είδα εγκαίρως και το'σβησα}θα με κυνηγάει η Φωτεινή 100 χρόνια.
Εσυ πως το καταφέρνεις?Μπράβο πάντως ωραία παρουσίαση.Όταν βρεις χρόνο απαντησέ μου για τα σποράκια.

Κικη'
mavirenes Εστάλη - 04 Nov 2013 : 13:45:54

mavirenes
mavirenes Εστάλη - 04 Nov 2013 : 13:43:16

mavirenes
mavirenes Εστάλη - 04 Nov 2013 : 13:41:38

mavirenes
mavirenes Εστάλη - 04 Nov 2013 : 13:40:04
Για να ανεβάσω κι εγώ μερικές.!

mavirenes
cactus30 Εστάλη - 03 Nov 2013 : 21:18:18
quote:
Είχε αποσταλεί από Κικη

Εννοείται θα την έχεις.Στο κοπή τη πίτα.Θα αναρτηθεί η πρόσκληση και έτσι θα ξέρεις πότε.Υπομονή μέχρι τότε να σε γνωρίσουμε.

Κικη'

Ευχαριστώ Κική καθώς και όλους αυτού του ΑΞΙΟΛΟΓΛΟΥ φόρουμ!!!!!
Κικη Εστάλη - 03 Nov 2013 : 20:34:50
Εννοείται θα την έχεις.Στο κοπή τη πίτα.Θα αναρτηθεί η πρόσκληση και έτσι θα ξέρεις πότε.Υπομονή μέχρι τότε να σε γνωρίσουμε.

Κικη'
cactus30 Εστάλη - 03 Nov 2013 : 20:18:03
ΕΞΟΧΑ- ΥΠΕΡΟΧΑ !!!! Κρίμα που λόγω εργάσιμης Κυριακής δεν μπόρεσα να έρθω, πραγματικά έχασα!!! όχι μόνο την έκθεση, αλλά και την ευκαιρεία να σας γνωρίσω !!!! Ελπίζω να έχω πάλι την ευκαιρεία!!!!
Και πάλι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!
Κικη Εστάλη - 03 Nov 2013 : 19:16:32
και οι τελευταίες τέσσερις

εδω ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ.Μπορεί κανείς να πει οτι η δουλειά αυτων των ανθρώπων δεν είναι ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ?.Προσωπική μου άποψη,πολύ καλή δουλειά ολα περιποιημένα το ταξίδι τους ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ κι ολα αυτά για την αγάπη τους για τους ΚΑΚΤΟΥΣ-ΠΑΧΥΦΥΤΑ για να έχουμε εμείς σήμερα να δούμε αυτόν τον θαυμάσιο κόσμο των φυτών.Τι να πω??????ΜΠΡΑΒΟ!ΜΠΡΑΒΟ!ΜΠΡΑΒΟ!

Υ.Γ:Είχα κι άλλες αλλά δεν τις βάζω γιατί σίγουρα κουραστήκατε λίγο.Αυτές που ανέβασα είναι πιστεύω οτι καλύτερο για να γεμίσει κανείς το μάτι του μ'αυτές τις ομορφιές.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με υποστήκατε.

Κικη'
Κικη Εστάλη - 03 Nov 2013 : 18:59:44

κοντεύουμε υπομονή

Κικη'
Κικη Εστάλη - 03 Nov 2013 : 18:24:55

εμένα προσωπικά με τρέλλανε,είναι απ'τα αγαπημένα μου{και δεν το έχω}

Κικη'

ΚΑΚΤΟΣ - Forum © 2005-2012 Cactus.Thelo.gr Κορυφή σελίδας
This page was generated in 0.25 seconds. S.n.i.t.z. F.o.r.u.m.s 2000